در حال بارگذاری ...
 • انجام تنها یک سوم معاملات مسکن توسط مصرف‌کنندگان واقعی

  قطعا اگر قانونی برای نظارت مالیاتی بر معاملات مسکن وجود داشت ، ما شاهد افزایش چندبرابری قیمت مسکن نبودیم .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مجید کیانپور با اشاره به اینکه در سه سال اخیر تنها حدود یک سوم معاملات مسکن توسط مصرف‌کنندگان واقعی انجام شده است ، گفت : در شرایط کنونی به نظر می‌رسد با افزایش حداکثری قیمت مسکن و کاهش جذابیت بازار مسکن برای سرمایه‌گذاری ، افراد برای سود بیش‌تر به دنبال انتقال سرمایه خود به بازارهای دیگر از جمله بازار بورس هستند .

  مجید کیانپور ، عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از فعالیت دلالان و سوداگران در بازار مسکن گفت : بر اساس گزارش‌های ارائه شده، در سه سال اخیر حدود دو سوم معاملات مسکن توسط دلالان و افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری بوده‌اند ، صورت گرفته و تنها حدود یک سوم توسط مصرف‌کنندگان واقعی انجام شده است .

  نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد : متأسفانه در سال‌های گذشته به دلیل نبود سیاست‌های نظارتی در بازار مسکن ، مردم برای حفظ سرمایه خود ، اقدام به سرمایه‌گذاری در این بازار و خرید مساکن متعدد می‌کردند ، که این مسئله موجب شد که عملا میزان تقاضا برای خرید افزایش یافته و در پی آن به دلیل کمبود عرضه، قیمت‌ها بالا رود . 

  این نماینده مردم در مجلس دهم ، بر ضرورت تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه تأکید کرد و گفت : قطعا اگر قانونی برای نظارت مالیاتی بر معاملات مسکن وجود داشت ، ما شاهد افزایش چندبرابری قیمت مسکن نبودیم . به نظر من ثبات کنونی بازار مسکن موقتی است و دولت و مجلس باید با اعمال نظارت‌های مالیاتی ، راه را برای فعالیت سوداگران مسدود کند تا در آینده شاهد افزایش چند برابری قیمت‌ها نباشیم .
  مطالب مرتبط

  خروج دلالان عامل ثبات و آرامش در بازار مسکن

  خروج دلالان عامل ثبات و آرامش در بازار مسکن

  در شرایط کنونی مهم‌ترین عامل نزولی شدن قیمت مسکن در کشور ، کاهش چشمگیر معاملات است ، به‌طوری که بر اساس آمارها میزان خرید و فروش مسکن حدود ۶۰ تا ۸۰ درصد کاهش داشته است .

  |

  مجلس پیگیر تصویب طرح مالیات بر عایدی مسکن

  مجلس پیگیر تصویب طرح مالیات بر عایدی مسکن

  ۵۰۰ هزار واحد خالی در تهران و ۲.۵ میلیون مسکن خالی در کشور داریم ، و قانونی موثر برای مقابله با این واحدهای خالی وجود ندارد بنابراین لازم است که طرح مالیات بر عایدی مسکن (به عنوان مکمل قوانین موجود) قانون شود تا بتواند از سوداگری این بازار جلوگیری شود .

  |

  تشریح راهکارهای موثر برای کاهش التهاب در بازار مسکن

  تشریح راهکارهای موثر برای کاهش التهاب در بازار مسکن

  دولت باید از ظرفیت های اراضی شهری به خصوص در کلانشهرها برای ساخت شهرک‌های چند هزار واحدی مشابه شهرک اکباتان اقدام کند و اولویت واگذاری واحدها را به ساکنان بافت‌های فرسوده قرار دهد ؛ از این طریق یکی دیگر از مهمترین اهداف دولت یعنی بازآفرینی شهری و بازسازی و نوسازی بافت‌های ...

  |

  نظرات کاربران