در حال بارگذاری ...
 • قرارگیری شهر جدید اندیشه در صف شبکه فراگیر شهرهای یادگیرنده در سطح بین المللی

  هم‌اکنون در حال برنامه‌ریزی برای حفظ این گواهی طی سنوات پیش رو برای شهر جدید هشتگرد هستیم و تلاش داریم با انجام اقدامات لازم بتوانیم شاهد ورود تعداد بیشتری از شهرهای جدیدمان به این شبکه باشیم .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، عضو هیت‌مدیره شرکت عمران شهرهای جدید از قرارگیری شهر جدید اندیشه در صف شبکه فراگیر شهرهای یادگیرنده در سطح بین المللی خبر داد .

  زهره داودپور از تلاش این مجموعه برای قرارگیری شهر جدید اندیشه در صف شبکه فراگیر شهرهای یادگیرنده در سطح بین المللی خبر داد و گفت : در حال حاضر این امر در دستور کار مجموعه شهرهای جدید قرار گرفته و انتظار می رود که این شهر هر چه زودتر موفق به اخذ گواهی یونسکو به عنوان شهر یادگیرنده حامی سلامت و نشاط شود.

  داودپور در این باره افزود : بدون شک این اتفاق به ارتقای کیفیت زندگی در شهر کمک کرده و در نهایت منجر به افزایش مشارکت مردمی به عنوان یکی از راهکارهای موفقیت مدیریت شهری خواهد شد.

  او با اشاره به قرارگیری شهر جدید هشتگرد در شبکه فراگیر شهرهای یادگیرنده و اخذ گواهی یونسکو در سال گذشته اعلام کرد : هم‌اکنون در حال برنامه‌ریزی برای حفظ این گواهی طی سنوات پیش رو برای شهر جدید هشتگرد هستیم و تلاش داریم با انجام اقدامات لازم بتوانیم شاهد ورود تعداد بیشتری از شهرهای جدیدمان به این شبکه باشیم .

  عضو هیئت‌مدیره شرکت عمران شهرهای جدید در ادامه سخنان خود اضافه کرد: یونسکو دارای گواهی‌های متنوع در زمینه‌های گوناگونی است ، بنابراین ابتدا شهرها باید توانایی و پتانسیل خود را جهت کسب این گواهی ها نشان داده و پس از ارسال درخواست، موفق به اخذ آن شوند؛ گفتنی است پس از وقوع این امر نیز شهرها به صورت مداوم از سوی سازمان یونسکو مورد ارزیابی و رصد قرار می‌گیرند؛ پس لازم است تا برای حفظ گواهی اخذ شده برنامه‌‌ریزی لازم را به‌صورت پیوسته در دستور کار خود داشته باشند.

  این مقام مسئول در ادامه ضمن اظهار امیدواری نسبت‌به ایجاد یک شبکه شهرهای جدید یادگیرنده در کشور بیان کرد: عضویت در این گونه شبکه‌ها که امروزه در بسیاری از کشورها از نوع پیشرفته و یا در حال توسعه، دیده می شود، باعث ارتقای شهر می‌شود؛ چراکه شهرها می‌توانند از تجربیات یکدیگر استفاده کرده و یا خود به سایرین آموزش‌هایی ارائه دهند، همچنین در این گونه شبکه‌ها، شهر ها با عنوان خواهرخواندگی نیز می‌توانند در شرایط بحرانی به یکدیگر کمک مالی و … داشته باشند که بسیار حائز اهمیت است.

  به گفته داودپور عضویت در شبکه‌های جهانی شهرها را به تبعیت از اقدامات مشترکی وادار می‌کند که قطعا در بلندمدت به نفع آن‌‌ها خواهد بود.

  عضو هیئت‌مدیره شرکت عمران شهرهای جدید خاطرنشان کرد: طی جلسه‌ای که با نماینده سازمان یونسکو در کشور داشتیم ضمن آشنایی با انواع گواهی‌های صادر شده از سوی این سازمان به بررسی پتانسیل شهرهای جدید در اخذ این گواهی‌ها پرداختیم؛ همچنین در این راستا با توجه به اهمیت مهارت‌آموزی و ظرفیت‌سازی نیروی انسانی در مجموعه شهرهای جدید و سازمان یونسکو، تصمیم به امضای تفاهنامه‌ای گرفتیم تا خدماتی را در زمینه‌های مذکور از نمایندگی یونسکو در ایران دریافت و عضو شبکه‌‌های مختلف در سطح بین‌المللی شویم.
  مطالب مرتبط

  عرضه املاک ، اراضی و مستغلات وزارت راه و شهرسازی در بورس کالای ایران برای نخستین بار

  عرضه املاک ، اراضی و مستغلات وزارت راه و شهرسازی در بورس کالای ایران برای نخستین بار

  پس از مرتفع کردن موانع ، اولین عرضه در بورس کالا انجام گرفت . این عرضه مربوط به یک ملک تجاری متعلق به شرکت عمران شهر جدید پردیس است که به قیمت پایه ۱۰ میلیارد و ۶۳۹ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال و با شرایط پرداخت ۳۰ درصد ثمن به صورت نقد و مابقی در اقساط ۴۸ ماهه ، در دستور کار قرار گرفت .

  |

  راه اندازی سامانه خدمات الکترونیکی مسکن مهر شهرهای جدید تا پایان تیر ماه

  راه اندازی سامانه خدمات الکترونیکی مسکن مهر شهرهای جدید تا پایان تیر ماه

  امید است تا هرچه سریعتر این سامانه در شهرهایی غیر از پرند ، پردیس و هشتگرد مستقر شود و تا پایان این ماه نیز برنامه ریزی می شود تا استقرار سامانه در همه شهرهای کشور به طور کامل راه اندازی شده و در دسترس عموم قرار بگیرد .

  |

  ابلاغ دستورالعمل جدید ترویج شهرک سازی در کشور

  ابلاغ دستورالعمل جدید ترویج شهرک سازی در کشور

  آیین‌نامه استفاده از اراضی ، احداث بنا و تأسیسات در خارج از حریم مصوب سال ۱۳۵۵ ، برای اولین بار تعریف مشخصی از شهرک به دست داد و متعاقب آن در سال ۱۳۵۶ اولین دستورالعمل شهرک‌سازی تحت عنوان «دستورالعمل صدور پروانه تاسیس و پروانه بهره برداری از شهرک در خارج از محدوده قانونی و ...

  |

  ابلاغ آیین‌نامه اجرایی فروش اراضی دولتی برای تأمین مالی طرح اقدام ملی مسکن

  ابلاغ آیین‌نامه اجرایی فروش اراضی دولتی برای تأمین مالی طرح اقدام ملی مسکن

  شرکت عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسکن مکلفند در صورت درخواست مالکان اعیانی واحدهای مسکونی مهر در هر مجتمع و یا بلوک مسکونی به‌صورت جمعی یا انفرادی ، نسبت‌به واگذاری قطعی عرصه زمین‌های اجاره‌ای ۹۹ ساله متعلق به خود به قیمت کارشناسی روز ، به‌ صورت نقد و یا نقد و ...

  |

  نظرات کاربران