در حال بارگذاری ...
 • پیشرفت فیزیکی ۸۸ درصدی در پروژه احداث مترو شهر هشتگرد

  بخش عمده کار باقیمانده مربوط به خرید و نصب تجهیزات است که انجام شده و هم‌اکنون در بخش نصب تجهیزات هستیم .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، حبیب‌الله طاهرخانی ضمن بازدید از مترو هشتگرد از پیشرفت فیزیکی ۸۸ درصدی این پروژه خبر داد و گفت : آمادگی کامل برای بهره‌برداری از این پروژه در شهریورماه وجود دارد .

  حبیب‌الله طاهرخانی مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در حاشیه بازدید از متروی هشتگرد که صبح امروز با حضور مازیار حسینی معاون مسکن و ساختمان انجام شد ، گفت : بدون سیگنالینگ پروژه متروی هشتگرد حدود ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد : در حال حاضر در مراحل نهایی کار به سر می‌بریم . به ویژه در بخش تجهیزات طی گفت‌وگو‌هایی که با آقای حسینی معاون مسکن و ساختمان وزارتخانه داشتیم در نظر است تا هماهنگی بیش‌تری با شرکت بهره‌بردار برای تحویل مترو انجام شود . شرکت بهره‌بردار باید برای بازدید از پروژه‌ و انجام تست سبز در ایستگاه و همچنین خطوط و سایر زمینه‌ها اقدام کند . شرکت بهره‌بردار مترو همچنین باید زمان بهره‌برداری را اعلام کند که در این زمینه هماهنگی‌های لازم در حال انجام است.

  وی درخصوص بهره‌برداری پروژه متروی هشتگرد در شهریور امسال اعلام کرد : بخش عمده کار باقیمانده مربوط به خرید و نصب تجهیزات است که انجام شده و هم‌اکنون در بخش نصب تجهیزات هستیم .

  وی ادامه داد : نصب تجهیزات زمان زیادی نمی‌خواهد، اما تأمین مالی فراوانی را نیازمند است که قطعا در یک ماه آتی برای بهره‌برداری آماده است . شرکت بهره‌بردار ، شرکت مترو است که باید برای بهره‌برداری نهایی اعلام نظر کند .
   
  مطالب مرتبط

  احداث شهرهای جدید بزرگترین تجربه شهرسازی عملیاتی کشور

  احداث شهرهای جدید بزرگترین تجربه شهرسازی عملیاتی کشور

  با وجود آنکه طرح های جامع دارای تجارب طولانی جهانی بوده و در کشور ما نیز به عنوان طرح غالب محسوب شده و در نظام برنامه ریزی مورد توجه هستند اما از موضوعات مهمی چون انتظارات جامعه و اولویت خواسته های مردم ، چگونگی نظام تأمین مالی ، فقر و مسائل مربوط به به حوزه اجتماع سازی و انسان ...

  |

  نظرات کاربران