در حال بارگذاری ...
 • اجرایی شدن عملیات احداث واحدهای طرح اقدام ملی مسکن استان ایلام در آینده نزدیک

  به احتمال زیاد ظرفیت در نظر گرفته شده استان بیش از تعداد اشخاص واجد شرایط خواهد بود ، اما در صورتی که تعداد اشخاص واجد شرایط بیش از ظرفیت در نظر گرفته شده باشد این اداره کل قطعاً پی گیر افزایش تعداد واحدهای احداثی خواهد بود .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام با حضور در صدا و سیمای مرکز ایلام از آغاز احداث واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در آینده نزدیک خبر داد .

  عبدالله بهادری اظهار داشت : در استان ایلام برنامه ریزی برای احداث ۱۰۵۳۰ واحد مسکونی در طرح اقدام ملی به انجام رسیده و این در حالی است که ۱۶۵۱۵ تقاضای ثبت نام در سامانه طرح اقدام ملی مسکن استان به ثبت رسیده که این موارد ثبت نام شده در حال پالایش شرایط هستند . پس از بررسی شرایط و پالایش متقاضیان ، اشخاص واجد شرایط برای تشکیل پرونده و واریز مبلغ سهم آوره معرفی می شوند .

  مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام افزود : تا کنون ۳۰۰۸ مورد از ثبت نام شدگان طرح اقدام ملی واجد شرایط نهایی شناخته شده و از این تعداد ۱۷۵۲ مورد مبلغ آورده اولیه ۴۰ میلیون تومانی را واریز کرده اند .

   بهادری به تعداد موارد حائز شرایط اولیه مسکن ملی اشاره کرد و افزود : تا کنون  ۳۵۶۷ مورد از ثبت نام شدگان این طرح نیز شرایط اولیه را دارا هستند که در حال بررسی شرایط نهایی این اشخاص هستیم .

  وی میزان زمین اختصاص یافته برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن را در حال حاضر ۱۵ هکتار عنوان کرد و گفت : برنامه ریزی برای احداث ۵۶ پروژه در استان از طریق کارگزاری های مختلف تا کنون به انجام رسیده و در آینده نزدیک مراحل احداث این طرح ها اجرایی می شود .

  مدیرکل راه وشهرسازی استان ایلام خاطر نشان کرد : به احتمال زیاد ظرفیت در نظر گرفته شده استان بیش از تعداد اشخاص واجد شرایط خواهد بود ، اما در صورتی که تعداد اشخاص واجد شرایط بیش از ظرفیت در نظر گرفته شده باشد این اداره کل قطعاً پی گیر افزایش تعداد واحدهای احداثی خواهد بود .

  بهادری درخصوص بحث خرید و فروش امتیاز طرح اقدام ملی با با تأکید بر اینکه خرید ، فروش ، واگذاری و انتقال به غیر مسکن ملی غیرقانونی است ، اظهار داشت : عواقب هرگونه اقدام در این زمینه برعهده شخص خاطی بوده و هیچ گونه وکالتی از مراجع ذیربط به نام خریدار صادر نخواهد شد .
  مطالب مرتبط

  اختصاص ۴ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح‌های بازآفرینی شهرستان خلخال

  اختصاص ۴ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح‌های بازآفرینی شهرستان خلخال

  برای بازسازی و مرمت بازار تاریخی خلخال دو میلیارد تومان اعتبار تامین خواهد شد و در کنار آن قرار است بازسازی منطقه گونی و قلعه‌باشی با قول مساعد مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران به سرانجام برسد .

  |

  خرید و فروش امتیاز مسکن ملی غیر قانونی است

  خرید و فروش امتیاز مسکن ملی غیر قانونی است

  در طرح اقدام ملی و بخش اول برای ما تکمیل دقیق اطلاعات مهم بود تا بدانیم نیاز هر شهر را شناخته و برای مخاطب خودمان برای ساخت مسکن برنامه ریزی داشته باشیم . نکته دوم این بود که بتوانیم آورده هایی که مسکن را تبدیل به کالای سرمایه ای کرده است را به حوزه اقتصادی مسکن که تولید و عرضه ...

  |

  نظرات کاربران

 • افتتاح ۱۵۹ پروژه روبنایی و زیربنایی در شهرهای جدید

  افتتاح ۱۵۹ پروژه روبنایی و زیربنایی در شهرهای جدید

  اجرای مصوبات اخذ شده برای شهرسازی و احداث شهرک‌ها ، مناسب سازی فضاهای شهری ، ارائه برنامه‌های آموزشی برای ارتقای تاب‌آوری شهرها، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل ، مناسب سازی فضاهای شهر برای معلولین و … از جمله برنامه‌های مورد توجه و مهم ما در سال ۱۴۰۰ به شمار می رود .


  ضرورت ثبت اطلاعات در سامانه ملی املاک و اسکان کشور

  ضرورت ثبت اطلاعات در سامانه ملی املاک و اسکان کشور

  با توجه به اینکه مجلس شورای اسلامی و دولت ، مصمم به اجرای این قانون در راستای ساماندهی وضعیت مسکن و کنترل افزایش بی رویه قیمت آن در کشور هستند و همچنین مالیات وضع شده بر خانه های خالی به مراتب از مالیات بر اجاره بالاتر می باشد ، به مالکان منازل فاقد سکونت در استان هم توصیه می ...


  تکمیل ۵۸۳ واحد مسکن محرومان استان اصفهان

  تکمیل ۵۸۳ واحد مسکن محرومان استان اصفهان

  پی‌کنی ۲ هزار و ۹۴۹ واحد ، اجرای فوندانسیون ۲ هزار و ۹۲۰ واحد، اجرای اسکلت ۲ هزار و ۱۰۷ واحد ، اجرای گچ و خاک یکهزار و ۹۴۱ واحد ، انجام شده است و هم اکنون ۵۸۳ واحد تکمیل شده و قابل سکونت هستند .