در حال بارگذاری ...
 • حمایت از طرح‌های اقتصادی که منجر به ارتقای زندگی ساکنان بافت‌های فرسوده شود

  تمامی شهرداران باید در فکر رونق اقتصادی شهر خود باشند و بر فعالیت‌هایی که منجر به اشتغال و درآمدزایی است ، اصرار بورزند .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، سیدمحمد پژمان با بیان اینکه سرمایه‌گذاران و توسعه‌گران باید مردم را ترغیب کنند تا در کنار هم ، با منافع مشترک و حمایت و نظارت دولت نوسازی واحدهای مسکونی شتاب گیرد ، گفت : شرکت بازآفرینی شهری ایران از هر طرح اقتصادی که منجر به ارتقای زندگی ساکنان بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شود حمایت می‌کند .

  سیدمحمد پژمان ، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران که روز چهارشنبه ، سیزدهم شهریورماه به‌منظور بازدید از پروژه‌های بازآفرینی شهری و دیدار با مسئولان استانی به گیلان  سفر کرده است در جمع مدیران و مسئولان اداره کل راه و شهرسازی این استان گفت : سرمایه‌گذاران و توسعه‌گران باید مردم را ترغیب کنند تا در کنار ھم ، با منافع مشترک و حمایت و نظارت دولت نوسازی واحدھای مسکونی شتاب گیرد .

  وی ، تغییر و تحولات اقتصادی و نوسان قیمت‌ها و عدم التزام به زمانبندی اجرای پروژه‌ها را از مهم‌ترین آسیب‌ھای بازآفرینی و بزرگترین آفت اجرای این برنامه خواند و گفت : شرکت بازآفرینی شهری ایران از ھر طرح اقتصادی که منجر به ارتقای زندگی ساکنان بافت‌ھای فرسوده و ناکارآمد شود حمایت می کند .

  پژمان با تاکید بر انتخاب مجریان امین برای اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری عنوان کرد : قاطعانه تضمین می‌کنیم که مجریان به اصل پول و سود خود برسند .

  معاون وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از این سفر با استاندار گیلان دیدار و بافت‌های فرسوده و ناکارآمد را از دغدغه‌های بزرگ مقامات کشوری عنوان کرد و گفت : امیدواریم بتوانیم با تعامل و همکاری از توانایی مردم در نوسازی محلات هدف بازآفرینی بهره‌مند شویم . در بازآفرینی شهری راه‌حل‌های محلی بیشتر کار ساز است و باید با اعتمادسازی ، مردم را برای تغییر وضعیتشان حساس کرد تا در این زمینه تلاش کنند .

  مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران ابراز امیدواری کرد ، با تفویض اختیارات بازآفرینی شهری به مراکز استان‌ها ، مشارکت مردم در نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد افزایش یابد .

  پژمان سپس در جمع فرماندار و شهرداران شهرستان رشت حاضر شد و شهرداران را زمامداران شهرها خواند و افزود : تمامی شهرداران باید در فکر رونق اقتصادی شهر خود باشند و بر فعالیت‌هایی که منجر به اشتغال و درآمدزایی است ، اصرار بورزند .

  وی بیان کرد : رونق شهرها و میزان درآمد مردم مکمل یکدیگرند ؛ یعنی هر چه رونق اقتصادی و اشتغال در شهرها بیشتر باشد مردم نیز در حمایت از طرح‌های ملی و باز آفرینی شهری مشارکت بیشتری خواهند داشت . بنابراین شهرداران و مسئولان باید با توسعه امکانات و رفاه شهری ، مسافران را مجبور به توقف در شهر کنند و بدین‌ترتیب گردش مالی در شهر را رونق بخشند .
  مطالب مرتبط

  برگزاری نشست تخصصی شش روزه با عنوان «واقفان و خیرین»

  برگزاری نشست تخصصی شش روزه با عنوان «واقفان و خیرین»

  موضوعات این جلسات با عناوین ابعاد اراضی وقفی در بافت‌های ناکارآمد ، بهسازی و نوسازی بافت‌های هدف ، راه‌های تأمین مالی ، نقش واقفان و خیران در تأمین مسکن ، نقش واقفان در ارتقای هویت شهری و اشتغال و کارآفرینی در بافت‌های ناکارآمد در سه قسمت سخنرانی علمی و تخصصی ، حوزه ...

  |

  نظرات کاربران