در حال بارگذاری ...
 • ابلاغ طرح توسعه و عمران شهر زاهدان از سوی شورای‌عالی شهرسازی و معماری

  در قالب این طرح شهر زاهدان به جهت نحوه استفاده از تراکم ساختمانی ، به صورت پهنه و ریز پهنه در قالب محلات و نواحی مختلف تقسیم بندی گردیده است که بر این اساس برخی از نواحی شهر زاهدان که از الگوی پلاک های بزرگ مقیاس و متناسب بهره مندند نیز از امتیاز تراکم بالا برخوردار خواهند شد .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت : طرح توسعه و عمران شهر زاهدان تا افق ۱۴۱۰ از سوی شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران ابلاغ شد . 

  عطاء اله اکبری اظهار داشت : بر اساس طرح توسعه و عمران شهر زاهدان ، وسعت این شهر از ۸/ ۷۳۷۱ هکتار به ۷۴۹۱/۷ هکتار در سال ۱۴۱۰ افزایش یافت و جمعیت در قالب این برنامه تا سال ۱۴۱۰ برای شهر زاهدان با توجه به محدودیت منابع آبی و لزوم تأمین آن  ۷۸۵ هزار و ۱۰۰ نفر پیش‌بینی شد .

  وی افزود : در قالب این طرح شهر زاهدان به جهت نحوه استفاده از تراکم ساختمانی ، به صورت پهنه و ریز پهنه در قالب محلات و نواحی مختلف تقسیم بندی گردیده است که بر این اساس برخی از نواحی شهر زاهدان که از الگوی پلاک های بزرگ مقیاس و متناسب بهره مندند نیز از امتیاز تراکم بالا برخوردار خواهند شد .

  مدیر کل راه و شهرسازی استان بیان داشت : سیاستی که در قالب این برنامه در حوزه ساخت و ساز برای شهر زاهدان تعریف شده است جلوگیری از ریز دانگی و تفکیک قطعات به پائین تر از حد نصاب می باشد و در این رابطه نیز مشوق هایی برای پلاک هایی که از تفکیک عرصه خودداری می کنند در نظر گرفته شده است بر این اساس از افزایش تراکم در مرکز شهر زاهدان جلوگیری و تراکم عموماً به پهنه جنوبی شهر منتقل خواهد شد .

  وی ادامه داد : حریم شهر زاهدان نیز از ۱۳۰۶۸/۱ هکتار به ۲۴۰۹۰/۸ هکتار به جهت حفظ و صیانت از اراضی شهر زاهدان افزایش یافته است . یکی از دستاوردهای این طرح تأمین زمین لازم برای طرح اقدام ملی است .
  مطالب مرتبط

  موافقت فرماندهی معظم کل قوا با انتقال پادگان ۰۶ تهران

  موافقت فرماندهی معظم کل قوا با انتقال پادگان ۰۶ تهران

  پادگان ۰۶ تهران بر اساس قانون خروج پادگان ها از شهرها از منطقه پاسداران شهر تهران خارج می شود و در زمین ۵۰ هکتاری این پادگان پارک عمومی به مساحت ۳۵ هکتار با هدف انتفاع شهر با همکاری شهرداری تهران ساخته خواهد شد .

  |

  تایید طرح ویژه توسعه و عمران منطقه ساحلی مکران در شورای توسعه سواحل

  تایید طرح ویژه توسعه و عمران منطقه ساحلی مکران در شورای توسعه سواحل

  بعد از تایید طرح مصوب شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح ویژه توسعه منطقه مکران در شورای توسعه سواحل مکران، مقرر شد تا طرح در شورای‌عالی آمایش سرزمین نیز مطرح شود و پس از تایید در آن شورا به عنوان طرحی که تمامی شوراها و اعضای ذیربط توسعه منطقه مکران بر آن صحه ...

  |

  اضافه شدن اراضی شمال‌شرق شاهرود به محدوده شهر برای توسعه آتی

  اضافه شدن اراضی شمال‌شرق شاهرود به محدوده شهر برای توسعه آتی

  به منظور تحقق ایده توسعه شهر دو هسته‌ای (هسته شرقی و غربی رودخانه‌های شاهرود) و کاهش فشار تخریب اراضی زراعی و باغی با تعیین ساز و کار ممیزی باغات ، ‌کلیه کاربری‌های پیشنهادی روی باغات و اراضی زراعی بر اساس نظر شورا حذف شد .

  |

  ابلاغ مصوبه شورای‌عالی شهرسازی درباره طرح تفصیلی ویژه منطقه ۲۲ تهران

  ابلاغ مصوبه شورای‌عالی شهرسازی درباره طرح تفصیلی ویژه منطقه ۲۲ تهران

  شهرداری تهران طرح ویژه منطقه را با اخذ نقطه‌نظرات شورای اسلامی شهر تهران و اعمال اصلاحات در دو سرفصل اعلام شده ، حداکثر ظرف مدت دو ماه به تایید کمیسیون ماده ۵ تهران رسانده و برای کنترل و ابلاغ نهایی توسط دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران به دبیرخانه ارسال کند .

  |

  تحقق توسعه منطقه شرق ایران با تهیه طرح ویژه برای منطقه مرزی تایباد

  تحقق توسعه منطقه شرق ایران با تهیه طرح ویژه برای منطقه مرزی تایباد

  هر چقدر تمرکزگرایی را کاهش داده و به مناطق مرزی توجه بیشتری مبذول داریم در واقع به توسعه امنیت ملی توجه بیشتری کرده‌ایم . بنابراین ضرورت دارد تا سرمایه‌گذاری در این مناطق انجام و طرح ویژه‌ای برای این مناطق تهیه شود .

  |

  نظرات کاربران