در حال بارگذاری ...
 • الحاق ۶۰ هکتار زمین به شهر همدان برای حل مشکل کمبود زمین در طرح اقدام ملی مسکن

  برای تخصیص زمین به افراد باقیمانده ، مجوز الحاق ۶۰ هکتار زمین به همدان را از شورای مسکن استان دریافت کردیم و تا دو ماه آینده به تعداد همه افراد متقاضی ، زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن ملی ، تخصیص داده خواهد شد .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان همدان از دریافت مجوز الحاق ۶۰ هکتار زمین به شهر همدان برای حل مشکل کمبود زمین در طرح اقدام ملی مسکن خبر داد .

  مجید صالحی‌امیر اظهار کرد : تا کنون حدود شش هزار و ۲۰۰ نفر برای طرح "اقدام ملی مسکن " وجه مورد نظر را پرداخت کردند که از این تعداد ، حدود چهارهزار و ۸۰۰ نفر در شهرستان همدان ، ۵۷۰ نفر در شهرستان ملایر و حدود هزار نفر در سایر شهرستان‌های استان ، هستند .

  صالحی‌امیر با بیان اینکه کارگذار ما برای ساخت مسکن در شهرهایی که کمتر از صدهزار نفر جمعیت دارند ، بنیاد مسکن است و ما در اکثر شهرها زمین مورد نیاز را در اختیار آن‌ها قرار دادیم ، تصریح کرد : بنیاد مسکن ، ساخت این خانه‌ها را در برخی شهرها به پیمانکار واگذار کرده و در برخی شهرها مانند نهاوند ، خودش در حال فعالیت است .

  معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان همدان در رابطه با تخصیص زمین به این پروژه‌ها ، توضیح داد : در شهر همدان تاکنون به ۱۳۱۳ واحد مسکن ملی ، زمین مورد نظر را تخصیص دادیم که این زمین‌ها در شهرک فرهنگیان ، شهرک مدنی و شهرک بهشتی هستند که قرارداد ساخت این پروژه‌ها به بنیاد مستضعفان ، ستاد اجرایی فرمان امام ، بنیاد مستضعفان و بخش خصوصی واگذار شده‌ است .

  صالحی‌امیری ادامه داد : برای تخصیص زمین به افراد باقیمانده ، مجوز الحاق ۶۰ هکتار زمین به همدان را از شورای مسکن استان دریافت کردیم و تا دو ماه آینده به تعداد همه افراد متقاضی ، زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن ملی ، تخصیص داده خواهد شد .

  وی درباره طرح اقدام ملی در شهرستان ملایر ، توضیح داد : در شهرستان ملایر تعدادی از پروژه‌های مسکن مهر که بلاتکلیف بود را تبدیل وضعیت کردیم و به پروژه ساخت ملی مسکن تخصیص دادیم همچنین زمین دیگری را به این شهر الحاق کردیم و مشکلی از نظر کمبود زمین در ملایر نداریم .

  معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان همدان با اشاره به تأخیر در آغاز پروژه اقدام ملی مسکن در شهرک فرهنگیان ، بیان کرد : به دلیل سستی خاک آن منطقه لازم بود تا مطالعات لازم صورت بگیرد و ما خاک آن‌جا را تقویت کنیم تا دوباره شاهد مشکلاتی که در طرح مسکن مهر رخ داد ، نباشیم .
  مطالب مرتبط

  مقرر شده تا وزارت جهاد کشاورزی ، افراد واجد شرایط را در سطح کشور شناسایی کند و بر اساس میزان متقاضیانی که در شهرها و استان‌ها دارند بتوانند علاوه بر تامین زمین ، اراضی خود را به وزارت راه و شهرسازی معرفی کنند تا تعیین یا تغییر کاربری و سایر مراحل آن طی شود .

  |

  امروز از یک میلیون و ۲۱۰ هزار واحد برنامه ‌ریزی برای ساخت مسکن ، ۵۳۰ هزار واحد مسکونی در دست اجراست که امروز بیش از ۵۱ هزار واحد آن افتتاح می‌شود . حدود ۵۳۰ هزار واحد مسکن ملی هم اکنون در سراسر کشور در دست اجراست که مجموع۸۰ هزار واحد از ۵۳۰ هزار واحد مربوط به بافت فرسوده است ...

  |

  هم‌اکنون ۲۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن آماده افتتاح شده است که در تلاش هستیم تا این تعداد افزایش یابد .

  |

  هم‌اکنون ۵۳۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن در سراسر کشور در حال اجراست .

  |

  از سال گذشته و با قوت گرفتن احداث طرح اقدام ملی مسکن روند خوبی را در تکمیل این پروژه‌ها با آورده متقاضیان و پرداخت تسهیلات بانکی شاهد هستیم . در شهر اردبیل و در چهار نقطه احداث طرح اقدام ملی مسکن شروع شده و برخی پروژه‌ها با پیشرفت ۶۰ درصد در حال انجام است .

  |

  نظرات کاربران