در حال بارگذاری ...
 • تامین مسکن محرومان وظیفه قانونی و مسئولیت اجتماعی وزارت راه و شهرسازی

  رفع دغدغه های مردم به ویژه در دوردست ها که دچار محرومیت هستند وظیفه ماست و دراین راستا گام برمی داریم . تامین مسکن محرومان مسئولیت فردی و اجتماعی و همچنین قانونی و سازمان ما در وزارت راه و شهرسازی است که در تفاهم نامه با سازمان بسیج تلاش خواهیم کرد تا بخشی از آن ها به انجام برسد .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، وزیر راه و شهرسازی با اعلام این مطلب که در همکاری با بسیج مستضعفان ۲۰۰ هزار واحد مسکن محرومان در سراسر کشور احداث می شود از تلاش برای رفع حاشیه نشینی در مناطق محروم و مرزی کشور خبر داد .

  محمد اسلامی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری برای رفع محرومیت‌زدایی با سازمان بسیج مستضعفان در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی ، گفت : در وزارت راه و شهرسازی اقدامات در دو محور به شکل متوازن دنبال می شود که یکی از آنها بر توسعه و پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در بخش ملی و بین المللی مرتبط است و محور دوم پروژه هایی هستند که از جنس محرومیت زدایی به شمار می روند . در هر دوم محور تمامی ظرفیت های ملی را به کار گرفتیم و بیش از گذشته آنها را ادامه خواهیم داد. در موضوع محرومیت زدایی در بخش مسکن و توسعه و اصلاح زیرساخت ها با بسیج سازندگی ، همکاری هایی آغاز شده است که در قالب این تفاهم نامه آنها را دنبال خواهیم کرد .

  عضو کابینه دولت دوازدهم بر داشتن باور برای انجام کارهای بزرگ و ماندگار تاکید کرد و گفت : رفع دغدغه های مردم به ویژه در دوردست ها که دچار محرومیت هستند وظیفه ماست و دراین راستا گام برمی داریم . تامین مسکن محرومان مسئولیت فردی و اجتماعی و همچنین قانونی و سازمان ما در وزارت راه و شهرسازی است که در تفاهم نامه با سازمان بسیج تلاش خواهیم کرد تا بخشی از آن ها به انجام برسد .

  وی بر حذف پدیده حاشیه نشینی در کشور تاکید کرد و توضیح داد: در نظر است تا در پرتوی همکاری‌های مشترک، اتمام حاشیه‌نشینی را اعلام کنیم . برنامه دوسالانه‌ای برای اجرای این تفاهم نامه پی ریزی شده و مناطق حاشیه نشینی که شناسایی شده همه در دستور بازسازی و بهسازی قرار گرفته است . تلاش خواهیم کرد تا ساکنان مناطق حاشیه نشین بتوانند واحدهای مسکونی مناسب با شان و منزلت اجتماعی ایرانیان داشته باشند که این موضوع یکی از بخش های مهم این تفاهم نامه است. در این خصوص بسیج سازندگی با حمایت و فرماندهی سردار سلیمانی ایفای نقش خواهد کرد .

  اسلامی بخش دیگر این تفاهم نامه را به توسعه راه های روستایی مرتبط دانست و تاکید کرد : در مناطق محروم کارهای زیادی در گذشته از اول انقلاب تا کنون انجام شده است . باید کاری کنیم که روستاییان با توجه به شرایطی که به وجود آمده و تسهیلاتی که دولت برای مناطق محروم در نظر گرفته و امکاناتی که برای کارآفرینی و اشتغال در روستاها پایه ریزی شده ، زیرساخت‌های روستایی گسترش یابند و روستاییان زندگی راحت تری داشته باشند .

  وی تاکید کرد : باید زیرساخت های روستایی ، متناسب با نیاز روستاها و روستاییان گسترش یابد و در این راه ، اولویت با روستاهای محروم است . نقشه توسعه مناطق محروم و راه های روستایی برای تحقق عدالت منطقه ای تهیه شده است . سال گذشته در مردادماه در حضور رییس جمهور قول دادیم تا ۲۰۰۰ کیلومتر را به راه روستایی کشور بیفزاییم که با عنایت خداوند و تلاش همکاران وزارت راه و شهرسازی در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از مرداد ۹۸ تا مرداد ۹۹، ۲۴۵۰ کیلومتر راه روستایی آماده شد .

  وی تاکید کرد : تلاش خواهیم کرد تا پایان دولت ۳۵۰۰ کیلومتر راه روستایی آماده و آسفالت کنیم که این نهضت آغاز شده است که با ورود سازمان بسیج در چند استان شاخص که نیاز به کار گسترده ای است این ۳۵۰۰ کیلومتر حتما آماده و آسفالت خواهند شد . در تلاش هستیم تا عقب ماندگی ها و اختلاف هایی که روستاهای محروم با شاخص هایی کشوری در برخی مناطق دارند از بین برود و عدالت برخورداری در مناطق ایجاد شود .   
  مطالب مرتبط

  ساخت و تکمیل ۹۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان دولت دوازدهم

  ساخت و تکمیل ۹۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان دولت دوازدهم

  در حال حاضر از ۵۰۰ هزار واحد نیمه تمام مسکن مهر ، حدود ۶۸ هزار واحد نیمه تمام را در حال ساخت داریم که پرونده آن به زودی بسته می‌شود . با افتتاح بقیه واحدها به زودی جشن اختتامیه مسکن مهر را در استان‌ها برگزار می‌کنیم .

  |

  اختتامیه مسکن مهر در ۲۰ استان تا پایان مهر ماه

  اختتامیه مسکن مهر در ۲۰ استان تا پایان مهر ماه

  در دولت نهم و دهم جمعا برای احداث ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر برنامه‌ریزی شد که ۷۸۰ هزار واحد تا پایان دولت دهم تکمیل شد . یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد تا تا امروز در دولت‌های یازدهم و دوازدهم به اتمام رسیده و واگذار شده است . باقی این واحدها نیز انشااله تا پایان سال در اختیار ...

  |

  نظرات کاربران