در حال بارگذاری ...
 • خروج دلالان عامل ثبات و آرامش در بازار مسکن

  در شرایط کنونی مهم‌ترین عامل نزولی شدن قیمت مسکن در کشور ، کاهش چشمگیر معاملات است ، به‌طوری که بر اساس آمارها میزان خرید و فروش مسکن حدود ۶۰ تا ۸۰ درصد کاهش داشته است .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، علیم یارمحمدی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی مهم‌ترین عامل نزولی شدن قیمت مسکن در کشور ، کاهش چشمگیر معاملات است ، گفت : یکی از دلایل افزایش قیمت مسکن فعالیت دلالان در این عرصه بوده ، حال در شرایط کنونی با افزایش حداکثری قیمت‌ها ، دلالان دیگر فضا را برای فعالیت مهیا نمی‌بینند ، از این رو با خروج دلالان ، بازار مسکن به سمت ثبات و آرامش رفته است .

  علیم یارمحمدی ، عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس قیمت مسکن در دو ماه اخیر را نزولی دانست و گفت : در شرایط کنونی در کلانشهرها از جمله تهران قیمت مسکن به میزان قابل قبولی کاهش یافته و این کاهش قیمت محسوس است . بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی اتحادیه املاک ، در کلانشهری مانند تهران قیمت مسکن با متراژ بالای ۱۵۰ متر حدود ۳۰ درصد کاهش قیمت داشته و قیمت ملک با متراژ پایین تر از آن ، بین ۱۰ تا ۳۰ درصد کاهش خواهد داشت .

  وی افزود : در دو سال اخیر قیمت مسکن در کلانشهرها بیش از ۱۲۰ درصد افزایش داشته و این مسئله در برخی از این شهرها به ویژه تهران افزایش بیشتری نیز داشته است، به طوری که مناطق شمالی پایتخت رکوردار افزایش قیمت املاک در کشور هستند . در شرایط کنونی مهم‌ترین عامل نزولی شدن قیمت مسکن در کشور ، کاهش چشمگیر معاملات است ، به‌طوری که بر اساس آمارها میزان خرید و فروش مسکن حدود ۶۰ تا ۸۰ درصد کاهش داشته است .

  این نماینده مردم در مجلس دهم گفت : به طور حتم کاهش کنونی قیمت مسکن موقتی بوده و دولت برای تحقق این مسئله در دراز مدت باید برنامه‌هایی همچون تولید گسترده و انبوه مسکن را عملیاتی کند .

  گفتنی است علی نبیان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن هفته گذشته از کلنگ زنی ساخت واحدهای مسکونی در قالب طرح اقدام ملی در سراسر کشور هم‌زمان با عید غدیر خبر داد . طرح اقدام ملی شامل ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور تا پایان سال ۱۳۹۹ خواهد بود که برای جامعه هدف این طرح تعریف شده است .
  مطالب مرتبط

  آغاز احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی برنامه اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید با حضور رییس‌جمهور

  آغاز احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی برنامه اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید با حضور رییس‌جمهور

  گفتنی است شهرهای جدید با آغاز این ۲۰ هزار واحد در شهرهای پرند ، پردیس ، فولادشهر ، بهارستان ، گلبهار ، صدرا ، سهند ، امیرکبیر و هشتگرد، عملیات اجرایی احداث حدودا ۸۰ هزار واحد را به طور رسمی از زمان ابتدای برنامه آغاز و در دستور کار دارد .

  |

  تاکید بر بهره برداری از متروی هشتگرد تا پایان شهریور امسال

  تاکید بر بهره برداری از متروی هشتگرد تا پایان شهریور امسال

  در حوزه اطلاع‌رسانی باید قوی‌تر عمل شود . بدین‌معنا که همه پروژه‌ها باید بنر ، ‌زمان‌بندی و توضیحات داشته باشند و اطلاعاتی را به مردم بدهند . مردم باید به وزارت راه و شهرسازی اعتماد کنند و نباید اعتماد عمومی از وزارتخانه سلب شود زیرا بازگرداندن اعتماد سلب شده بسیار دشوار ...

  |

  نظرات کاربران