در حال بارگذاری ...
 • رفع تصرف ۲۵ هکتار از اراضی ملی به ارزش ۲۵۰۰ میلیارد تومان در شرق استان تهران

  اگر سرمایه‌های طبیعی برای نسل‌های آینده حفظ نشود، در مقابل آیندگان شرمسار خواهیم بود و حفظ این سرمایه‌های طبیعی جوانه‌های امید را بارور کرده و سرمایه‌های اجتماعی را حفظ می‌کند .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران از رفع تصرف ۲۵ هکتار از اراضی ملی به ارزش ۲۵۰۰ میلیارد تومان در شرق استان تهران توسط گان حفاظت اراضی و حوزه حقوقی این اداره کل خبر داد .

  خلیل محبت خواه گفت : ۲۵ هکتار رفع تصرف به ارزش تقریبی ۲۵۰۰ میلیارد تومان نتیجه تلاش شبانه روزی یگان حفاظت اراضی و حوزه حقوقی اداره کل و همکارانم در حوزه شرق استان تهران است که در تعاملی خوب نیروهای قضایی و انتظامی و دادستان پرتلاش شهرستان دماوند این اتفاق افتاد . با تدبیر و برنامه‌ریزی منسجم و با توجه به تاکیدات وزیر راه و شهرسازی مهندس اسلامی و همچنین در اجرای احکام صادره از مراجع قضایی و دستور موکد ریاست قوه قضائیه آیت ا... رئیسی در بازدید از شرق استان طی اسفند سال ۱۳۹۹ اراضی پلاک مهم مهرآباد روز گذشته رفع تصرف  و به بیت المال اعاده شد .

  وی گفت : از ابتدای سال جاری در راستای طرح نوروزی ، یگان حفاظت اراضی استان تهران به صورت شبانه‌روزی فعال بوده است و تاکنون در اجرای احکام صادره له سازمان ، اجرای کامل قلع و قمع و خلع ید بدون هیچگونه خسارت مالی و جانی عمل کرده است . البته رفع تصرف روز گذشته بسیار خاص و مهم بوده است که طی این عملیات حدود ۲۵ هکتار رفع تصرف از اراضی مهرآباد دماوند به قرار هر متر مربع به ارزش ۱۰ میلیون تومان و جمعا به ارزش ریالی ۲۵۰۰ میلیارد تومان آزادسازی شد .

  محبت خواه اعلام کرد : یگان حفاظت اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران پس از تهیه برآوردها و نقشه‌های اطلاعاتی - عملیاتی - انتظامی و طی هماهنگی و حضور نیروهای انتظامی منطقه در تعامل  با نیروهای امنیتی ، پلیس نسوان ، پلیس آگاهی و شهرداری رودهن با بهره‌گیری از توان تجمیعی همه نیروها به همراه اکیپ‌های امدادی برای پیش گیری از هرگونه واقعه احتمالی عملیات روز گذشته را مدیریت و راهبری کردند و عملیاتی که ۱۲ ساعت تمام از ۶ صبح تا ۱۸ عصر به طول انجامید .

  محبت خواه رفع تصرف‌های گسترده را  منوط به تعامل ، یکدلی و تلاش شبانه‌روزی دانست و اظهار کرد : اگر سرمایه‌های طبیعی برای نسل‌های آینده حفظ نشود، در مقابل آیندگان شرمسار خواهیم بود و حفظ این سرمایه‌های طبیعی جوانه‌های امید را بارور کرده و سرمایه‌های اجتماعی را حفظ می‌کند .

  وی جلوگیری از هرگونه تصرف و مقابله با زمین‌خواران را خط قرمز اداره کل راه و شهرسازی تهران برشمرد و گفت : اجازه نمی‌دهیم زمین خواران به اراضی واقع در غرب، شرق، شمال و جنوب تهران تعدی کنند.

  محبت خواه در پایان تصریح کرد : یکی از نکته‌های قابل‌توجه در این زمینه ، "مفهوم شهروند مسئول "است . شهروندان با اطلاع‌رسانی می‌توانند جلوی اقدامات غیرقانونی را بگیرند و در این زمینه کمک شایانی به ما داشته باشند . لازم است شهروندان با مشاهده هرگونه فعالیت مشکوک و غیرقانونی در زمینه زمین‌خواری در سراسر کشور با شماره تلفن" ۱۶۵۶  سامانه اطلاع رسانی مربوط به یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن تماس گرفته  و مراتب به مراجع حافظ قانون اطلاع‌رسانی کنند .
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران

 • ابلاغ آیین‌نامه اجرایی طرح اقدام ملی مسکن

  ابلاغ آیین‌نامه اجرایی طرح اقدام ملی مسکن

  براساس آیین‌نامه یاد شده ، شورای عالی معماری و شهرسازی ایران می‌تواند تراکم پایه پروژه‌های ساختمانی در طرح اقدام ملی مسکن را تا سقف تراکم مجاز افزایش دهد و به شهرداری های سراسر کشور ابلاغ کند .


  فروش اقساطی ۲۴۴ هزار واحد مسکن مهر شهرهای جدید در دولت یازدهم و دوازدهم

  فروش اقساطی ۲۴۴ هزار واحد مسکن مهر شهرهای جدید در دولت یازدهم و دوازدهم

  در دولت‌های یازدهم و دوازدهم تاکنون حدود ۲۴۴ هزار واحد فروش اقساطی و بیش از ۲۷۱ هزار واحد تکمیل و تحویل متقاضیان شده است . بر این اساس ، پروژه‌های مسکن مهر در ۱۲ شهر جدید از مجموع ۱۹ شهر جدید به اتمام رسیده است . در این ۱۲ شهر جدید دو وضعیت متفاوت وجود دارد .


  تحلیل وضع موجود به تصمیم‌سازی‌های دقیق آینده مدیران کمک می‌کند

  تحلیل وضع موجود به تصمیم‌سازی‌های دقیق آینده مدیران کمک می‌کند

  با بررسی این شاخص‌ها در بعد خانوار و با در نظر گرفتن نرخ رشد جمعیت باید بتوانیم چشم‌انداز نیاز تامین مسکن در کشور را به درستی تخمین بزنیم تا بتوانیم برای تصمیمات اتخاذ شده و نیاز مردم به مسکن برنامه دقیقی طراحی کنیم .