در حال بارگذاری ...
 • انجام تنها یک سوم معاملات مسکن توسط مصرف‌کنندگان واقعی

  قطعا اگر قانونی برای نظارت مالیاتی بر معاملات مسکن وجود داشت ، ما شاهد افزایش چندبرابری قیمت مسکن نبودیم .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مجید کیانپور با اشاره به اینکه در سه سال اخیر تنها حدود یک سوم معاملات مسکن توسط مصرف‌کنندگان واقعی انجام شده است ، گفت : در شرایط کنونی به نظر می‌رسد با افزایش حداکثری قیمت مسکن و کاهش جذابیت بازار مسکن برای سرمایه‌گذاری ، افراد برای سود بیش‌تر به دنبال انتقال سرمایه خود به بازارهای دیگر از جمله بازار بورس هستند .

  مجید کیانپور ، عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از فعالیت دلالان و سوداگران در بازار مسکن گفت : بر اساس گزارش‌های ارائه شده، در سه سال اخیر حدود دو سوم معاملات مسکن توسط دلالان و افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری بوده‌اند ، صورت گرفته و تنها حدود یک سوم توسط مصرف‌کنندگان واقعی انجام شده است .

  نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد : متأسفانه در سال‌های گذشته به دلیل نبود سیاست‌های نظارتی در بازار مسکن ، مردم برای حفظ سرمایه خود ، اقدام به سرمایه‌گذاری در این بازار و خرید مساکن متعدد می‌کردند ، که این مسئله موجب شد که عملا میزان تقاضا برای خرید افزایش یافته و در پی آن به دلیل کمبود عرضه، قیمت‌ها بالا رود . 

  این نماینده مردم در مجلس دهم ، بر ضرورت تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه تأکید کرد و گفت : قطعا اگر قانونی برای نظارت مالیاتی بر معاملات مسکن وجود داشت ، ما شاهد افزایش چندبرابری قیمت مسکن نبودیم . به نظر من ثبات کنونی بازار مسکن موقتی است و دولت و مجلس باید با اعمال نظارت‌های مالیاتی ، راه را برای فعالیت سوداگران مسدود کند تا در آینده شاهد افزایش چند برابری قیمت‌ها نباشیم .
  مطالب مرتبط

  انتشار آمار تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در آبان ماه امسال

  انتشار آمار تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در آبان ماه امسال

  بررسی توزیع واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا در آبان امسال حاکی از آن است که از مجموع ۴۰۶۴ واحد مسکونی معامله شده ، واحدهای تا پنج سال ساخت با سهم ۴۲ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند که سهم مذکور در مقایسه با آبان سال قبل حدود ۲ واحد درصد کاهش ...

  |

  برقراری ثبات نسبی در وضعیت بازار مسکن از عوامل بازگشت آرام متقاضیان به بازار

  برقراری ثبات نسبی در وضعیت بازار مسکن از عوامل بازگشت آرام متقاضیان به بازار

  بررسی‌ها نشان می‌دهد پس از افزایش سقف سنی ساختمان‌های مشمول اخذ تسهیلات اوراق مسکن از ۲۰ سال به ۲۵ سال ، امکان خرید برای بخش زیادی از متقاضیان مجهز به این نوع تسهیلات در بازار فراهم شده است .

  |

  تشریح وضعیت بازار مسکن شهر تهران طی هشت ماه نخست سال جاری

  تشریح وضعیت بازار مسکن شهر تهران طی هشت ماه نخست سال جاری

  پرمعامله‌ترین منطقه در پایتخت در آبان ماه امسال به روال ماه‌های گذشته منطقه ۵ با ۶۲۵ فقره معامله بوده که میانگین قیمت معامله شده در هر مترمربع ۱۴ میلیون و ۵۴۱ هزار تومان برآورده شده است . کم معامله ترین بخش پایتخت نیز به منطقه ۱۹ با ۲۳ فقره معامله مسکن اختصاص یافت .

  |

  قدرت خرید مردم یکی از مشکلات کنونی خریداران برای تأمین مسکن

  قدرت خرید مردم یکی از مشکلات کنونی خریداران برای تأمین مسکن

  ساماندهی بافت فرسوده امروز بسیار ضروری است ، زیرا در بافت‌های ناکارآمد شهری زیرساخت‌های زیربنایی و روبنایی وجود دارد و نیازی به هزینه دولت در این حوزه‌ها نیست. دولت فقط باید در بخش ساخت و نوسازی واحدها تمرکز کند .

  |

  نظرات کاربران