در حال بارگذاری ...
 • رفع تصرف ۱۶۰۰ میلیارد ریال از اراضی ملی در پلاک اصلی دماوند

  زمین خواری به عنوان یک جرم در تمام کشور رخ می‌دهد اما حجم آن در استان تهران به دلیل ارزش افزوده بالای زمین ، بیشتر از سایر مناطق است .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت : به همت یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران و به دستور دادستان شهرستان دماوند ، ۳۱ فقره رفع تصرف در پلاک ۸۱ اصلی دماوند محقق شد .

  خلیل محبت خواه با اعلام اینکه ۱۶۰۰ میلیارد ریال از اراضی به مساحت ۱۶.۶ هکتار در منطقه دماوند آزاد سازی شد ، اظهار داشت : با تلاش و همت همکاران اداره راه و شهرسازی شرق و یگان های حفاظت اراضی راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی ، با برنامه‌ریزی و پشتکار و حفظ تمام موارد قانونی و اخذ دستور از دادستانی شهرستان دماوند اقدام موثر تخریب ۳۱ مورد دیوار کشی و فنس کشی اجرایی شد .

  وی با بیان اینکه رفع تصرفات زمین خواری یکی از مهم‌ترین چالش‌های وزارت راه و شهرسازی است ، گفت : در این جرم زمین‌های دولتی و اراضی ملی توسط سودجویان حصار کشی و غصب می‌شود و بیشترین آمار مقابله با زمین خواری تهران در شرق استان تهران است .

  محبت خواه گفت : زمین خواری به عنوان یک جرم در تمام کشور رخ می‌دهد اما حجم آن در استان تهران به دلیل ارزش افزوده بالای زمین ، بیشتر از سایر مناطق است . بیشترین تمرکز اداره کل راه و شهرسازی استان تهران برای مقابله با تصرفات و زمین خواری در ناحیه شرق تهران است و در اجرای این امر همکاری بسیار خوبی با دستگاه‌های نظارتی و نیروی انتظامی و قضایی برقرار شده و در طی ۵ ماه گذشته چندین عملیات رفع تصرف و تخریب انجام گرفته است .
  مطالب مرتبط

  رفع تصرف ۳۵ هزار مترمربع از اراضی ملی استان اردبیل از ابتدای امسال

  رفع تصرف ۳۵ هزار مترمربع از اراضی ملی استان اردبیل از ابتدای امسال

  شماره تلفن ۱۶۵۶ سامانه ارتباط مردمی با یگان حفاظت به طور شبانه روزی آماده دریافت هرگونه اخبار و گزارشات مردمی در مقابله با هرگونه تصرف اراضی دولتی در اراضی تحت پوشش بوده و از همه همشهریان خواستار مشارکت و همکاری در انتقال فوری اخبار و گزارش تصرف اراضی با استفاده از سامانه ...

  |

  احراز شرایط حدود ۳۷۰۰ نفر از متقاضیان طرح اقدام ملی در استان تهران

  احراز شرایط حدود ۳۷۰۰ نفر از متقاضیان طرح اقدام ملی در استان تهران

  ضروری است تمام شهروندان استان تهران که تاکنون پیامک افتتاح و واریز وجه دریافت کرده‌اند ظرف ۲ هفته آینده نسبت به واریز وجه اقدام کنند تا در سامانه اقدام ملی باقی بمانند چرا که در غیر اینصورت مشمول دستور العمل حذف از طرح خواهند شد .

  |

  نظرات کاربران