در حال بارگذاری ...
 • پیشرفت فیزیکی ۸۸ درصدی در پروژه احداث مترو شهر هشتگرد

  بخش عمده کار باقیمانده مربوط به خرید و نصب تجهیزات است که انجام شده و هم‌اکنون در بخش نصب تجهیزات هستیم .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، حبیب‌الله طاهرخانی ضمن بازدید از مترو هشتگرد از پیشرفت فیزیکی ۸۸ درصدی این پروژه خبر داد و گفت : آمادگی کامل برای بهره‌برداری از این پروژه در شهریورماه وجود دارد .

  حبیب‌الله طاهرخانی مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در حاشیه بازدید از متروی هشتگرد که صبح امروز با حضور مازیار حسینی معاون مسکن و ساختمان انجام شد ، گفت : بدون سیگنالینگ پروژه متروی هشتگرد حدود ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد : در حال حاضر در مراحل نهایی کار به سر می‌بریم . به ویژه در بخش تجهیزات طی گفت‌وگو‌هایی که با آقای حسینی معاون مسکن و ساختمان وزارتخانه داشتیم در نظر است تا هماهنگی بیش‌تری با شرکت بهره‌بردار برای تحویل مترو انجام شود . شرکت بهره‌بردار باید برای بازدید از پروژه‌ و انجام تست سبز در ایستگاه و همچنین خطوط و سایر زمینه‌ها اقدام کند . شرکت بهره‌بردار مترو همچنین باید زمان بهره‌برداری را اعلام کند که در این زمینه هماهنگی‌های لازم در حال انجام است.

  وی درخصوص بهره‌برداری پروژه متروی هشتگرد در شهریور امسال اعلام کرد : بخش عمده کار باقیمانده مربوط به خرید و نصب تجهیزات است که انجام شده و هم‌اکنون در بخش نصب تجهیزات هستیم .

  وی ادامه داد : نصب تجهیزات زمان زیادی نمی‌خواهد، اما تأمین مالی فراوانی را نیازمند است که قطعا در یک ماه آتی برای بهره‌برداری آماده است . شرکت بهره‌بردار ، شرکت مترو است که باید برای بهره‌برداری نهایی اعلام نظر کند .
   
  مطالب مرتبط

  آغاز احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی برنامه اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید با حضور رییس‌جمهور

  آغاز احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی برنامه اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید با حضور رییس‌جمهور

  گفتنی است شهرهای جدید با آغاز این ۲۰ هزار واحد در شهرهای پرند ، پردیس ، فولادشهر ، بهارستان ، گلبهار ، صدرا ، سهند ، امیرکبیر و هشتگرد، عملیات اجرایی احداث حدودا ۸۰ هزار واحد را به طور رسمی از زمان ابتدای برنامه آغاز و در دستور کار دارد .

  |

  ضرورت ایجاد فرصت برای نسل‌های آینده ساکن در پروژه های مسکن مهر

  ضرورت ایجاد فرصت برای نسل‌های آینده ساکن در پروژه های مسکن مهر

  در طول دو الی سه سال آینده باید تا جای ممکن برای ارتقای زیرساخت‌های اجتماعی ، فرهنگی ، آموزشی و ورزشی در شهرهای جدید هزینه کرده و فرصت بروز خلاقیت برای کودکان و فرزندان را در این مناطق فراهم کنیم .

  |

  شکل‌گیری سرمایه اجتماعی در گرو ایجاد فضاهای شهری

  شکل‌گیری سرمایه اجتماعی در گرو ایجاد فضاهای شهری

  طبق دستور کار فعلی شرکت عمران شهرهای جدید این مراکز دارای مدرسه ، واحدهای تجاری ، فضای سبز و زمین بازی کودکان بوده و می توانند به عنوان مکانی برای معاشرت و گفتگو در شهرها ایفای نقش کرده و باعث شکل گیری سرمایه اجتماعی و بروز اتفاقات محلی شوند .

  |

  تاکید بر بهره برداری از متروی هشتگرد تا پایان شهریور امسال

  تاکید بر بهره برداری از متروی هشتگرد تا پایان شهریور امسال

  در حوزه اطلاع‌رسانی باید قوی‌تر عمل شود . بدین‌معنا که همه پروژه‌ها باید بنر ، ‌زمان‌بندی و توضیحات داشته باشند و اطلاعاتی را به مردم بدهند . مردم باید به وزارت راه و شهرسازی اعتماد کنند و نباید اعتماد عمومی از وزارتخانه سلب شود زیرا بازگرداندن اعتماد سلب شده بسیار دشوار ...

  |

  نظرات کاربران