در حال بارگذاری ...
 • حمایت از طرح‌های اقتصادی که منجر به ارتقای زندگی ساکنان بافت‌های فرسوده شود

  تمامی شهرداران باید در فکر رونق اقتصادی شهر خود باشند و بر فعالیت‌هایی که منجر به اشتغال و درآمدزایی است ، اصرار بورزند .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، سیدمحمد پژمان با بیان اینکه سرمایه‌گذاران و توسعه‌گران باید مردم را ترغیب کنند تا در کنار هم ، با منافع مشترک و حمایت و نظارت دولت نوسازی واحدهای مسکونی شتاب گیرد ، گفت : شرکت بازآفرینی شهری ایران از هر طرح اقتصادی که منجر به ارتقای زندگی ساکنان بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شود حمایت می‌کند .

  سیدمحمد پژمان ، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران که روز چهارشنبه ، سیزدهم شهریورماه به‌منظور بازدید از پروژه‌های بازآفرینی شهری و دیدار با مسئولان استانی به گیلان  سفر کرده است در جمع مدیران و مسئولان اداره کل راه و شهرسازی این استان گفت : سرمایه‌گذاران و توسعه‌گران باید مردم را ترغیب کنند تا در کنار ھم ، با منافع مشترک و حمایت و نظارت دولت نوسازی واحدھای مسکونی شتاب گیرد .

  وی ، تغییر و تحولات اقتصادی و نوسان قیمت‌ها و عدم التزام به زمانبندی اجرای پروژه‌ها را از مهم‌ترین آسیب‌ھای بازآفرینی و بزرگترین آفت اجرای این برنامه خواند و گفت : شرکت بازآفرینی شهری ایران از ھر طرح اقتصادی که منجر به ارتقای زندگی ساکنان بافت‌ھای فرسوده و ناکارآمد شود حمایت می کند .

  پژمان با تاکید بر انتخاب مجریان امین برای اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری عنوان کرد : قاطعانه تضمین می‌کنیم که مجریان به اصل پول و سود خود برسند .

  معاون وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از این سفر با استاندار گیلان دیدار و بافت‌های فرسوده و ناکارآمد را از دغدغه‌های بزرگ مقامات کشوری عنوان کرد و گفت : امیدواریم بتوانیم با تعامل و همکاری از توانایی مردم در نوسازی محلات هدف بازآفرینی بهره‌مند شویم . در بازآفرینی شهری راه‌حل‌های محلی بیشتر کار ساز است و باید با اعتمادسازی ، مردم را برای تغییر وضعیتشان حساس کرد تا در این زمینه تلاش کنند .

  مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران ابراز امیدواری کرد ، با تفویض اختیارات بازآفرینی شهری به مراکز استان‌ها ، مشارکت مردم در نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد افزایش یابد .

  پژمان سپس در جمع فرماندار و شهرداران شهرستان رشت حاضر شد و شهرداران را زمامداران شهرها خواند و افزود : تمامی شهرداران باید در فکر رونق اقتصادی شهر خود باشند و بر فعالیت‌هایی که منجر به اشتغال و درآمدزایی است ، اصرار بورزند .

  وی بیان کرد : رونق شهرها و میزان درآمد مردم مکمل یکدیگرند ؛ یعنی هر چه رونق اقتصادی و اشتغال در شهرها بیشتر باشد مردم نیز در حمایت از طرح‌های ملی و باز آفرینی شهری مشارکت بیشتری خواهند داشت . بنابراین شهرداران و مسئولان باید با توسعه امکانات و رفاه شهری ، مسافران را مجبور به توقف در شهر کنند و بدین‌ترتیب گردش مالی در شهر را رونق بخشند .
  مطالب مرتبط

  نیاز به همت و اراده جمعی برای اجرای طرح‌های بازآفرینی در کشور

  نیاز به همت و اراده جمعی برای اجرای طرح‌های بازآفرینی در کشور

  با اجازه‌ای که از مقام معظم رهبری اخذ شد ، مبلغی در حدود  ۳۷۰۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی کشور برداشته شد و در اختیار ما قرار گرفت که تقریباً ۲۲۰۰ میلیارد تومان از این عدد با کمک و افزوده شدن منابع بانک‌ها در قالب تسهیلات به متقاضیان پرداخت می‌شود .

  |

  اجرایی شدن ۱۴۰۰ میلیارد تومان پروژه بازآفرینی شهری در کشور

  اجرایی شدن ۱۴۰۰ میلیارد تومان پروژه بازآفرینی شهری در کشور

  شرایط پیش رو می طلبد که هزینه های بازآفرینی شهری را کاهش دهیم . تخفیف صد در صدی در صدور پروانه ها ، تسهیلات ارزان قیمت و تخفیف های سازمان نظام مهندسی از اتفاقاتی خوبی بوده که در امر بازآفرینی شهری حاصل خواهد شد .

  |

  بازآفرینی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد ، فقط وظیفه یک دستگاه نیست

  بازآفرینی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد ، فقط وظیفه یک دستگاه نیست

  باید بازآفرینی و آسیب‌های بافت‌های دارای نارسایی‌های مزمن رفع شود ؛ زیرا آسیب و نارسایی‌های این محدوده‌ها ، اولاً موجب آزار ساکنان می‌شود و دوماً بعضی از آسیب‌های بافت‌های ناکارآمد این قابلیت را دارند تا به سایر مناطق سرایت کنند .

  |

  نظرات کاربران