در حال بارگذاری ...
 • لزوم فعال کردن سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و اتصال آن به وزارت راه و شهرسازی

  در خصوص بسته حمایتی با توجه به برنامه هایی که برای شتاب دادن به جریان تولید و عرضه مسکن سیاستگذاری شده است که بخشی از آن شامل مستاجران می شود بحث های کارشناسی در حال تکمیل است که در جلسات آتی ستاد ملی کرونا در مورد عرضه مسکن و اجاره ، تصمیم گیری خواهد شد .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، عضو کابینه دولت دوازدهم با اعلام اینکه افزایش اجاره بها در تهران حداکثر تا ۲۵ درصد ، در سایر کلانشهرها حداکثر تا ۲۰ درصد و در سایر شهرها نیز تا ۱۵ درصد مجاز است ، گفت : وزارت صمت مکلف به فعال کردن سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و متصل کردن آن به وزارت راه و شهرسازی شد .

  محمد اسلامی درباره جزئیات جلسه ستاد ملی کرونا و تصمیماتی که در این ستاد در خصوص بازار اجاره به ریاست رییس جمهور اخذ شد ، گفت : امروز ۸ تیرماه ستاد ملی کرونا تصویب کرد در دوره ای که همچنان کرونا برقرار است و تا ۳ ماه بعد از آن قراردادهای اجاره تمدید شود . حداکثر افزایش اجاره بها بنا بر تصمیم ستاد ملی کرونا در شهر تهران حداکثر تا ۲۵ درصد ، در سایر کلانشهرها حداکثر تا ۲۰ درصد و در سایر شهرها حداکثر تا ۱۵ درصد است .

  عضو کابینه دولت دوازدهم تصریح کرد : چنانچه در طی این مدت مالکی به شکل رسمی واحد مسکونی خود را به فروش رسانده باشد و قرارداد فروش معتبر داشته باشد آن مستاجر مکلف است ظرف دو ماه آن واحد مسکونی را تخلیه کند .

  اسلامی با اشاره به اینکه مصوبه ستاد ملی کرونا در خصوص مسکن دو بند و ۶ تبصره داشت درباره دیگر جزئیات این مصوبه ، توضیح داد : الزام به ثبت و درج معاملات در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و اخذ کد رهگیری از دیگر جزئیات مصوبه امروز ستاد ملی کرونا بود . همچنین در ستاد ملی کرونا وزارت صمت مکلف به فعال کردن سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و متصل کردن آن به وزارت راه و شهرسازی شد .

  اسلامی همچنین در خصوص بسته حمایتی مسکن و جزئیات آن اعلام کرد : در خصوص بسته حمایتی با توجه به برنامه هایی که برای شتاب دادن به جریان تولید و عرضه مسکن سیاستگذاری شده است که بخشی از آن شامل مستاجران می شود بحث های کارشناسی در حال تکمیل است که در جلسات آتی ستاد ملی کرونا در مورد عرضه مسکن و اجاره ، تصمیم گیری خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  بکارگیری سیاست حمایتی در حوزه ساخت و ساز و اجاره بها از برنامه های دولت برای ساماندهی بازار مسکن

  بکارگیری سیاست حمایتی در حوزه ساخت و ساز و اجاره بها از برنامه های دولت برای ساماندهی بازار مسکن

  اجاره بها در سبد هزینه خانوارها بسیار تعیین کننده است و دولت تصمیم دارد به منظور حمایت از اقشار ضعیف و متوسط جامعه تصمیماتی را برای کنترل و ساماندهی بازار مسکن و اجاره با هدف کاهش فشار بر مستأجرین اتخاذ کند .

  |

  افزایش قیمت مسکن و اجاره بها تابع عرضه و تقاضا

  افزایش قیمت مسکن و اجاره بها تابع عرضه و تقاضا

  در کنار ارزش ملک عرضه و تقاضا نیز در این موضوع تاثیرگذار است و به نظر می‌‌رسد در حالت عادی و منطقی باید این افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصد اتفاق بیفتد اما دور از انصاف و اعتقادات معنوی است که عده‌ای به شکل نامعقول این رقم را افزایش دهند .

  |

  برنامه وزارت راه و شهرسازی برای افزایش مدت زمان اجاره ساختمان

  برنامه وزارت راه و شهرسازی برای افزایش مدت زمان اجاره ساختمان

  هدف ما این است که قرارداد ها را از یکسال افزایش دهیم اما این طرح قراردادهای بالاتر مثل قرادادهای ۵ ساله را شامل نمی شود . هدف اصلی این است که به این خواسته مستاجران توجه شود ولی ده درصد افزایش اجاره بها نیز در نظر گرفته شده تا موجرها نیز خیلی متضرر نشوند .­

  |

  نظرات کاربران