در حال بارگذاری ...
 • توانمندسازی مهارتی و شغلی ساکنان سکونت گاه های غیررسمی مهمترین هدف اجرای طرح بازآفرینی شهری

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیرکل راه و شهرسازی مرکزی گفت : توانمندسازی و بالابردن مهارت های شغلی ساکنان محلات هدف و سکونت گاه های غیررسمی مهمترین هدف اجرای طرح بازآفرینی شهری در استان است .

  احمد مرزبان اظهار داشت : طبق قرار داد آموزشی منعقد شده با سازمان فنی و حرفه ای در تیرماه ۹۸، برنامه ریزی های آموزشی در محلات هدف با امکان سنجی و تعیین استانداردهای آموزشی ، اطلاع رسانی عمومی و تامین فضای آموزشی مناسب صورت گرفته و این دوره های تخصصی به متقاضیان ارائه شده است . نظارت بر حسن اجرای دوره های آموزشی مهمترین اصل در این خصوص است که در این باره ارزشیابی های مستمر و تخصصی صورت گرفته و برای شرکت کنندگان نیز گواهی نامه های مربوط صادر شده است .

  مرزبان در ادامه بیان داشت : ساکنان کوی امام علی (ع) ، کوی سجادیه و قنات ناصری در شهرستان اراک و مناطق بهزیستی ، یاقوت آباد و شمس آباد شهرستان ساوه هدف مشخص شده اجرای این طرح در استان مرکزی است .

  وی توانمندسازی نیروی انسانی ساکنان محدوده اجرایی ، بهسازی و نوسازی شهری ، تلاش در راستای ایجاد رشته های مهارتی با رویکرد مشاغل خانگی ، خود اشتغالی و کارآفرینی ، اشاعه فرهنگ مهارت آموزشی، بستر سازی برای ورود بخش خصوص و تعاونی برای ارائه فعالیت های آموزشی ، جلوگیری از گسترش آسیب های اجتماعی ، آشنایی ساکنان مناطق با امور حقوقی و قوانین ثبت را از مهمترین اهداف اجرای طرح باز آفرینی شهری و سکونت گاه های غیررسمی استان مرکزی عنوان کرد .

  مرزبان در ادامه تاکید کرد : شناسایی استعداد افراد و شکوفایی آنها ، توسعه مهارت های شغلی و حرفه ای ، پیشگیری از مسائل و مشکلات عاطفی ، تربیتی ، آموزشی و ... ، تقویت و توسعه ارتباطات دوستانه و مفید خانوادگی و اجتماعی ، توانمند سازی مهارت های مخاطبان به ویژه زنان بدون سرپرست و بد سرپرست ، جلوگیری از استمرار و توسعه فقر ( فقر زدایی) را از مهمترین نتایج و دستاوردهای اجرای این دوره ها بر شمرد .

  وی همچنین افزایش روحیه اعتماد به نفس ، خود باوری ، توانمندسازی اقشار آسیب پذیر ، گسترش آموزش های مورد نیاز فنی و حرفه ای ، حمایت از تولیدات خانگی را از دیگر نتایج مفید اجرای طرح باز آفرینی شهری و سکونت گاه های غیررسمی استان مرکزی عنوان کرد .

  مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی در پایان خاطرنشان کرد برای برگزاری دوره های مختلف که ۵۱ هزار و ۲۸۰ نفر ساعت در آن شرکت کرده اند تا کنون دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال هزینه شده است .
  مطالب مرتبط

  توانمندسازی ساکنان سکونتگاه‌های غیررسمی زاهدان با شناسایی استعدادها تا ایجاد اشتغال پایدار

  توانمندسازی ساکنان سکونتگاه‌های غیررسمی زاهدان با شناسایی استعدادها تا ایجاد اشتغال پایدار

  در ادوار گذشته در مناطق حاشیه شهرها دوره های آموزشی برای افراد آسیب پذیر حاشیه شهرها برگزار شده است که به دلیل عدم حمایت لازم و راهبری صحیح این آموزش دیدگان اشتغالزایی بسیار اندکی را به همراه داشت در حالی که در این طرح از ابتدا شناسایی تا ایجاد اشتغال پایدار تحت نظیر ...

  |

  بالاترین ظرفیت اشتغال زایی با حداقل میزان سرمایه گذاری در حوزه مسکن و ساختمان

  بالاترین ظرفیت اشتغال زایی با حداقل میزان سرمایه گذاری در حوزه مسکن و ساختمان

  نکته حائز اهمیت دیگر در حوزه مسکن و ساختمان معاف بودن این حوزه از تاثیرات منفی تحریم است و می توان گفت که مسکن با توجه به ویژگی های خاصی که دارد از جمله مصالح تولیدی ، عوامل و تجهیزات آن که در داخل کشور تولید می شود از تاثیرات مخرب تحریم های شدیدی که هم اکنون کشور با آن درگیر است ...

  |

  مهمترین هدف بازآفرینی شهری توانمندسازی مهارتی ساکنان سکونتگاه های غیررسمی

  مهمترین هدف بازآفرینی شهری توانمندسازی مهارتی ساکنان سکونتگاه های غیررسمی

  به منظور توانمندسازی اقشار کم درآمد ساکن در سکونتگاه های غیررسمی ، برنامه ریزی و فعالیت مداوم و صمیمانه در بطن این محلات از ضروریاتی است که برای تقویت و توانمندسازی ساکنان باید اعتمادسازی و ظرفیت سازی در اجتماعات محلی را مدنظر قرار داده و اجرایی نمود .

  |

  پیشرفت فیزیکی ۶۰ تا ۹۰ درصدی پروژه‌های بازآفرینی شهری در استان بوشهر

  پیشرفت فیزیکی ۶۰ تا ۹۰ درصدی پروژه‌های بازآفرینی شهری در استان بوشهر

  استان بوشهر دارای هزار و ۶۸۵ هکتار بافت ناکارآمد در ۱۲ شهر از مجموع ۳۸ شهر موجود است . از این میزان ۷۸۷ هکتار سکونتگاه‌های غیررسمی در دو شهر بوشهر و برازجان است که جمعیتی معادل ۶۶ هزار نفر دارد .

  |

  نظرات کاربران

 • ابلاغ آیین‌نامه اجرایی طرح اقدام ملی مسکن

  ابلاغ آیین‌نامه اجرایی طرح اقدام ملی مسکن

  براساس آیین‌نامه یاد شده ، شورای عالی معماری و شهرسازی ایران می‌تواند تراکم پایه پروژه‌های ساختمانی در طرح اقدام ملی مسکن را تا سقف تراکم مجاز افزایش دهد و به شهرداری های سراسر کشور ابلاغ کند .


  فروش اقساطی ۲۴۴ هزار واحد مسکن مهر شهرهای جدید در دولت یازدهم و دوازدهم

  فروش اقساطی ۲۴۴ هزار واحد مسکن مهر شهرهای جدید در دولت یازدهم و دوازدهم

  در دولت‌های یازدهم و دوازدهم تاکنون حدود ۲۴۴ هزار واحد فروش اقساطی و بیش از ۲۷۱ هزار واحد تکمیل و تحویل متقاضیان شده است . بر این اساس ، پروژه‌های مسکن مهر در ۱۲ شهر جدید از مجموع ۱۹ شهر جدید به اتمام رسیده است . در این ۱۲ شهر جدید دو وضعیت متفاوت وجود دارد .


  تحلیل وضع موجود به تصمیم‌سازی‌های دقیق آینده مدیران کمک می‌کند

  تحلیل وضع موجود به تصمیم‌سازی‌های دقیق آینده مدیران کمک می‌کند

  با بررسی این شاخص‌ها در بعد خانوار و با در نظر گرفتن نرخ رشد جمعیت باید بتوانیم چشم‌انداز نیاز تامین مسکن در کشور را به درستی تخمین بزنیم تا بتوانیم برای تصمیمات اتخاذ شده و نیاز مردم به مسکن برنامه دقیقی طراحی کنیم .