در حال بارگذاری ...
 • رفع تصرف ۲۵ هکتار از اراضی ملی به ارزش ۲۵۰۰ میلیارد تومان در شرق استان تهران

  اگر سرمایه‌های طبیعی برای نسل‌های آینده حفظ نشود، در مقابل آیندگان شرمسار خواهیم بود و حفظ این سرمایه‌های طبیعی جوانه‌های امید را بارور کرده و سرمایه‌های اجتماعی را حفظ می‌کند .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران از رفع تصرف ۲۵ هکتار از اراضی ملی به ارزش ۲۵۰۰ میلیارد تومان در شرق استان تهران توسط گان حفاظت اراضی و حوزه حقوقی این اداره کل خبر داد .

  خلیل محبت خواه گفت : ۲۵ هکتار رفع تصرف به ارزش تقریبی ۲۵۰۰ میلیارد تومان نتیجه تلاش شبانه روزی یگان حفاظت اراضی و حوزه حقوقی اداره کل و همکارانم در حوزه شرق استان تهران است که در تعاملی خوب نیروهای قضایی و انتظامی و دادستان پرتلاش شهرستان دماوند این اتفاق افتاد . با تدبیر و برنامه‌ریزی منسجم و با توجه به تاکیدات وزیر راه و شهرسازی مهندس اسلامی و همچنین در اجرای احکام صادره از مراجع قضایی و دستور موکد ریاست قوه قضائیه آیت ا... رئیسی در بازدید از شرق استان طی اسفند سال ۱۳۹۹ اراضی پلاک مهم مهرآباد روز گذشته رفع تصرف  و به بیت المال اعاده شد .

  وی گفت : از ابتدای سال جاری در راستای طرح نوروزی ، یگان حفاظت اراضی استان تهران به صورت شبانه‌روزی فعال بوده است و تاکنون در اجرای احکام صادره له سازمان ، اجرای کامل قلع و قمع و خلع ید بدون هیچگونه خسارت مالی و جانی عمل کرده است . البته رفع تصرف روز گذشته بسیار خاص و مهم بوده است که طی این عملیات حدود ۲۵ هکتار رفع تصرف از اراضی مهرآباد دماوند به قرار هر متر مربع به ارزش ۱۰ میلیون تومان و جمعا به ارزش ریالی ۲۵۰۰ میلیارد تومان آزادسازی شد .

  محبت خواه اعلام کرد : یگان حفاظت اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران پس از تهیه برآوردها و نقشه‌های اطلاعاتی - عملیاتی - انتظامی و طی هماهنگی و حضور نیروهای انتظامی منطقه در تعامل  با نیروهای امنیتی ، پلیس نسوان ، پلیس آگاهی و شهرداری رودهن با بهره‌گیری از توان تجمیعی همه نیروها به همراه اکیپ‌های امدادی برای پیش گیری از هرگونه واقعه احتمالی عملیات روز گذشته را مدیریت و راهبری کردند و عملیاتی که ۱۲ ساعت تمام از ۶ صبح تا ۱۸ عصر به طول انجامید .

  محبت خواه رفع تصرف‌های گسترده را  منوط به تعامل ، یکدلی و تلاش شبانه‌روزی دانست و اظهار کرد : اگر سرمایه‌های طبیعی برای نسل‌های آینده حفظ نشود، در مقابل آیندگان شرمسار خواهیم بود و حفظ این سرمایه‌های طبیعی جوانه‌های امید را بارور کرده و سرمایه‌های اجتماعی را حفظ می‌کند .

  وی جلوگیری از هرگونه تصرف و مقابله با زمین‌خواران را خط قرمز اداره کل راه و شهرسازی تهران برشمرد و گفت : اجازه نمی‌دهیم زمین خواران به اراضی واقع در غرب، شرق، شمال و جنوب تهران تعدی کنند.

  محبت خواه در پایان تصریح کرد : یکی از نکته‌های قابل‌توجه در این زمینه ، "مفهوم شهروند مسئول "است . شهروندان با اطلاع‌رسانی می‌توانند جلوی اقدامات غیرقانونی را بگیرند و در این زمینه کمک شایانی به ما داشته باشند . لازم است شهروندان با مشاهده هرگونه فعالیت مشکوک و غیرقانونی در زمینه زمین‌خواری در سراسر کشور با شماره تلفن" ۱۶۵۶  سامانه اطلاع رسانی مربوط به یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن تماس گرفته  و مراتب به مراجع حافظ قانون اطلاع‌رسانی کنند .
  مطالب مرتبط

  رفع تصرف از اراضی ملی در منطقه سرنجیانه سنندج

  رفع تصرف از اراضی ملی در منطقه سرنجیانه سنندج

  مراحل طرح شکایت از متصرفان مذکور و تشکیل پرونده قضایی برای این افراد در حال انجام است . تلاش های انجام گرفته در سال های گذشته در راستای حراست از اراضی ملی با اقداماتی همچون شناسایی اراضی ملی ، رفع تصرفات ، دریافت سند و تبدیل اسناد دفترچه ای به تک برگ قابل ملاحظه است و این روند ...

  |

  تشکیل ۱۴ مورد پرونده قضایی علیه متصرفان اراضی ملی در استان اصفهان

  تشکیل ۱۴ مورد پرونده قضایی علیه متصرفان اراضی ملی در استان اصفهان

  بعضاً اراضی از دهه هفتاد شمسی در تصرف زمین خواران بوده و این اشخاص اقدام به ساخت و ساز بر روی اراضی ملی کرده بودند که خوشبختانه با پیگیری‌های بعمل آمده زمین‌ها شناسایی و اقدامات قانونی در حال انجام است .

  |

  رفع تصرف بیش از ۳۰ هزار مترمربع از اراضی ملی در شهرستان رودبارجنوب

  رفع تصرف بیش از ۳۰ هزار مترمربع از اراضی ملی در شهرستان رودبارجنوب

  شهروندان محترم می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف و زمین خواری ضمن اطلاع به ادارات راه و شهرسازی شهرستان مربوطه ، با سامانه تلفن گویای ۴ رقمی ۱۶۵۶ تماس بگیرند و هرگونه دخل و تصرف و یا تعرض و دخالت در اراضی ملی و دولتی را به یگان حفاظت اراضی اعلام کنند .

  |

  نظرات کاربران

 • افتتاح ۱۵۹ پروژه روبنایی و زیربنایی در شهرهای جدید

  افتتاح ۱۵۹ پروژه روبنایی و زیربنایی در شهرهای جدید

  اجرای مصوبات اخذ شده برای شهرسازی و احداث شهرک‌ها ، مناسب سازی فضاهای شهری ، ارائه برنامه‌های آموزشی برای ارتقای تاب‌آوری شهرها، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل ، مناسب سازی فضاهای شهر برای معلولین و … از جمله برنامه‌های مورد توجه و مهم ما در سال ۱۴۰۰ به شمار می رود .


  ضرورت ثبت اطلاعات در سامانه ملی املاک و اسکان کشور

  ضرورت ثبت اطلاعات در سامانه ملی املاک و اسکان کشور

  با توجه به اینکه مجلس شورای اسلامی و دولت ، مصمم به اجرای این قانون در راستای ساماندهی وضعیت مسکن و کنترل افزایش بی رویه قیمت آن در کشور هستند و همچنین مالیات وضع شده بر خانه های خالی به مراتب از مالیات بر اجاره بالاتر می باشد ، به مالکان منازل فاقد سکونت در استان هم توصیه می ...


  تکمیل ۵۸۳ واحد مسکن محرومان استان اصفهان

  تکمیل ۵۸۳ واحد مسکن محرومان استان اصفهان

  پی‌کنی ۲ هزار و ۹۴۹ واحد ، اجرای فوندانسیون ۲ هزار و ۹۲۰ واحد، اجرای اسکلت ۲ هزار و ۱۰۷ واحد ، اجرای گچ و خاک یکهزار و ۹۴۱ واحد ، انجام شده است و هم اکنون ۵۸۳ واحد تکمیل شده و قابل سکونت هستند .