در حال بارگذاری ...
 • شناسایی ۷۱۷ هزار مترمربع زمین برای اجرای طرح اقدام ملی در کردستان

  در این طرح دیواندره ۳۵ هزار مترمربع با قابلیت تخصیص ۴۵۰ واحد ، دهگلان ۱۵ هزار مترمربع با قابلیت تخصیص ۱۴۴ واحد و  قروه هشت هزار متر مربع با قابلیت تخصیص ۲۶۰ واحد شناسایی شده است .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، طرح اقدام ملی از طرح های دولت برای تامین مسکن مورد نیاز برخی از اقشار جامعه بوده که برای اجرای آن در کردستان ۷۱۷ هزار مترمربع مربع زمین شناسایی شده است .

  محمدصدیق ثابتی اظهار داشت : ۷۱۷ هزار متر مربع اراضی شناسایی شده شامل اراضی در اختیار دستگاه های اجرایی ۹ شهرستان است که می توان در آن پنج هزار و ۴۴۲ واحد مسکونی را احداث کرد .

  مدیرکل راه و شهرسازی کردستان با بیان اینکه بیشترین میزان این اراضی با ۲۴۲ هزار متر مربع با قابلیت یک هزار و ۴۰ واحد در کامیاران است اضافه کرد : میزان اراضی شناسایی در سنندج با ۱۹۸ هزار متر مربع با قابلیت تخصیص یک هزار و ۱۲۸ واحد و در سقز با ۱۴۳ هزار مترمربع در یک هزار و ۴۶۰ واحد است که رتبه های دوم و سوم هستند .

  وی اضافه کرد : اداره کل راه و شهرسازی در انتظار ابلاغیه‎های وزارت برای ادامه اجرای این طرح بوده و اراضی شناسایی شده در شهرستان بانه شامل ۳۰ هزار متر مربع با قابلیت تخصیص ۲۴۸ واحد و در مریوان شامل ۲۳ هزار متر مربع با قابلیت تخصیص ۲۳۲ واحد  وشهرستان بیجار با ۲۴ هزار متر مربع و ۴۸۰ واحد مسکونی است . در این طرح دیواندره ۳۵ هزار مترمربع با قابلیت تخصیص ۴۵۰ واحد ، دهگلان ۱۵ هزار مترمربع با قابلیت تخصیص ۱۴۴ واحد و  قروه هشت هزار متر مربع با قابلیت تخصیص ۲۶۰ واحد شناسایی شده است .

  طرح اقدام ملی با چشم انداز ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سال های ۹۸ و ۹۹ است که در قالب آن ۲۰۰ هزار واحد از طرح در شهرهای جدید ، ۱۰۰ هزار واحد توسط بنیاد مسکن در اراضی دولتی داخل شهرها، ۱۰۰ هزار واحد نیز در بافت فرسوده در قالب طرح بازآفرینی شهری احداث می‌شود .
   
  مطالب مرتبط

  آغاز احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی برنامه اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید با حضور رییس‌جمهور

  آغاز احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی برنامه اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید با حضور رییس‌جمهور

  گفتنی است شهرهای جدید با آغاز این ۲۰ هزار واحد در شهرهای پرند ، پردیس ، فولادشهر ، بهارستان ، گلبهار ، صدرا ، سهند ، امیرکبیر و هشتگرد، عملیات اجرایی احداث حدودا ۸۰ هزار واحد را به طور رسمی از زمان ابتدای برنامه آغاز و در دستور کار دارد .

  |

  بازآفرینی شهری و جشنواره ای برای مشارکت پذیری شهروندان

  بازآفرینی شهری و جشنواره ای برای مشارکت پذیری شهروندان

  هدف از اجرای سیاست های بازآفرینی شهری و برنامه های تجدید حیات شهری ، ارتقای شرایط کیفی زندگی در سکونتگاه ها از طریق ایمن سازی و مقاوم سازی ساختمان ها ، توسعه و بهبود زیرساخت های شهری ، تأمین خدمات شهری مورد نیاز ، آموزش ساکنان ، ایجاد فرصت های شغلی ، تقویت نهادهای مدیریت محلی و ...

  |

  بازدید معاون عمران و بهسازی شرکت بازآفرینی شهری از محلات هدف خراسان شمالی

  بازدید معاون عمران و بهسازی شرکت بازآفرینی شهری از محلات هدف خراسان شمالی

  از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه برای هفت محله بجنورد و یک محله شیروان ، حدود ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار ابلاغ شده و پروژه‌ها مشخص است اما دستگاه‌های اجرایی هنوز اسناد مربوط به مناقصه را در اختیار قرار نداده‌اند .

  |

  تاکید بر بهره برداری از متروی هشتگرد تا پایان شهریور امسال

  تاکید بر بهره برداری از متروی هشتگرد تا پایان شهریور امسال

  در حوزه اطلاع‌رسانی باید قوی‌تر عمل شود . بدین‌معنا که همه پروژه‌ها باید بنر ، ‌زمان‌بندی و توضیحات داشته باشند و اطلاعاتی را به مردم بدهند . مردم باید به وزارت راه و شهرسازی اعتماد کنند و نباید اعتماد عمومی از وزارتخانه سلب شود زیرا بازگرداندن اعتماد سلب شده بسیار دشوار ...

  |

  نظرات کاربران