در حال بارگذاری ...
 • حمایت از طرح‌های اقتصادی که منجر به ارتقای زندگی ساکنان بافت‌های فرسوده شود

  تمامی شهرداران باید در فکر رونق اقتصادی شهر خود باشند و بر فعالیت‌هایی که منجر به اشتغال و درآمدزایی است ، اصرار بورزند .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، سیدمحمد پژمان با بیان اینکه سرمایه‌گذاران و توسعه‌گران باید مردم را ترغیب کنند تا در کنار هم ، با منافع مشترک و حمایت و نظارت دولت نوسازی واحدهای مسکونی شتاب گیرد ، گفت : شرکت بازآفرینی شهری ایران از هر طرح اقتصادی که منجر به ارتقای زندگی ساکنان بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شود حمایت می‌کند .

  سیدمحمد پژمان ، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران که روز چهارشنبه ، سیزدهم شهریورماه به‌منظور بازدید از پروژه‌های بازآفرینی شهری و دیدار با مسئولان استانی به گیلان  سفر کرده است در جمع مدیران و مسئولان اداره کل راه و شهرسازی این استان گفت : سرمایه‌گذاران و توسعه‌گران باید مردم را ترغیب کنند تا در کنار ھم ، با منافع مشترک و حمایت و نظارت دولت نوسازی واحدھای مسکونی شتاب گیرد .

  وی ، تغییر و تحولات اقتصادی و نوسان قیمت‌ها و عدم التزام به زمانبندی اجرای پروژه‌ها را از مهم‌ترین آسیب‌ھای بازآفرینی و بزرگترین آفت اجرای این برنامه خواند و گفت : شرکت بازآفرینی شهری ایران از ھر طرح اقتصادی که منجر به ارتقای زندگی ساکنان بافت‌ھای فرسوده و ناکارآمد شود حمایت می کند .

  پژمان با تاکید بر انتخاب مجریان امین برای اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری عنوان کرد : قاطعانه تضمین می‌کنیم که مجریان به اصل پول و سود خود برسند .

  معاون وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از این سفر با استاندار گیلان دیدار و بافت‌های فرسوده و ناکارآمد را از دغدغه‌های بزرگ مقامات کشوری عنوان کرد و گفت : امیدواریم بتوانیم با تعامل و همکاری از توانایی مردم در نوسازی محلات هدف بازآفرینی بهره‌مند شویم . در بازآفرینی شهری راه‌حل‌های محلی بیشتر کار ساز است و باید با اعتمادسازی ، مردم را برای تغییر وضعیتشان حساس کرد تا در این زمینه تلاش کنند .

  مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران ابراز امیدواری کرد ، با تفویض اختیارات بازآفرینی شهری به مراکز استان‌ها ، مشارکت مردم در نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد افزایش یابد .

  پژمان سپس در جمع فرماندار و شهرداران شهرستان رشت حاضر شد و شهرداران را زمامداران شهرها خواند و افزود : تمامی شهرداران باید در فکر رونق اقتصادی شهر خود باشند و بر فعالیت‌هایی که منجر به اشتغال و درآمدزایی است ، اصرار بورزند .

  وی بیان کرد : رونق شهرها و میزان درآمد مردم مکمل یکدیگرند ؛ یعنی هر چه رونق اقتصادی و اشتغال در شهرها بیشتر باشد مردم نیز در حمایت از طرح‌های ملی و باز آفرینی شهری مشارکت بیشتری خواهند داشت . بنابراین شهرداران و مسئولان باید با توسعه امکانات و رفاه شهری ، مسافران را مجبور به توقف در شهر کنند و بدین‌ترتیب گردش مالی در شهر را رونق بخشند .
  مطالب مرتبط

  حفاظت از بافت تاریخی کردستان در قالب اجرای طرح های بازآفرینی شهری

  حفاظت از بافت تاریخی کردستان در قالب اجرای طرح های بازآفرینی شهری

  طرح پیاده راه تاریخی و فرهنگی محله آغه زمان سنندج به عنوان اولین طرح بازآفرینی شهری در محله های تاریخی استان کردستان به طول ۳۵۰ متر در دو مرحله در حال اجراست که برای مرحله اول آن حدود ۱۴ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است .

  |

  هرمزگان ؛ پیشگام در ساماندهی و بازآفرینی بافت های فرسوده

  هرمزگان ؛ پیشگام در ساماندهی و بازآفرینی بافت های فرسوده

  امروز توجه به بافت فرسوده و احیای آن با توجه به مشکلات روبنایی و زیرساختی متعدد آنها ، یک ضرورت بسیار مهم در هرمزگان است و برخورد اصولی و منطقی با مشکلات این بخش شهری ، کمک بزرگی به توسعه پایدار در شهرهای استان می‌کند .

  |

  ضرورت تعریف مشوق‌های لازم برای جلب مشارکت بخش خصوصی در برنامه‌های بازآفرینی شهری

  ضرورت تعریف مشوق‌های لازم برای جلب مشارکت بخش خصوصی در برنامه‌های بازآفرینی شهری

  با توجه به توافق‌نامه میان شرکت بازآفرینی شهری ایران و معاونت شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی هرگونه تعیین محدوده بافت‌های ناکارآمد شهری باید در چارچوب طرح‌های جامع و تفصیلی و با تائید معاونت مذکور صورت گیرد .

  |

  برگزاری جلسه هم‌اندیشی پروژه طراحی شهرک ۱۰ هکتاری مسکن ملی بندرعباس

  برگزاری جلسه هم‌اندیشی پروژه طراحی شهرک ۱۰ هکتاری مسکن ملی بندرعباس

  باید به این موضوع توجه ویژه‌ای را داشته باشیم تا سرانه زمین‌های اختصاص داده شده به مسکن مهر و مسکن ملی به طور مناسب در هر یک از این دو منطقه تقسیم شده تا لطمه‌ای به هیچ یک از این دو بندر وارد نشود .

  |

  نظرات کاربران