در حال بارگذاری ...
 • برنامه ریزی برای احداث ۵۴۹۲ واحد مسکن ملی در استان ایلام

  از این تعداد واحد مسکونی ۲۵۳۸ واحد از محل بازآفرینی شهری ، ۱۶۷۳ واحد از منابع سازمان ملی زمین و مسکن و ۱۲۸۱ واحد نیز توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی جهت احداث برنامه ریزی شده است .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام از برنامه‌ریزی این اداره کل برای احداث ۵۴۹۲ واحد مسکن ملی در استان خبر داد .

  مدیرکل این دستگاه اجرایی در تشریح طرح مسکن ملی گفت : از ابتدای مطرح شدن این طرح با جدیت فراهم کردن مقدمات آن از جمله تعیین زمین و مجوزهای مربوطه را در دستور کار خود قرار دادیم که حاصل آن برنامه ریزی و آمادگی برای احداث ۵۴۹۲ واحد مسکونی ملی در استان است .

  علی اصغر کاظمی خاطر نشان کرد : از این تعداد واحد مسکونی ۲۵۳۸ واحد از محل بازآفرینی شهری ، ۱۶۷۳ واحد از منابع سازمان ملی زمین و مسکن و ۱۲۸۱ واحد نیز توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی جهت احداث برنامه ریزی شده است .

  وی یاد آور شد که فرایند مناقصه جهت احداث مسکن ملی استان در جریان بوده وبعد از انعقاد قرارداد و شروع احداث این واحدها فراخوان ثبت نام از متقاضیان نیز متعاقباً اعلام خواهد شد .

  مدیرکل راه وشهرسازی استان از جمله شرایط متقاضیان برای ثبت نام مسکن ملی را تأهل ، سابقه سکونت در شهر مورد تقاضای مسکن ملی ، عدم استفاده از امکانات و تسهیلات دولتی برای خرید مسکن و شرایط دریافت تسهیلات اعم از اعتبارسنجی و ... عنوان کرد .

  کاظمی احداث واحدهای مسکن ملی در بافت های فرسوده شهری و دسترسی به امکانات زیربنایی از جمله خطوط انتقال آب ، برق ، گاز ، فاضلاب ، مخابرات ، مدرسه ، مسجد و ... در این فضاها را از مزایای این طرح نسبت به طرح های قبلی برشمرد .
  مطالب مرتبط

  تکمیل ۴۱۰۰۰ واحد مسکن مهر تا پایان امسال

  تکمیل ۴۱۰۰۰ واحد مسکن مهر تا پایان امسال

  یکی از دغدغه‌های اساسی ما در وزارت راه و شهرسازی و سازمان ملی زمین و مسکن به عنوان متولی طرح مسکن مهر ، موضوع ، فوریت اتمام پروژه‌های مسکن مهر فاقد مشکل حقوقی تا پایان سال ۹۸ است که در این رابطه از مجموع یک میلیون و ۱۹۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور ، از سال ۱۳۹۲ تاکنون یک میلیون و ...

  |

  رفع تصرف و اجرای احکام قضایی از اراضی دولتی در استان اصفهان طی سال جاری

  رفع تصرف و اجرای احکام قضایی از اراضی دولتی در استان اصفهان طی سال جاری

  این اراضی عمدتا در شهرستانهای کاشان ، آران وبیدگل ، فریدن ، بوئین ومیاندشت ، نجف آباد ، خوانسار ، مبارکه ، اردستان ، لنجان ، شاهین شهر و میمه ، دهاقان ، نطنز ، گلپایگان ، شهرضا ، سمیرم ، نجف آباد ، نیک آباد و کوهپایه و نائین رفع تصرف گردیده و احکام قضایی اجرایی شده است .

  |

  پروژه‌های مشارکتی و مسکن مهر ، مهم‌ترین اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی

  پروژه‌های مشارکتی و مسکن مهر ، مهم‌ترین اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی

  طبق برنامه‌ریزی‌های به‌عمل‌آمده در جریان تدوین برنامه اجرایی استان‌ها در بهمن‌ماه ۹۷ مقرر شد ارزیابی عملکرد هر استان به صورت ماهانه توسط هریک از اعضای هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن به عنوان معین آن استان صورت پذیرد تا بتوانیم مشکلات موجود در ادارات کل راه و شهرسازی ...

  |

  ۷۳ هکتار از اراضی دولتی در اختیار نیروهای مسلح دارای کاربری مسکونی است

  ۷۳ هکتار از اراضی دولتی در اختیار نیروهای مسلح دارای کاربری مسکونی است

  ۷۳ هکتار از اراضی دولتی که در اختیار نیروهای مسلح ، برای اجرای طرح‌های نظامی قرار داده شده دارای کاربری مسکونی است و در داخل محدوده شهرها است که می‌توان برای تولید مسکن نیروهای مسلح از آن‌ها استفاده کرد .

  |

  نظرات کاربران