در حال بارگذاری ...
 • پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات ساخت مسکن به بافت‌های فرسوده شهری قزوین

  یارانه نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده در حال حاضر صرفا جهت دوران ساخت وبرای گروه های هدف است که مرجع تشخیص این امر در مرحله مشارکت مدنی نهاد صدور معرفی نامه است .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیر شعب بانک مسکن استان قزوین گفت : بانک مسکن به منظور احیای بافت‌های فرسوده و ناکارآمدی شهری و سکونتگاه‌های غیر رسمی به پرو‍ژه‌هایی که توسط اداره کل راه و شهرسازی استان در بافت‌های فرسوده شهری معرفی می‌شوند ، تسهیلات ساخت مسکن پرداخت می‌کند .

  سید اصغر حسینی اظهار کرد : مرجع تایید واقع شدن ملک در محدوده مصوب بافت فرسوده صرفا اداره کل راه و شهرسازی استان می باشد و متقاضی باید ابتدا ضمن مراجعه به این اداره کل و ثبت نام در سامانه ذی ربط نسبت به تکمیل مدارک وارایه معرفی نامه اقدام کنند . مهلت ارایه معرفی‌نامه به بانک از تاریخ صدور حداکثر یک ماه بوده و پذیرش معرفی‌نامه بیش از این مدت در صورت تمدید برای بانک قابل پذیرش خواهد بود .

  این مقام مسوول افزود : سقف این تسهیلات در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت همچون شهر قزوین به سازندگان غیرحرفه‌ای ۶۰۰ میلیون ریال ، مجتمع سازان حرفه‌ای دارای پروانه انبوه‌سازی ۸۰۰ میلیون ریال و مجتمع سازان حرفه‌ای دارای پروانه انبوه‌سازی که از فناوری‌های نوین استفاده می‌کنند یک میلیارد ریال و در شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر جمعیت نیز به واجدین شرایط به ترتیب ۵۰۰، ۷۰۰ و ۹۰۰ میلیون ریال پرداخت می‌شود که در قالب قرار داد مشارکت مدنی قابل‌انعقاد قرار داد است . قرارداد مشارکت مدنی با واجدین شرایط با نرخ ۹ و ۱۸ درصد منعقد می‌شود .

  حسینی خاطر نشان کرد : یارانه نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده در حال حاضر صرفا جهت دوران ساخت وبرای گروه های هدف است که مرجع تشخیص این امر در مرحله مشارکت مدنی نهاد صدور معرفی نامه است .

  وی در خاتمه گفت : تسهیلات ساخت پس از ثبت قطعی قرارداد متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه در مراحل مختلف و با تایید ارزیاب بانک پرداخت خواهد شد که از ابتدای سال تا کنون ۳۲۲ واحد به مبلغ ۱۲۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به بانک معرفی شده که در حال انعقاد قرارداد و پرداخت تسهیلات است .
  مطالب مرتبط

  امضای تفاهمنامه ارتقا همکاری بانک‌ مسکن و سازمان نظام‌مهندسی مازندران

  امضای تفاهمنامه ارتقا همکاری بانک‌ مسکن و سازمان نظام‌مهندسی مازندران

  بانک مسکن و سازمان نظام مهندسی جزو صنوف همکار و از یک خانواده بوده که در بخش مسکن فعالیت می‌کنند و ارتقا و توسعه همکاری‌ها و تعاملات بانک و سازمان با تکیه بر توانمندی‌های دو سازمان در راستای رونق بخش مسکن استان ضروری است .

  |

  نظرات کاربران