در حال بارگذاری ...
 • لزوم اتمام مسکن مهرهای بدون مشکلات حقوقی تا پایان امسال

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با تاکید دوباره بر عزم این سازمان در اتمام مسکن مهرهای بدون مشکلات حقوقی تا پایان امسال در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر ، دستور بررسی های لازم برای ایجاد شرایط مناسب جهت تهاتر مسکن مهرهای باقیمانده شهر سمنان با زمین های بافت فرسوده این شهر را صادر کرد .

  علی نبیان در سفر به استان سمنان در جلساتی با حضور فرماندار و نمایندگان شهرستانهای گرمسار ، آرادان و ایوانکی به بررسی و رفع مشکلات حوزه زمین و مسکن این استان پرداخت .

  علی نبیان با تاکید دوباره بر عزم این سازمان در اتمام مسکن مهر های بدون مشکلات حقوقی تا پایان امسال در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر ، دستور بررسی های لازم برای ایجاد شرایط مناسب جهت تهاتر مسکن مهرهای باقیمانده شهر سمنان با زمین های بافت فرسوده این شهر را صادر کرد .

  براساس این طرح زمین های ساکنان بافت فرسوده شهر سمنان با واحدهای مسکن مهر معاوضه خواهد شد . این طرح در راستای سیاست های وزارت راه و شهرسازی در خصوص ساماندهی بافت ناکارامد شهری انجام خواهد شد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین در دیدارهایی که با نماینده مردم شهرستان های سمنان ، مهدی شهر و سرخه و شهرداران این شهرها داشت به درخواست آنها برای واگذاری زمین با کاربری های عمومی از جمله واگذاری زمین برای پارکینگ عمومی ، تاسیسات شهری و فضاهای آموزشی رسیدگی و تصمیمات لازم را در این خصوص اتخاذ کرد .

  توسعه شهر جدید ایوانکی ، تعیین تکلیف زمین با کاربری آموزشی در شهر سمنان و تخصیص زمین برای طرح اقدام ملی از دیگر بحث های مطرح شده در سفر مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن به استان سمنان بود .

  وی در بخش دیگری از این دیدار ضمن ابراز خرسندی از عملکرد یگان حفاظت اراضی اداره کل ، تاسیس این یگان در کشور را کمک بزرگی در جهت رفع تصرفات و دخل و تصرف در زمین های دولتی عنوان کرد و افزود؛ با تلاش و گشت زنیهای ماموران این یگان فقط در ایام نوروز امسال بیش از ۲۵۲ مورد رفع تصرف  آنی در سطح کشور داشتیم  که هنوز به مرحله ارجاع به مراجع قضایی نرسیده بود .
  مطالب مرتبط

  پیشتازی ایرانشهر ، بوشهر و فارس در تعرض به اراضی ملی

  پیشتازی ایرانشهر ، بوشهر و فارس در تعرض به اراضی ملی

  در موضوع اجرای احکام قطعی ، ۶۳ مورد خلع ید ، ۶۵ فقره ‌قلع و قمع و ۱۶ مورد تخلیه ملک داشتیم . همچنین در این مدت که فرماندهی یگان حفاظت را به‌عهده داشتم ، ۲۰۴ هکتار از اراضی تصرف شده را رفع تصرف کردیم .

  |

  نیاز به همت و اراده جمعی برای اجرای طرح‌های بازآفرینی در کشور

  نیاز به همت و اراده جمعی برای اجرای طرح‌های بازآفرینی در کشور

  با اجازه‌ای که از مقام معظم رهبری اخذ شد ، مبلغی در حدود  ۳۷۰۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی کشور برداشته شد و در اختیار ما قرار گرفت که تقریباً ۲۲۰۰ میلیارد تومان از این عدد با کمک و افزوده شدن منابع بانک‌ها در قالب تسهیلات به متقاضیان پرداخت می‌شود .

  |

  تاکید بر تحویل واحدهای مسکن مهر با تامین تمام زیرساخت‌های مورد نیاز ساکنان

  تاکید بر تحویل واحدهای مسکن مهر با تامین تمام زیرساخت‌های مورد نیاز ساکنان

  متقاضیان مسکن مهر پس از تحویل واحد خود نباید هیچ گونه دغدغه ای برای سکونت داشته باشند لذا فراهم کردن شرایط مناسب از جمله دسترسی آسان به مراکز تجاری و خدماتی مورد نیاز ساکنین از جمله مواردی است که مورد تاکید مقام عالی وزارت راه و شهرسازی بوده و بر همین اساس شرکت عمران شهرهای ...

  |

  تلاش دولت برای اتمام طرح اقدام ملی تا پایان دولت دوازدهم

  تلاش دولت برای اتمام طرح اقدام ملی تا پایان دولت دوازدهم

  تلاش دولت این است که تا پایان دولت دوازدهم این طرح به‌پایان برسد . همه مجموعه‌ها هم آمده‌اند تا بتوانیم ۴۰۰ هزار واحد مسکونی که وعده داده شده ، به نتیجه برسد . دولت از ظرفیت خودش برای تولید مسکن استفاده کرد ، مرحله بعد وارد کردن شریک بود تا بتوانیم سرعت تولید را افزایش دهیم . 

  |

  نظرات کاربران