در حال بارگذاری ...
 • انجام بیش از ۸۵۰۰۰ آزمایش فنی و مهندسی در آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک بوشهر طی سال گذشته

  این آزمایشگاه با توانایی و به کارگیری نیروهای متخصص در زمینه اجرای سدها و بندهای بتنی خاص (بتن غلطکی ، بتن CSG و خاک و سیمان و تزریق) با شرکت سهامی آب منطقه‌ای استان نیز همکاری گسترده‌ای داشته است .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان بوشهر از انجام بیش از ۸۵۰۰۰ آزمایش فنی و مهندسی سال گذشته در این مجموعه خبر داد .

  غلامرضا قاسمی با اشاره به حضور موفق این آزمایشگاه در پروژه‌های بزرگ ملی و استانی گفت : آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان بوشهر در سال گذشته در ۱۹ فاز پالایشگاهی و ۲۶ پتروشیمی در منطقه کنگان و عسلویه ، همچنین حضور در پروژه‌های اسکله سازی و سدسازی در سطح استان حضور چشمگیر و تاثیرگذار داشته است .

  قاسمی با اشاره به اینکه آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان در سال ۹۹ ارتباط تنگاتنگی با سازمان‌ها ، نهادها و دستگاه‌های اجرایی در سطح استان داشته است ، بیان کرد : همکاری با شورای حمل و نقل استان ، سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ، شرکت آب و فاضلاب و آب منطقه‌ای ، مدیریت طرح‌های صنعتی ایران ، پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها در راستای ارتقاء کیفی و افزایش طول عمر مفید پروژه‌‌های عمرانی استان بوشهر در سال گذشته پیگیری شد و امسال نیز ادامه خواهد یافت .

  وی با بیان اینکه در بخش فنی آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان بوشهر با بهره‌گیری از توان فنی نیروی انسانی و خریداری امکانات و تجهیزات مناسب ، موفق به راه اندازی ۱۸ آزمایش جدید در سنوات اخیر در استان شده است ، اضافه کرد : این آزمایشگاه با توانایی و به کارگیری نیروهای متخصص در زمینه اجرای سدها و بندهای بتنی خاص (بتن غلطکی ، بتن CSG و خاک و سیمان و تزریق) با شرکت سهامی آب منطقه‌ای استان نیز همکاری گسترده‌ای داشته است .

  قاسمی با اشاره به اینکه آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان بوشهر با توجه به همه‌گیری بیماری کرونا توانست دروه‌های متنوع آموزشی را به صورت ویدئو کنفرانس برگزار کند ، افزود : این کارگاه‌های آموزشی شامل " آزمایش سه محوری سایکلیک و CPTU "،" تفسیر شیتهای آزمایشگاهی" و آموزش سامانه‌ " مدیریت رو سازی راه " برای کارشناسان آزمایشگاه و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان است که به صورت آنلاین برگزار شده است .

  مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان بوشهر با بیان اینکه این آزمایشگاه موفق به اخذ گواهینامه‌ها و استانداردهای بین‌المللی و داخلی شده است ؛ گفت : از آنجایی که اخذ و تمدید گواهینامه‌های معتبرملی و بین المللی ، در فرآیند مناقصات و عقد قراردادها ، تاثیر بسزایی دارد ، در این راستا آزمایشگاه استان بوشهر موفق به اخذ گواهینامه‌های ISO ۱۷۰۲۵ ، انجمن بتن ایران و آزمایشگاه همکار اداره کل استاندارد استان بوشهر شده است .
  مطالب مرتبط

  فصل نوینی در تدوین استانداردهای کشور، در حال شکل‌گیری است

  فصل نوینی در تدوین استانداردهای کشور، در حال شکل‌گیری است

  در برخی از دستورالعمل‎‌ها و استانداردها شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به صورت انحصاری و تخصصی حضور دارد و در زمینه قیر و آسفالت حرف نخست را در کشور می‌زند و همگام با استانداردهای روز دنیا به بومی سازی استانداردها در کشور نیز اقدام کرده‎ است .

  |

  انجام ۷۰۰۰۰ آزمایش در پروژه‎‌های عمرانی سطح استان خوزستان در سال ۹۹

  انجام ۷۰۰۰۰ آزمایش در پروژه‎‌های عمرانی سطح استان خوزستان در سال ۹۹

  آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان خوزستان در سال گذشته ، آزمایش تعیین نفوذ یون کلر (RCPT) و دوام آن در بتن را برای پروژه‌های عمرانی مورد نیاز بالاخص سواحل خلیج فارس و امور مطالعاتی و تحقیقاتی راه‎اندازی کرده است .

  |

  تحقق ۸۰ درصد شعار سال در شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک

  تحقق ۸۰ درصد شعار سال در شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک

  با توانایی و تجربه‌ای که شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک طی بیش از نیم قرن و انجام بیش از۵۰۰ نوع آزمایش متنوع در حوزه‌های فنی و مهندسی، شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به عنوان یک شرکت دانش بنیان می تواند مطرح باشد و این امر در سال ۱۴۰۰ محقق خواهد شد .

  |

  شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به دنبال جذب سهم بیشتری از بازارهای داخلی و خارجی

  شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به دنبال جذب سهم بیشتری از بازارهای داخلی و خارجی

  امسال شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک تلاش خواهد داشت نسبت به صدور و ارائه خدمات فنی و مهندسی و آزمایشگاهی به کشورهای همسایه بالاخص عراق، افغانستان و ارمنستان اقدام کند و تلاش خواهیم کرد سهم بیشتری از بازارهای داخلی و خارجی را بدست آوریم .

  |

  نظرات کاربران

 • افتتاح ۱۵۹ پروژه روبنایی و زیربنایی در شهرهای جدید

  افتتاح ۱۵۹ پروژه روبنایی و زیربنایی در شهرهای جدید

  اجرای مصوبات اخذ شده برای شهرسازی و احداث شهرک‌ها ، مناسب سازی فضاهای شهری ، ارائه برنامه‌های آموزشی برای ارتقای تاب‌آوری شهرها، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل ، مناسب سازی فضاهای شهر برای معلولین و … از جمله برنامه‌های مورد توجه و مهم ما در سال ۱۴۰۰ به شمار می رود .


  ضرورت ثبت اطلاعات در سامانه ملی املاک و اسکان کشور

  ضرورت ثبت اطلاعات در سامانه ملی املاک و اسکان کشور

  با توجه به اینکه مجلس شورای اسلامی و دولت ، مصمم به اجرای این قانون در راستای ساماندهی وضعیت مسکن و کنترل افزایش بی رویه قیمت آن در کشور هستند و همچنین مالیات وضع شده بر خانه های خالی به مراتب از مالیات بر اجاره بالاتر می باشد ، به مالکان منازل فاقد سکونت در استان هم توصیه می ...


  تکمیل ۵۸۳ واحد مسکن محرومان استان اصفهان

  تکمیل ۵۸۳ واحد مسکن محرومان استان اصفهان

  پی‌کنی ۲ هزار و ۹۴۹ واحد ، اجرای فوندانسیون ۲ هزار و ۹۲۰ واحد، اجرای اسکلت ۲ هزار و ۱۰۷ واحد ، اجرای گچ و خاک یکهزار و ۹۴۱ واحد ، انجام شده است و هم اکنون ۵۸۳ واحد تکمیل شده و قابل سکونت هستند .