در حال بارگذاری ...
 • تایید نهایی ۱۵ هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن استان اصفهان

  مبادرت به خرید و فروش واحدهای مسکن ملی به استناد برگه تاییدیه سامانه طرح اقدام ملی مسکن فاقد وجاهت قانونی است و این اقدام علاوه بر لغو امتیاز متقاضی ، برخورد قانونی از طریق مراجع قضایی با دفاتر ثبت اسناد و مشاورین املاک که در این فعالیت مشارکت دارند را به همراه دارد .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت : از متقاضیانی که در طرح اقدام ملی مسکن این استان اقدام به ثبت نام کردند تاکنون بیش از ۱۵ هزار نفر تایید نهایی شده‌اند و مبلغ وام این طرح از ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است .

  امیر زاغیان در خصوص افزایش تسهیلات اختصاص یافته به طرح اقدام ملی مسکن اظهار کرد : مبلغ وام مسکن ملی برای متقاضیان این طرح از ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است . بازپرداخت این وام ۲۰ ساله بوده و دو سال شامل دوران مشارکت و ساخت ، تنفس دارد . که البته در حال حاضر همان مبلغ قبلی در حال پرداخت است .  

  معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص شرایط دریافت کنندگان این وام اذعان داشت : همه متقاضیان تایید شده که مبلغ اولیه ۴۰ میلیون تومان را واریز کرده‌اند می توانند از این تسهیلات استفاده کنند .   

  وی با بیان اینکه هزینه ساخت واحدهای مسکن ملی براساس قیمت تمام شده تعیین می شود عنوان کرد : دولت سعی دارد این قیمت تمام شده را از طریق تخفیفات پروانه ، خدمات نظام مهندسی ، قیمت زمین و ... کاهش دهد . با افزایش وام به مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان در حال حاضر این مبلغ ۶۰ درصد هزینه ساخت را پوشش می‌دهد .  

  وی در خصوص استقبال مردم از طرح اقدام ملی مسکن استان اصفهان گفت : در این استان تاکنون بیش از ۱۵ هزار نفر تایید نهایی شده‌اند که از این تعداد بالغ بر ۱۱ هزار نفر واریز وجه داشته‌اند .  

  معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان تصریح کرد : خرید و فروش طرح اقدام ملی مسکن تا زمانی که بحث سند و واگذاری آن به شکل رسمی انجام نشده ، امکان‌پذیر نیست لذا مردم به هیچ عنوان اقدام به خرید و فروش امتیاز مسکن ملی نکنند . 

  وی گفت : مبادرت به خرید و فروش واحدهای مسکن ملی به استناد برگه تاییدیه سامانه طرح اقدام ملی مسکن فاقد وجاهت قانونی است و این اقدام علاوه بر لغو امتیاز متقاضی ، برخورد قانونی از طریق مراجع قضایی با دفاتر ثبت اسناد و مشاورین املاک که در این فعالیت مشارکت دارند را به همراه دارد . 
  مطالب مرتبط

  با توجه به ظرفیت ۱۱ هزار واحدی پیش بینی شده برای ثبت نام مرحله پنجم و ثبت‌نام بیش از ۳۲ هزار نفر در این مرحله و پالایش متقاضیان ، ظرفیت در شهرهای ثبت‌نامی تکمیل و بعضاً بیش از ظرفیت موجود ثبت نام شده است که به لطف خدا اراضی مورد نیاز تامین می‌شود .

  |

  امروز اختتامیه کل مسکن مهر استان اصفهان است لذا دیگر هیچ واحد مسکن مهری در استان بلاتکلیف نبوده و این اداره کل به تعهدات خود در این زمینه عمل کرده است . همچنین سایر تعهدات در زمینه خدمات ، فضاهای آموزشی و ... با همکاری شهرداری و سایر دستگاه‌ها انجام می‌پذیرد .

  |

  مبادرت به خرید و فروش واحدهای مسکن ملی به استناد برگه تاییدیه سامانه طرح اقدام ملی مسکن فاقد وجاهت قانونی است . این اقدام علاوه بر لغو امتیاز متقاضی ، برخورد قانونی از طریق مراجع قضایی با دفاتر ثبت اسناد و مشاورین املاک که در این فعالیت مشارکت دارند را به همراه دارد .

  |

  در طرح اقدام ملی مسکن بخشی هایی بصورت خودمالک انجام می‌پذیرد که اراضی آن در اختیار خود متقاضیان قرار داده می‌شود و بخش‌هایی هم به صورت ساخت انبوه توسط کرگزاران انجام می‌پذیرد که امیدواریم تمامی این واحدها مطابق با برنامه زمان بندی ساخته و تحویل شود .

  |

  چند سالی است که با کمک مجلس شورای اسلامی موفق شده‌ایم تا از منابع دولت بودجه تکمیل طرح‌های نیمه تمام خود را تامین کنیم .

  |

  نظرات کاربران