در حال بارگذاری ...
 • افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن در نقاط شهری استان سیستان و بلوچستان

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، معاون امور مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان از افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن در نقاط شهری استان تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان و نقاط روستایی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان همزمان با سراسر کشور خبر داد .

  ابوالفضل مهدیار با بیان اینکه این اقدام در شورای پول و اعتبار و در راستای قانون بودجه سال ۱۴۰۰ مصوب شد ، اظهار داشت : نرخ سود تسهیلات مذکور ۱۸ درصد و باز پرداخت ۲۰ ساله است .

  وی افزایش قیمت مسکن و کاهش توان مالی شهروندان بویژه اقشار متوسط و دهک‌های پایین را یکی از دغدغه های در جامعه عنوان کرد و افزود : به موجب این مصوبه افراد متقاضی سایر طرح های وزارت راه و شهرسازی نظیر طرح اقدام ملی مسکن در استان نیز می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند .

  معاون امور مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد : رونق بازار مسکن ، خانه دار شدن اقشار مختلف به ویژه دهک‌های متوسط و پایین و افزایش مشارکت انبوه سازان در طرح های عمرانی از مهمترین اهداف اجرای طرح های مختلف مسکن در استان است که در این میان اعطای تسهیلات با باز پرداخت بلند مدت می تواند نقش موثری در تحقق اهداف این حوزه ایفا کنند .
  مطالب مرتبط

  عمده پروژه های مسکن در این طرح در حال احداث است به طوری که برخی از واحدها بعد از دریافت پروانه در مرحله نازک کاری ، فونداسیون و سفت کاری قرار دارند .

  |

  مقرر شده تا وزارت جهاد کشاورزی ، افراد واجد شرایط را در سطح کشور شناسایی کند و بر اساس میزان متقاضیانی که در شهرها و استان‌ها دارند بتوانند علاوه بر تامین زمین ، اراضی خود را به وزارت راه و شهرسازی معرفی کنند تا تعیین یا تغییر کاربری و سایر مراحل آن طی شود .

  |

  در حال حاضر بیش از ۶ هزار میلیاردتومان نیز در حساب بانک است و به تدریج با پیشرفت فیزیکی و آغاز احداث به پروژه‌ها تخصیص خواهد یافت .

  |

  برای تخصیص زمین به افراد باقیمانده ، مجوز الحاق ۶۰ هکتار زمین به همدان را از شورای مسکن استان دریافت کردیم و تا دو ماه آینده به تعداد همه افراد متقاضی ، زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن ملی ، تخصیص داده خواهد شد .

  |

  مبادرت به خرید و فروش واحدهای مسکن ملی به استناد برگه تاییدیه سامانه طرح اقدام ملی مسکن فاقد وجاهت قانونی است و این اقدام علاوه بر لغو امتیاز متقاضی ، برخورد قانونی از طریق مراجع قضایی با دفاتر ثبت اسناد و مشاورین املاک که در این فعالیت مشارکت دارند را به همراه دارد .

  |

  نظرات کاربران