در حال بارگذاری ...
 • لزوم نوسازی واحدهای مسکونی توسط مردم و توسعه‌گران

  باید به سرعت با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و مردم ، بستر لازم برای نوسازی مسکن با استفاده از ظرفیت این زمین ها فراهم شود . با این روش نوسازی(درجا سازی) واحدهای مسکونی با رویکرد انبوه‌سازی شتاب می‌گیرد .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، سیدمحمد پژمان با بیان اینکه وظیفه دولت از جنس حاکمیتی یعنی ارائه مشوق ، رفع موانع و فراهم کردن بستر لازم است ، گفت : نوسازی واحدهای مسکونی باید توسط مردم و توسعه‌گران انجام شود .

  سیدمحمد پژمان ، معاون وزیر راه و شهرسازی در دومین نشست خود با مدیران کل راه و شهرسازی که روز سه‌شنبه ۲۲ مردادماه با هدف تبیین سیاست‌های بازآفرینی شهری و شتاب‌بخشی به تحقق آن برگزار شد ، گفت : نوسازی واحدهای مسکونی باید توسط مردم و توسعه‌گران انجام شود. در این میان دولت باید نقش سیاست‌گذار ، برنامه‌ریز و تسهیل‌گر ایفا کند .

  وی وظیفه دولت را از جنس حاکمیتی یعنی ارائه مشوق ، رفع موانع و فراهم کردن بستر لازم برای نوسازی دانست و افزود : از خام‌فروشی زمین‌های تامین‌شده برای نوسازی واحدهای مسکونی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد پرهیز شود . باید به سرعت با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و مردم ، بستر لازم برای نوسازی مسکن با استفاده از ظرفیت این زمین ها فراهم شود . با این روش نوسازی(درجا سازی) واحدهای مسکونی با رویکرد انبوه‌سازی شتاب می‌گیرد .

  در شش استان کشور باید حداقل ۱۸ هزار واحد مسکونی ساخته شود

  مجید روستا ، عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران نیز در بخشی از این نشست گفت: ۱۲ محور در حوزه نوسازی مسکن تعیین شده است که باید راهبرد نوسازی در استان‌ها باشد.

  وی افزود: در شش استان خوزستان ، بوشهر ، کرمان ، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و هرمزگان باید حداقل ۱۸ هزار واحد مسکونی ساخته شود .

  به‌ازای نوسازی هر پلاک فرسوده می‌توان به طور متوسط ۲.۲ واحد مسکونی ساخت

  محمد آیینی، دیگر عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران نیز در این نشست با بیان اینکه به‌ازای نوسازی هر پلاک فرسوده می‌توان به‌طور متوسط ۲.۲ واحد مسکونی ساخت، خاطرنشان کرد : بنابراین فقط در بخش بافت فرسوده میانی می‌توان دو میلیون واحد مسکونی اضافه‌تر احداث کرد که با این اقدام از توسعه بی‌رویه شهرها جلوگیری می‌شود .
  مطالب مرتبط

  جزئیات ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در پنج استان پایانی فاز نخست

  جزئیات ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در پنج استان پایانی فاز نخست

  بر اساس آخرین آمار و اعلام دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی ، با راه‌اندازی مجدد اینترنت ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن بار دیگر از سرگرفته خواهد شد و ساکنان استان‌های باقیمانده فازنخست این طرح، یعنی پنج استانِ همدان ، یزد ، کهکیلویه و بویراحمد ، خوزستان و کرمانشاه ...

  |

  تشریح اقدامات گروه سرمایه‌گذاری مسکن در اجرای طرح اقدام ملی

  تشریح اقدامات گروه سرمایه‌گذاری مسکن در اجرای طرح اقدام ملی

  گروه سرمایه‌گذاری مسکن در یکسال اخیر که برنامه اقدام ملی مسکن با جدیت کلید خورد ، بسته‌ای را آماده کرد که این بسته حدود ۶۵۰۰ واحد مسکونی را شامل می‌شود که بخشی از این واحدها عملیات اجرایی‌شان شروع شده و بخشی دیگر نیز برنامه‌ریزی شده که تا پایان امسال عملیات اجرایی آنها ...

  |

  گزارش تصویری بازدید معاون عمران و بهسازی شهری شرکت بازآفرینی از بافت پیرامون حرم مطهر رضوی

  گزارش تصویری بازدید معاون عمران و بهسازی شهری شرکت بازآفرینی از بافت پیرامون حرم مطهر رضوی

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، سید مجتبی علوی مقدم معاون عمران و بهسازی شهری شرکت بازآفرینی شهری ایران و رییس هیأت مدیره شرکت عمران و مسکن سازان ثامن از پروژه های در حال اجرای طرح نوسازی و ...

  |

  افتتاح ۶ دفتر تسهیلگر در امر بهسازی و بازآفرینی محله منطقه ثامن در آینده نزدیک

  افتتاح ۶ دفتر تسهیلگر در امر بهسازی و بازآفرینی محله منطقه ثامن در آینده نزدیک

  بر اساس دستور العمل ها و استانداردهای سازمان بازآفرینی شهری ، تا کنون از ٩ محله بافت پیرامون حرم مطهر رضوی ، به همت دفتر مدیریت تسهیلگری و امور مشارکت های شهرداری منطقه ثامن ۶ محله جوادیه ، راد ، (عیدگاه و باغ حسن خان) ، کشمیری ها و تپل محله در شرف افتتاح دفاتر تسهیل گران و محله ...

  |

  نظرات کاربران