در حال بارگذاری ...
 • پرسش و پاسخ با خبرنگاران - دومین نشست خبری نمایشگاه مسکن ، شهرسازی و بازآفرینی شهری

   

   

  بخش اول

   

   

   

   

   

  بخش دوم

   

   

   

   

   

   
  مطالب مرتبط

  جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان دارای اهمیت است و این جلسات برای رسیدن به نتیجه و بازخورد بهتر هر ماه برگزار شود . دستگاه‌های اجرای و متولی حوزه بازآفرینی شهری استان نباید چندان به ستاد کشوری وابسته باشند و خود باید کارها و برنامه‌های مناسبی را در استان اجرایی کنند .

  |

  هم اکنون ۲۵ طرح تفصیلی در شهرهای استان ابلاغ شده است ، که طرح‌های گرگاب ، خور ، چادگان ، خورزوق ، بهاران و کلیشاد و سودرجان مربوط به بعد از سال ۱۳۹۷ است . طرح تفصیلی ۱۲ شهر در کمیسیون ماده ۵ به تصویب رسیده که فرآیند قانونی ابلاغ آنها در حال انجام است .

  |

  پروژه‌های مورد نظر به عنوان موتور محرکه توسعه پایدار محدوده‌ها و محلات هدف بازآفرینی باعث یکپارچگی شبکه‌های شهری و افزایش تاب‌آوری ، کاهش فقر و تبعیض شهری ، کاهش آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی ، حفاظت پایدار از میراث ملموس و غیرملموس شهری ، ارتقاء حکمروایی شهری ، ارتقاء فضای ...

  |

  محلات پیش‌بینی شده اجرای پروژه‌های بازآفرینی شهری استان به ترتیب با هفت محله به شهر زابل ، پنج محله به شهر زاهدان ، ۲ محله شهر خاش و سه محله به شهر سراوان اختصاص دارد . هم‌ اینک ۳۱۵ هزار نفر از جمعیت سیستان و بلوچستان در حوزه شهرستان‌های تحت پوشش این اداره کل در سکونتگاه‌های ...

  |

  ۱۳ پروژه در سالجاری با اعتبار افزون‌ بر ۴۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در مناطق حاشیه شهر زاهدان از سوی این اداره‌کل در حال اجراست . عمده پروژه‌های امسال در حال اجرای این اداره‌کل در مناطق حاشیه زاهدان مربوط به حوزه آموزشی و بهسازی معابر می‌شود .

  |

  نظرات کاربران