در حال بارگذاری ...
 • احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای دهک‌های ۱ تا ۳ طی دو سال

  برای تامین مسکن کم‌درآمدها تفاهم‌نامه های مشترکی را با تمامی دستگاه‌های حمایتی از جمله سازمان بسیج مستضفعان ، سازمان بهزیستی ، خیرین مسکن‌ساز ، بنیاد مستضعفان ، آستان قدس رضوی و... به امضا رسانده‌ایم تا نقش بیشتری را برای این اقشار در تامین مسکن ایفا کنیم .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، معاون مسکن و ساختمان از ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای دهک های ۱ تا ۳ طی دو سال در همکاری با سازمان بسیج مستضفعان خبر داد .

  محمود محمودزاده در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری وزارت راه و شهرسازی با سازمان بسیج مستضعفان در زمینه محرومیت زدایی در کشور برگزار شد ، از تولید ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور برای دهک‌های یک تا ۳ خبر داد . در قالب طرح‌های تولید مسکن ، تفاهم نامه همکاری با سازمان بسیج مستضفعان به امضا رسیده است که یکی از محورهای این تفاهم ‌نامه احداث مسکن برای محرومان و دهک‌های یک تا ۳ درآمدی است .

  محمودزاده ادامه داد : با توجه به اینکه مسکن سهم عمده ای را در سبد خانوار به خود اختصاص داده است و در عین حال برای رفع دغدغه‌های وزارت راه و شهرسازی در زمینه تامین مسکن اقشار یک تا  ۳ که اقشار کم درآمدی به شمار می‌روند و توان تامین مسکن موردنیاز خود را ندارند ، این تفاهم‌نامه به امضا می‌رسد که یکی از محورهایش مسکن است . طرح اقدام ملی مسکن که بخشی از برنامه‌های سیاستگذاری شده برای آن به مرحله عملیاتی رسیده است ساخت مسکن را برای دهک‌های میان درآمدی ؛ ۴ تا ۷ را در برنامه قرار داده است که عملا دهک‌های یک تا ۳ را شامل نمی‌شود .

  وی تصریح کرد : برای تامین مسکن کم‌درآمدها تفاهم‌نامه های مشترکی را با تمامی دستگاه‌های حمایتی از جمله سازمان بسیج مستضعفان ، سازمان بهزیستی ، خیرین مسکن‌ساز ، بنیاد مستضعفان ، آستان قدس رضوی و... به امضا رسانده‌ایم تا نقش بیشتری را برای این اقشار در تامین مسکن ایفا کنیم .

  محمودزاده گفت : در خصوص تفاهم با سازمان بسیج مستضفعان مقرر شده تا ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) طی دو سال احداث شود و در احداث این واحدهای مسکونی از توان مالی ، فنی و مهندسی بسیج بهره گرفته خواهد شد . تلاش خواهیم کرد تا اقشار کم درآمدی با حداقل آورده در این طرح از خدمات دولت بهره مند شوند . 
  مطالب مرتبط

  تحویل لیست خانه‌های خالی به سازمان امور مالیاتی تا پایان تابستان

  تحویل لیست خانه‌های خالی به سازمان امور مالیاتی تا پایان تابستان

  در خصوص شناسایی خانه‌های خالی برآیند فعالیت سامانه‌های مختلف کنار هم گذاشته می‌شود و سپس با ارسال پیامک و تایید و یا عدم تایید در خصوص خالی بودن و یا نبودن یک واحد در خصوص اخذ مالیات تصمیم‌گیری می‌شود .

  |

  پرداخت وام ودیعه مسکن مستاجران به بخشی از متقاضیان واجد شرایط تا پایان مرداد ماه

  پرداخت وام ودیعه مسکن مستاجران به بخشی از متقاضیان واجد شرایط تا پایان مرداد ماه

  تا قبل از ۲۰ مرداد فهرست متقاضیانی که واجد شرایط دریافت وام ودیعه مسکن هستند استخراج و نهایی می شود . این افراد را به ۱۹ بانک و موسسه اعتباری که بانک مرکزی معرفی کرده ، ارجاع خواهیم داد .

  |

  تامین مسکن ، توسعه راه‌ روستایی و رفع حاشیه‌نشینی در ۵ استان کشور

  تامین مسکن ، توسعه راه‌ روستایی و رفع حاشیه‌نشینی در ۵ استان کشور

  وزارت راه و شهرسازی از خیرین و دیگر نهادهایی که تکلیف حمایتی دارند ، دعوت کرده تا در رفع محرومیت‌زدایی در مناطق مرزی کشور با وزارتخانه و بسیج همکاری و مشارکت داشته باشند و تمامی اقدامات با منابع بسیج ، وزارت راه و شهرسازی ، سازمان های حمایتی و مشارکت مردم به سرانجام می رسد .

  |

  نظرات کاربران