در حال بارگذاری ...
 • تامین مسکن ، توسعه راه‌ روستایی و رفع حاشیه‌نشینی در ۵ استان کشور

  وزارت راه و شهرسازی از خیرین و دیگر نهادهایی که تکلیف حمایتی دارند ، دعوت کرده تا در رفع محرومیت‌زدایی در مناطق مرزی کشور با وزارتخانه و بسیج همکاری و مشارکت داشته باشند و تمامی اقدامات با منابع بسیج ، وزارت راه و شهرسازی ، سازمان های حمایتی و مشارکت مردم به سرانجام می رسد .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، عضو کابینه دولت دوازدهم از رفع حاشیه نشینی ، تامین مسکن و توسعه راه های روستایی پنج استان سیستان و بلوچستان ، کرمان ، خوزستان ، آذربایجان غربی و کردستان در تفاهم وزارت راه و شهرسازی با بسیج خبر داد .

  محمد اسلامی در حاشیه امضای تفاهم‌نامه همکاری با سازمان بسیج مستضعفان برای رفع محرومیت‌زدایی در مناطق کشور در گفتگو با خبرنگاران ، گفت : موافقتنامه کلی و بلندمدت به لحاظ اهداف مشترکی که در بسیج و وزارت راه و شهرسازی وجود دارد ، به امضا رسیده است . عموما دو محور اساسی در تفاهم با بسیج پیگیری و دنبال می‌شود که یک محور در زیرساخت هاست که عمدتا راه های روستایی است و دیگری حوزه مسکن است که شامل احداث مسکن محرومان برای دهک‌های یک تا ۳ و موضوع دیگر رفع حاشیه‌نشینی در مناطق مختلف کشور است .

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه بر اساس طرح بازآفرینی شهری باید حاشیه‌نشینی از جمهوری اسلامی ایران پاک شود ، تاکید کرد : از ظرفیت نیروی انسانی ، تخصص‌ها و امکانات بسیج از جمله ماشین آلات دارد بهره گرفته می شود که در این مرحله از تفاهم پنج استان محروم و کمتر برخوردار ؛ سیستان و بلوچستان ، کرمان ، آذربایجان‌غربی ، کردستان و خوزستان برای رفع محرومیت در مسکن ، رفع حاشیه نشینی و توسعه راه های روستایی در اولویت همکاری مشترک وزارتخانه با بسیج قرار دارند .  

  وی تاکید کرد : وزارت راه و شهرسازی از خیرین و دیگر نهادهایی که تکلیف حمایتی دارند ، دعوت کرده تا در رفع محرومیت‌زدایی در مناطق مرزی کشور با وزارتخانه و بسیج همکاری و مشارکت داشته باشند و تمامی اقدامات با منابع بسیج ، وزارت راه و شهرسازی ، سازمان های حمایتی و مشارکت مردم به سرانجام می رسد . برنامه هایی که در تفاهم نامه زمانبندی شده است در همین دولت به اتمام خواهند رسید .
  مطالب مرتبط

  عرضه املاک ، اراضی و مستغلات وزارت راه و شهرسازی در بورس کالای ایران برای نخستین بار

  عرضه املاک ، اراضی و مستغلات وزارت راه و شهرسازی در بورس کالای ایران برای نخستین بار

  پس از مرتفع کردن موانع ، اولین عرضه در بورس کالا انجام گرفت . این عرضه مربوط به یک ملک تجاری متعلق به شرکت عمران شهر جدید پردیس است که به قیمت پایه ۱۰ میلیارد و ۶۳۹ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال و با شرایط پرداخت ۳۰ درصد ثمن به صورت نقد و مابقی در اقساط ۴۸ ماهه ، در دستور کار قرار گرفت .

  |

  احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای دهک‌های ۱ تا ۳ طی دو سال

  احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای دهک‌های ۱ تا ۳ طی دو سال

  برای تامین مسکن کم‌درآمدها تفاهم‌نامه های مشترکی را با تمامی دستگاه‌های حمایتی از جمله سازمان بسیج مستضفعان ، سازمان بهزیستی ، خیرین مسکن‌ساز ، بنیاد مستضعفان ، آستان قدس رضوی و... به امضا رسانده‌ایم تا نقش بیشتری را برای این اقشار در تامین مسکن ایفا کنیم .

  |

  تامین مسکن محرومان وظیفه قانونی و مسئولیت اجتماعی وزارت راه و شهرسازی

  تامین مسکن محرومان وظیفه قانونی و مسئولیت اجتماعی وزارت راه و شهرسازی

  رفع دغدغه های مردم به ویژه در دوردست ها که دچار محرومیت هستند وظیفه ماست و دراین راستا گام برمی داریم . تامین مسکن محرومان مسئولیت فردی و اجتماعی و همچنین قانونی و سازمان ما در وزارت راه و شهرسازی است که در تفاهم نامه با سازمان بسیج تلاش خواهیم کرد تا بخشی از آن ها به انجام برسد ...

  |

  آمادگی بسیج برای حل مشکلات مردم در مناطق مرزی کشور

  آمادگی بسیج برای حل مشکلات مردم در مناطق مرزی کشور

  سازمان بسیج مستضعفین از تمام توان و توانایی خود در بخش مهندسی ، نیروی انسانی ، فنی و مهندسی بهره می گیرد و با ابزاری که در اختیار دارد از جمله ماشین‌آلات بخشی از مسیرهای روستایی و واحدهای مسکونی را احداث خواهد کرد .

  |

  نظرات کاربران