در حال بارگذاری ...
 • شناسایی ۷۱۷ هزار مترمربع زمین برای اجرای طرح اقدام ملی در کردستان

  در این طرح دیواندره ۳۵ هزار مترمربع با قابلیت تخصیص ۴۵۰ واحد ، دهگلان ۱۵ هزار مترمربع با قابلیت تخصیص ۱۴۴ واحد و  قروه هشت هزار متر مربع با قابلیت تخصیص ۲۶۰ واحد شناسایی شده است .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، طرح اقدام ملی از طرح های دولت برای تامین مسکن مورد نیاز برخی از اقشار جامعه بوده که برای اجرای آن در کردستان ۷۱۷ هزار مترمربع مربع زمین شناسایی شده است .

  محمدصدیق ثابتی اظهار داشت : ۷۱۷ هزار متر مربع اراضی شناسایی شده شامل اراضی در اختیار دستگاه های اجرایی ۹ شهرستان است که می توان در آن پنج هزار و ۴۴۲ واحد مسکونی را احداث کرد .

  مدیرکل راه و شهرسازی کردستان با بیان اینکه بیشترین میزان این اراضی با ۲۴۲ هزار متر مربع با قابلیت یک هزار و ۴۰ واحد در کامیاران است اضافه کرد : میزان اراضی شناسایی در سنندج با ۱۹۸ هزار متر مربع با قابلیت تخصیص یک هزار و ۱۲۸ واحد و در سقز با ۱۴۳ هزار مترمربع در یک هزار و ۴۶۰ واحد است که رتبه های دوم و سوم هستند .

  وی اضافه کرد : اداره کل راه و شهرسازی در انتظار ابلاغیه‎های وزارت برای ادامه اجرای این طرح بوده و اراضی شناسایی شده در شهرستان بانه شامل ۳۰ هزار متر مربع با قابلیت تخصیص ۲۴۸ واحد و در مریوان شامل ۲۳ هزار متر مربع با قابلیت تخصیص ۲۳۲ واحد  وشهرستان بیجار با ۲۴ هزار متر مربع و ۴۸۰ واحد مسکونی است . در این طرح دیواندره ۳۵ هزار مترمربع با قابلیت تخصیص ۴۵۰ واحد ، دهگلان ۱۵ هزار مترمربع با قابلیت تخصیص ۱۴۴ واحد و  قروه هشت هزار متر مربع با قابلیت تخصیص ۲۶۰ واحد شناسایی شده است .

  طرح اقدام ملی با چشم انداز ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سال های ۹۸ و ۹۹ است که در قالب آن ۲۰۰ هزار واحد از طرح در شهرهای جدید ، ۱۰۰ هزار واحد توسط بنیاد مسکن در اراضی دولتی داخل شهرها، ۱۰۰ هزار واحد نیز در بافت فرسوده در قالب طرح بازآفرینی شهری احداث می‌شود .
   
  مطالب مرتبط

  آزادسازی بخشی از اراضی در اختیار نیروهای مسلح

  آزادسازی بخشی از اراضی در اختیار نیروهای مسلح

  این اراضی مورد درخواست نیروهای مسلح برای طرح‌های نظامی است ولی بر اساس طرح‌های تفصیلی کاربری مسکونی دارد ؛ بر این اساس توافق شد که نیروهای مسلح طرح‌های نظامی در این ۹۸ هکتار را با کاربری مسکونی جا‌به‌جا کنند و این زمین در قالب طرح اقدام ملی برای تامین مسکن نیروهای مسلح در ...

  |

  جزئیات ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در پنج استان پایانی فاز نخست

  جزئیات ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در پنج استان پایانی فاز نخست

  بر اساس آخرین آمار و اعلام دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی ، با راه‌اندازی مجدد اینترنت ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن بار دیگر از سرگرفته خواهد شد و ساکنان استان‌های باقیمانده فازنخست این طرح، یعنی پنج استانِ همدان ، یزد ، کهکیلویه و بویراحمد ، خوزستان و کرمانشاه ...

  |

  تخصیص ۲۰ میلیارد تومان منابع از سوی بانک مرکزی به بانک‌ها برای تولید مسکن

  تخصیص ۲۰ میلیارد تومان منابع از سوی بانک مرکزی به بانک‌ها برای تولید مسکن

  فرهنگیانی که در فهرست ۱۷۰ هزار واحد مسکن فرهنگیان موضوع تفاهم نامه وزارت راه با وزارت آموزش و پرورش در طرح اقدام ملی ثبت‌نام کرده‌اند در اولویت قرار دارند و چنانچه سقف پر شود برای باقیمانده فرهنگیان پروژه جدیدی معرفی خواهد شد .

  |

  نظرات کاربران