در حال بارگذاری ...
 • لزوم اتمام مسکن مهرهای بدون مشکلات حقوقی تا پایان امسال

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با تاکید دوباره بر عزم این سازمان در اتمام مسکن مهرهای بدون مشکلات حقوقی تا پایان امسال در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر ، دستور بررسی های لازم برای ایجاد شرایط مناسب جهت تهاتر مسکن مهرهای باقیمانده شهر سمنان با زمین های بافت فرسوده این شهر را صادر کرد .

  علی نبیان در سفر به استان سمنان در جلساتی با حضور فرماندار و نمایندگان شهرستانهای گرمسار ، آرادان و ایوانکی به بررسی و رفع مشکلات حوزه زمین و مسکن این استان پرداخت .

  علی نبیان با تاکید دوباره بر عزم این سازمان در اتمام مسکن مهر های بدون مشکلات حقوقی تا پایان امسال در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر ، دستور بررسی های لازم برای ایجاد شرایط مناسب جهت تهاتر مسکن مهرهای باقیمانده شهر سمنان با زمین های بافت فرسوده این شهر را صادر کرد .

  براساس این طرح زمین های ساکنان بافت فرسوده شهر سمنان با واحدهای مسکن مهر معاوضه خواهد شد . این طرح در راستای سیاست های وزارت راه و شهرسازی در خصوص ساماندهی بافت ناکارامد شهری انجام خواهد شد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین در دیدارهایی که با نماینده مردم شهرستان های سمنان ، مهدی شهر و سرخه و شهرداران این شهرها داشت به درخواست آنها برای واگذاری زمین با کاربری های عمومی از جمله واگذاری زمین برای پارکینگ عمومی ، تاسیسات شهری و فضاهای آموزشی رسیدگی و تصمیمات لازم را در این خصوص اتخاذ کرد .

  توسعه شهر جدید ایوانکی ، تعیین تکلیف زمین با کاربری آموزشی در شهر سمنان و تخصیص زمین برای طرح اقدام ملی از دیگر بحث های مطرح شده در سفر مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن به استان سمنان بود .

  وی در بخش دیگری از این دیدار ضمن ابراز خرسندی از عملکرد یگان حفاظت اراضی اداره کل ، تاسیس این یگان در کشور را کمک بزرگی در جهت رفع تصرفات و دخل و تصرف در زمین های دولتی عنوان کرد و افزود؛ با تلاش و گشت زنیهای ماموران این یگان فقط در ایام نوروز امسال بیش از ۲۵۲ مورد رفع تصرف  آنی در سطح کشور داشتیم  که هنوز به مرحله ارجاع به مراجع قضایی نرسیده بود .
  مطالب مرتبط

  نمی‌خواهیم تجربه تلخ مسکن مهر در طرح اقدام ملی مسکن تکرار شود

  نمی‌خواهیم تجربه تلخ مسکن مهر در طرح اقدام ملی مسکن تکرار شود

  بدون شک نمی‌خواهیم تجربه تلخ مسکن مهر در این برنامه تکرار شود ، به همین دلیل با وجود محدودیت زمانی موجود در اولین گام برای آغاز طرح مذکور ، پیشبرد امور براساس فرآیند مدیریت پروژه را ابلاغ و در دستور کار قرار دادیم .

  |

  تشریح آخرین روند ارائه تسهیلات به متقاضیان بافت‌های فرسوده شهری طی سال جاری

  تشریح آخرین روند ارائه تسهیلات به متقاضیان بافت‌های فرسوده شهری طی سال جاری

  تسهیلات بافت‌فرسوده که از سوی بانک مسکن به متقاضیان پرداخت می‌شود در تهران ۵۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان با سود ۹ درصد است که از محل منابع بانک و وجوه اداره شده توامان پرداخت می‌شود . مازاد بر این مبلغ اگر انبوه‌سازی نیاز به تسهیلات داشته باشد با نرخ ۱۸ درصد ...

  |

  پرداخت ۹ هزار فقره تسهیلات بافت فرسوده و بازآفرینی شهری طی سال جاری

  پرداخت ۹ هزار فقره تسهیلات بافت فرسوده و بازآفرینی شهری طی سال جاری

  مطابق با کارنامه عملکرد به دست آمده از مجموع تسهیلات پرداخت شده در محدوده بافت فرسوده کشور ، در ماه های گذشته از سال جاری رقمی معادل ۲۷۸ میلیارد و ۱۲۵ میلیون تومان به متقاضیان تسهیلات پرداخت شده است .

  |

  نظرات کاربران