در حال بارگذاری ...
 • برگزاری نشست تخصصی شش روزه با عنوان «واقفان و خیرین»

  موضوعات این جلسات با عناوین ابعاد اراضی وقفی در بافت‌های ناکارآمد ، بهسازی و نوسازی بافت‌های هدف ، راه‌های تأمین مالی ، نقش واقفان و خیران در تأمین مسکن ، نقش واقفان در ارتقای هویت شهری و اشتغال و کارآفرینی در بافت‌های ناکارآمد در سه قسمت سخنرانی علمی و تخصصی ، حوزه سیاستگذاری و ارائه تجربه برنامه‌ریزی‌ شده است .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، معاون عمران و بهسازی شرکت بازآفرینی شهری از برگزاری نشست تخصصی شش روزه با عنوان «واقفان و خیرین» خبر داد .

  سید مجتبی علوی مقدم ضمن تصریح این مطلب که این سلسله نشست‌ها دفتر بیستم از نشست‌های موضوعی شرکت است ، گفت : بخش عظیمی از اراضی وقفی در بافت‌های ناکارآمد و سکونتگاه‌های غیررسمی قرار دارد و از طرفی وجود واقف‌کنندگان در تأمین مسکن ، ارتقا هویت شهری ، اشتغال و کارآفرینی در بافت‌های هدف بازآفرینی شهری نقش به‌سزایی دارد . در این راستا و بر مبنای ماده ۷ اساسنامه شرکت بازآفرینی شهری مبنی بر انجام فعالیت‌های آموزشی ، مطالعاتی و فرهنگی و همچنین توسعه منابع انسانی مرتبط با اهداف بازآفرینی دفتر بیستم از این سلسله نشست‌ها به موضوع واقفین و خیرین اختصاص یافت .

  علوی مقدم در ادامه گفت : این نشست‌های تخصصی در ۶ روز از ۱۵ تا ۲۲ مهر به‌جز پنجشنبه و جمعه از ساعت ۱۴ تا ۱۷ به نشانی تهران ، میدان فلسطین ، ابتدای خیابان طالقانی غربی پلاک ۵۱۴ برای حضور شهرداران ، واقفان ، خیران ، همکاران سازمان نوسازی و شهرداری تهران ، وزارت کشور ، استانداری تهران ، معاونان معماری و شهرسازی و همه دانشجویان و علاقه‌مندان فعالان این موضوع  بوده و شرکت در این جلسات آزاد است .

  وی در پایان گفت : موضوعات این جلسات با عناوین ابعاد اراضی وقفی در بافت‌های ناکارآمد ، بهسازی و نوسازی بافت‌های هدف ، راه‌های تأمین مالی ، نقش واقفان و خیران در تأمین مسکن ، نقش واقفان در ارتقای هویت شهری و اشتغال و کارآفرینی در بافت‌های ناکارآمد در سه قسمت سخنرانی علمی و تخصصی ، حوزه سیاستگذاری و ارائه تجربه برنامه‌ریزی‌ شده است .
   
  مطالب مرتبط

  بازآفرینی ۴۴ محله در استان چهارمحال‌و‌بختیاری تا سال ۱۴۰۰

  بازآفرینی ۴۴ محله در استان چهارمحال‌و‌بختیاری تا سال ۱۴۰۰

  هم‌اکنون ۱۱ محله در دستور کار قرار گرفته و برای این ۱۱ محله ۳۳ پروژه تعریف شده است که شامل ساخت مدرسه ، کلینیک دندانپزشکی ، زمین چمن مصنوعی و ساحلی ، جامعه سلامت ، دفع آب‌های سطحی ، پیاده‌راه سازی ، پل ، اجرای مسیل و حتی ساخت پارک است که بخشی از آنها در حال انجام است .

  |

  نظرات کاربران