در حال بارگذاری ...
 • لزوم نوسازی واحدهای مسکونی توسط مردم و توسعه‌گران

  باید به سرعت با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و مردم ، بستر لازم برای نوسازی مسکن با استفاده از ظرفیت این زمین ها فراهم شود . با این روش نوسازی(درجا سازی) واحدهای مسکونی با رویکرد انبوه‌سازی شتاب می‌گیرد .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، سیدمحمد پژمان با بیان اینکه وظیفه دولت از جنس حاکمیتی یعنی ارائه مشوق ، رفع موانع و فراهم کردن بستر لازم است ، گفت : نوسازی واحدهای مسکونی باید توسط مردم و توسعه‌گران انجام شود .

  سیدمحمد پژمان ، معاون وزیر راه و شهرسازی در دومین نشست خود با مدیران کل راه و شهرسازی که روز سه‌شنبه ۲۲ مردادماه با هدف تبیین سیاست‌های بازآفرینی شهری و شتاب‌بخشی به تحقق آن برگزار شد ، گفت : نوسازی واحدهای مسکونی باید توسط مردم و توسعه‌گران انجام شود. در این میان دولت باید نقش سیاست‌گذار ، برنامه‌ریز و تسهیل‌گر ایفا کند .

  وی وظیفه دولت را از جنس حاکمیتی یعنی ارائه مشوق ، رفع موانع و فراهم کردن بستر لازم برای نوسازی دانست و افزود : از خام‌فروشی زمین‌های تامین‌شده برای نوسازی واحدهای مسکونی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد پرهیز شود . باید به سرعت با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و مردم ، بستر لازم برای نوسازی مسکن با استفاده از ظرفیت این زمین ها فراهم شود . با این روش نوسازی(درجا سازی) واحدهای مسکونی با رویکرد انبوه‌سازی شتاب می‌گیرد .

  در شش استان کشور باید حداقل ۱۸ هزار واحد مسکونی ساخته شود

  مجید روستا ، عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران نیز در بخشی از این نشست گفت: ۱۲ محور در حوزه نوسازی مسکن تعیین شده است که باید راهبرد نوسازی در استان‌ها باشد.

  وی افزود: در شش استان خوزستان ، بوشهر ، کرمان ، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و هرمزگان باید حداقل ۱۸ هزار واحد مسکونی ساخته شود .

  به‌ازای نوسازی هر پلاک فرسوده می‌توان به طور متوسط ۲.۲ واحد مسکونی ساخت

  محمد آیینی، دیگر عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران نیز در این نشست با بیان اینکه به‌ازای نوسازی هر پلاک فرسوده می‌توان به‌طور متوسط ۲.۲ واحد مسکونی ساخت، خاطرنشان کرد : بنابراین فقط در بخش بافت فرسوده میانی می‌توان دو میلیون واحد مسکونی اضافه‌تر احداث کرد که با این اقدام از توسعه بی‌رویه شهرها جلوگیری می‌شود .
  مطالب مرتبط

  آغاز احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی برنامه اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید با حضور رییس‌جمهور

  آغاز احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی برنامه اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید با حضور رییس‌جمهور

  گفتنی است شهرهای جدید با آغاز این ۲۰ هزار واحد در شهرهای پرند ، پردیس ، فولادشهر ، بهارستان ، گلبهار ، صدرا ، سهند ، امیرکبیر و هشتگرد، عملیات اجرایی احداث حدودا ۸۰ هزار واحد را به طور رسمی از زمان ابتدای برنامه آغاز و در دستور کار دارد .

  |

  بازدید معاون عمران و بهسازی شرکت بازآفرینی شهری از محلات هدف خراسان شمالی

  بازدید معاون عمران و بهسازی شرکت بازآفرینی شهری از محلات هدف خراسان شمالی

  از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه برای هفت محله بجنورد و یک محله شیروان ، حدود ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار ابلاغ شده و پروژه‌ها مشخص است اما دستگاه‌های اجرایی هنوز اسناد مربوط به مناقصه را در اختیار قرار نداده‌اند .

  |

  لزوم استفاده مشاوران از ظرفیت‌های محلی برای اجرای برنامه بازآفرینی شهری

  لزوم استفاده مشاوران از ظرفیت‌های محلی برای اجرای برنامه بازآفرینی شهری

  اگر از ابتدا مشاوران مطالعات اقتصادی و اجتماعی کاملی در خصوص بافت‌های هدف بازآفرینی شهری انجام دهند و بر اساس آن طرح و برنامه‌ها را ارائه دهند و تراز بودن هزینه‌ها با منابع درآمدی طرح‌ها را کنترل کنند ، این طرح‌ها به موفقیت می‌رسد .

  |

  مدیران شهری و استانی مانع از توسعه سکونتگاه‌های غیررسمی شوند

  مدیران شهری و استانی مانع از توسعه سکونتگاه‌های غیررسمی شوند

  متاسفانه کنترل و نظارت‌ها اکنون به‌صورت موثری صورت نمی‌گیرد و شاهدیم که پیرامون شهرها و به ویژه کلان‌شهرها در روستاهای پیرامونی و سکونتگاه‌های غیررسمی دائما در حال توسعه هستیم که مشکل بزرگی است ؛ در حالی‌که ما سعی داریم با تلاش و زحمت فراوان آثار بد گذشته را پاک کنیم غافل ...

  |

  درگیر کردن مدیریت شهری در حوزه بازآفرینی با تشکیل هیئت‌های اجرایی در استان‌ها

  درگیر کردن مدیریت شهری در حوزه بازآفرینی با تشکیل هیئت‌های اجرایی در استان‌ها

  ما قادر نیستم نامعادله قیمت تمام شده یک واحد مسکونی با جیب خالی مردم را حل کنیم و فقدان اشتغال و درآمد کافی در تمام حوزه ها به ویژه تامین مسکن دردسر ساز شده است که امیدواریم بتوانیم این مشکلات را حل کنیم .

  |

  نظرات کاربران