در حال بارگذاری ...
 • ضرورت ثبت اطلاعات در سامانه ملی املاک و اسکان کشور

  با توجه به اینکه مجلس شورای اسلامی و دولت ، مصمم به اجرای این قانون در راستای ساماندهی وضعیت مسکن و کنترل افزایش بی رویه قیمت آن در کشور هستند و همچنین مالیات وضع شده بر خانه های خالی به مراتب از مالیات بر اجاره بالاتر می باشد ، به مالکان منازل فاقد سکونت در استان هم توصیه می شود نسبت به تعیین تکلیف ملک خود و واگذاری به صورت اجاره اقدام کنند .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری ، ثبت اطلاعات در سامانه ملی املاک و اسکان کشور را ضروری دانست .

  حسینعلی مقصودی با اشاره به مهلت دوماهه سرپرستان خانوار برای بارگزاری اطلاعات در سامانه ، گفت : سال گذشته بر اساس اصلاح ماده ۵۴ قانون مالیات های مستقیم در مجلس شورای اسلامی ، وزارت راه و شهرسازی مکلف به جمع آوری اطلاعات املاک و همچنین خانه های فاقد سکونت در کشور شد .

  وی افزود : بر این اساس از فروردین ماه امسال با طراحی سامانه جامع املاک و اسکان ، شرایط این امر فراهم شد و از طریق رسانه ها به سرپرستان خانوار برای ثبت اطلاعات در سامانه اطلاع رسانی و فرصت دوماهه ای به این منظور در نظر گرفته شده است .

  مدیرکل راه و شهرسازی ، بدست آوردن اطلاعات جامع از وضعیت مسکن کشور برای برنامه ریزی های کلان آینده و همچنین جمع آوری اطلاعات منازل فاقد سکنه در راستای اجرای قانون مالیات های مستقیم بر خانه های خالی را ، از مهمترین اهداف این طرح عنوان کرد و از سرپرستان خانوار خواست تا در مهلت تعیین شده به سامانه ملی املاک و اسکان به آدرس amlak.mrud.ir مراجعه و اطلاعات املاک و مسکن خود را ثبت نمایند .

  مقصودی به دستورالعمل مالیات وضع شده برخانه های خالی بر اساس این قانون اشاره کرد و ادامه داد : با توجه به اینکه مجلس شورای اسلامی و دولت ، مصمم به اجرای این قانون در راستای ساماندهی وضعیت مسکن و کنترل افزایش بی رویه قیمت آن در کشور هستند و همچنین مالیات وضع شده بر خانه های خالی به مراتب از مالیات بر اجاره بالاتر می باشد ، به مالکان منازل فاقد سکونت در استان هم توصیه می شود نسبت به تعیین تکلیف ملک خود و واگذاری به صورت اجاره اقدام کنند .
  مطالب مرتبط

  الزام ثبت واحدهای مسکونی در سامانه جامع املاک و اسکان از ۱۹ فروردین

  الزام ثبت واحدهای مسکونی در سامانه جامع املاک و اسکان از ۱۹ فروردین

  این اقدام موجب توسعه عرضه مسکن و کاهش تلاطمات این بازار خواهد شد ضمن اینکه با مالیات سنگینی که بر خانه‌های خالی وضع می‌شود ، پول‌های سرمایه گذاری و سوداگری از بازار مسکن فاصله می‌گیرد و فقط پول‌های متقاضیان واقعی و مصرف کنندگان در بازار باقی خواهد ماند .

  |

  تعیین تکلیف متقاضیان فاقد پرونده و اطلاعات در طرح ملی مسکن چهارمحال و بختیاری

  تعیین تکلیف متقاضیان فاقد پرونده و اطلاعات در طرح ملی مسکن چهارمحال و بختیاری

  با توجه به ظرفیت مشخص شده طبق برنامه ، در برخی شهرها از طریق الحاق به محدوده شهری با تأیید کمیسیون ماده ۵ استان و یا از طریق زمین مازاد دستگاه ها این محدودیت برطرف خواهد شد و در شهرهای با تعداد متقاضی کم همچون کیان ، بلداجی و باباحیدر نیز به دلیل نبود زمین برای طرح ، ثبت نام ...

  |

  نظرات کاربران

 • ابلاغ آیین‌نامه اجرایی طرح اقدام ملی مسکن

  ابلاغ آیین‌نامه اجرایی طرح اقدام ملی مسکن

  براساس آیین‌نامه یاد شده ، شورای عالی معماری و شهرسازی ایران می‌تواند تراکم پایه پروژه‌های ساختمانی در طرح اقدام ملی مسکن را تا سقف تراکم مجاز افزایش دهد و به شهرداری های سراسر کشور ابلاغ کند .


  فروش اقساطی ۲۴۴ هزار واحد مسکن مهر شهرهای جدید در دولت یازدهم و دوازدهم

  فروش اقساطی ۲۴۴ هزار واحد مسکن مهر شهرهای جدید در دولت یازدهم و دوازدهم

  در دولت‌های یازدهم و دوازدهم تاکنون حدود ۲۴۴ هزار واحد فروش اقساطی و بیش از ۲۷۱ هزار واحد تکمیل و تحویل متقاضیان شده است . بر این اساس ، پروژه‌های مسکن مهر در ۱۲ شهر جدید از مجموع ۱۹ شهر جدید به اتمام رسیده است . در این ۱۲ شهر جدید دو وضعیت متفاوت وجود دارد .


  تحلیل وضع موجود به تصمیم‌سازی‌های دقیق آینده مدیران کمک می‌کند

  تحلیل وضع موجود به تصمیم‌سازی‌های دقیق آینده مدیران کمک می‌کند

  با بررسی این شاخص‌ها در بعد خانوار و با در نظر گرفتن نرخ رشد جمعیت باید بتوانیم چشم‌انداز نیاز تامین مسکن در کشور را به درستی تخمین بزنیم تا بتوانیم برای تصمیمات اتخاذ شده و نیاز مردم به مسکن برنامه دقیقی طراحی کنیم .