در حال بارگذاری ...
 • حمایت از فعالیت‌های دفاتر توسعه محله و مجموعه شهرداری در حوزه بازآفرینی شهری

  اعتبارات حمایتی شرکت ملی بازآفرینی عمدتا ارائه تسهیلات بانکی است ، اعتباراتی هم به عنوان تهیه و تامین زیر ساخت‌ها و روبناها در قالب تعداد زیادی پروژه در سراسر کشور در دست اجرا وجود دارد .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، سیدمحمد پژمان در بازدید از دفاتر تسهیل‌گری شهر مشهد گفت : طبق مذاکرات و توافق‌های صورت‌گرفته قرار بر این شد که دیگر دستگاه‌های اجرایی جز شهرداری‌ها، نسبت به راه‌اندازی دفاتر تسهیل‌گری اقدام نکنند و هرگونه کمک و حمایت و منابع مادی و معنوی به دفاتر تسهیل‌گری و شهرداری که متولی آن است تفیض شود .

  سیدمحمد پژمان ، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران ، روز پنجشنبه ، نهم آبان‌ماه در حاشیه بازدید از دفاتر تسهیل‌گری شهر مشهد گفت : شهرداری مشهد با انگیزه بالا نسبت به تشکیل و راه‌اندازی دفاتر تسهیل‌گری در محدوده‌های هدف بازآفرینی اقدام کرده است و این دفاتر پس از راه‌اندازی اقدام به برقراری ارتباط با مردم و جلب مشارکت کرده‌اند .

  وی با تاکید بر حمایت از اقدامات و فعالیت‌های دفاتر توسعه محله و مجموعه شهرداری در حوزه بازآفرینی افزود : طبق مذاکرات و توافق‌های صورت‌ گرفته قرار بر این شده است که دیگر دستگاه‌های اجرایی جز شهرداری‌ها ، نسبت به راه‌اندازی دفاتر تسهیل‌گری اقدام نکنند و هرگونه کمک و حمایت و منابع مادی و معنوی به دفاتر تسهیل‌گری و شهرداری ، که متولی آن است تفیض شود و شهرداری‌ها به صورت یکپارچه دریچه واحد ارتباط با مردم باشند .

  پژمان ادامه داد : تمام دستگاه‌هایی که در بحث بازآفرینی می‌خواهند ، فعالیت و کمکی در محدوده‌های هدف بازآفرینی جهت افزایش رفاه مردم و کاهش آلام موجود صورت دهند باید از مسیر شهرداری‌ها اقدام کنند و موازی‌کاری در این حوزه صورت نگیرد . مدیران شهرداری نیز جهت نوسازی بافت‌های هدف که موجب جبران کاستی‌های زیرساختی ، برطرف شدن کمبود خدمات روبنایی و نوسازی واحدهای مسکونی می‌شود ، کمک کنند تا با مجموعه تسهیلات و مشوق‌هایی که در اختیار داریم از مسیر دولت و با کمک خود شهرداری و همت و مشارکت مردم فرایند بازآفرینی تسهیل شود .

  پژمان با اشاره به تامین اعتبارات حمایتی در فرآیند نوسازی محدوده‌های هدف بازآفرینی گفت : اعتبارات حمایتی شرکت ملی بازآفرینی عمدتا ارائه تسهیلات بانکی است ، اعتباراتی هم به عنوان تهیه و تامین زیر ساخت‌ها و روبناها در قالب تعداد زیادی پروژه در سراسر کشور در دست اجرا وجود دارد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی افزود از تلاش‌های مسوولان شهری مشهد برای تشکیل سازمان بازآفرینی و دفاتر تسهیل‌گری قدردانی کرد و گفت : ساماندهی بافت‌های ناکارآمد نیازمند همراهی و همکاری بیشتر است و علاقه‌مندیم مشهد با توجه به سابقه‌ای که در این حوزه دارد پیشتاز باشد .
  مطالب مرتبط

  افتتاح ۶ دفتر تسهیلگر در امر بهسازی و بازآفرینی محله منطقه ثامن در آینده نزدیک

  افتتاح ۶ دفتر تسهیلگر در امر بهسازی و بازآفرینی محله منطقه ثامن در آینده نزدیک

  بر اساس دستور العمل ها و استانداردهای سازمان بازآفرینی شهری ، تا کنون از ٩ محله بافت پیرامون حرم مطهر رضوی ، به همت دفتر مدیریت تسهیلگری و امور مشارکت های شهرداری منطقه ثامن ۶ محله جوادیه ، راد ، (عیدگاه و باغ حسن خان) ، کشمیری ها و تپل محله در شرف افتتاح دفاتر تسهیل گران و محله ...

  |

  ضرورت تبدیل خانه‌های تاریخی به واحدهای درآمدزا و خودکفا

  ضرورت تبدیل خانه‌های تاریخی به واحدهای درآمدزا و خودکفا

  در مسیر خیابان "خانلق" پیشنهاد احداث یک پیاده‌راه شامل بازسازی ، کف‌سازی و بدنه‌سازی داده شد و با توجه به اینکه این خیابان از مسیرهای پررونق شهر و محل فعالیت‌های تجاری برای مردم تلقی می‌شود ، بنا بر این شد که احداث این طرح به‌محض تصویب در ستاد بازآفرینی استان با همکاری ...

  |

  نظرات کاربران