در حال بارگذاری ...
 • آغاز ثبت‌نام متقاضیان طرح جهش تولید مسکن از فردا

  داشتن فرم ج سبز (عدم استفاده از امکانات دولتی و یارانه‌ای زمین و مسکن و تسهیلات) ، نداشتن مالکیت خصوصی ، تاهل و یا سرپرست خانوار بودن و داشتن سابقه حداقل ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضای مسکن از شروط اصلی برای ثبت نام متقاضیان است .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، معاون مسکن و ساختمان با اعلام آغاز این مطلب که ثبت‌نام متقاضیان جهش تولید مسکن از فردا به مدت یک ماه آغاز می‌شود ، جزئیاتی از نحوه تکمیل اطلاعات را در سامانه تشریح کرد .

  محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان با اعلام این مطلب که ثبت‌نام متقاضیان مسکن در اجرای قانون جهش تولید مسکن از ظهر فردا ۲۸ مهرماه در سامانه saman.mrud.ir آغاز می‌شود به ارایه جزئیاتی از ثبت نام و نحوه ثبت نام پرداخت . در این دوره از ثبت نام که اولین مرحله ثبت نام قانون جهش تولید مسکن است در شهرهایی که تاکنون امکان تامین زمین وجود نداشت و شرایط احداث پروژه‌ها مهیا شده ، ثبت‌نام آغاز خواهد شد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه شرایط ثبت نام برای متقاضیان مسکن در اجرای قانون جهش تولید مسکن همان چهار شرطی است که در طرح اقدام ملی مسکن نیز موردتاکید بود ، افزود : داشتن فرم ج سبز (عدم استفاده از امکانات دولتی و یارانه‌ای زمین و مسکن و تسهیلات) ، نداشتن مالکیت خصوصی ، تاهل و یا سرپرست خانوار بودن و داشتن سابقه حداقل ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضای مسکن از شروط اصلی برای ثبت نام متقاضیان است .

  محمودزاده با تاکید بر اینکه ثبت‌نام اجرای قانون جهش تولید مسکن از فردا ۲۸ مهر در ۳۱ استان و شهرهایی که زمین برای آنها تامین شده، آغاز خواهد شد ، توضیح داد : اطلاعات هویتی سرپرست خانوار و افراد تحت تکفل وی که دارای شروط چهارگانه اعلام شده هستند به همراه شهر مورد تقاضا ، باید توسط متقاضیان در سامانه وارد شود. بعد از پالایش اولیه و بعد از آنکه متقاضیان ، واجد شرایط شناخته شدند از پذیرفته شدگان برای مراجعه حضوری به ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها و یا سایر دستگاه‌های کارگزار و مجری از جمله بنیاد مسکن، دعوت می شود تا سابقه ۵ سال سکونت در شهر موردتقاضا پالایش شود . بعد از کنترل سابقه ۵ سال سکونت پذیرفته شدگان و واجدان شرایط در استان‌ها، در نهایت نایید نهایی به متقاضی داده می‌شود.

  به گفته وی ، متقاضیانی که صحت مدارک آنها تایید شده است به نظام بانکی برای تشکیل حساب سپرده مسدودی به نام خود معرفی می‌شوند و متعاقبا به پروژه‌های شروع شده و یا در حال احداث معرفی می‌شوند . به محض تامین اراضی در شهرهایی که زمین برای آنها در این مرحله تامین نشده است ، ثبت نام دوره دیگر آغاز می‌شود . همچنین متقاضیانی که شهر موردتقاضای آنها در این دوره از ثبت نام در لیست شهرها نیست باید منتظر باشند تا اراضی در شهر موردتقاضای آنها تامین شود .

  معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه پیشنهادهای وزارت راه و شهرسازی در جلسه شورای عالی مسکن ، برای افزایش تسهیلات بانکی اجرای قانون جهش تولید مسکن در تهران ، کلانشهرها ، مراکز استان‌ها و سایر شهرها ، پیشنهادهای وزارت راه و شهرسازی مطرح شد، توضیح داد : بر اساس قیمت تمام شده و دشواری انجام کار از نظر تراکم و ارتفاع در شهرهای مختلف یک جدول متغیر از نظر میزان تسهیلات پیشنهاد به همراه کارمزد تسهیلات ، پیشنهاد شده است . چنانچه پیشنهادهای ارایه شده با موافقت بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار تایید و مصوب شود ، اطلاع رسانی عمومی خواهد شد .

  محمودزاده تاکید کرد : تلاش کردیم تا در افزایش تسهیلات پیشنهادی ، ۵۰ درصد هزینه‌های ساخت‌وساز تامین شود که این تسهیلات در طی دوران ساخت به متقاضیان پرداخت می‌شود. کسانی که در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند نگرانی نداشته باشند زیرا تمامی مزایای موجود در طرح قانون جهش تولید مسکن نیز مشمول آنها خواهد شد و تفاوت ماهیتی از نظر مزایا برای متقاضیان وجود ندارد و طبق زمانیندی در صورت مشارکت ، پروژه‌ها ، تحویل متقاضیان می‌شود .

  معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد : محدودیتی برای ثبت‌نام وجود ندارد و حداقل تا یک ماه امکان ثبت‌نام در سامانه اجرای قانون جهش تولید مسکن (saman.mrud.ir) وجود دارد . بنابراین واجدان شرایط بدون دغدغه ، ثبت‌نام را انجام بدهند . طبیعتا بعد از یک ماه از زمان ثبت‌نام ، توقف و پیرایش در اطلاعات خواهیم داشت .
  مطالب مرتبط

  قانون جهش تولید مسکن که در مجلس به تصویب رسید و توسط رییس‌جمهوری ابلاغ شد ، برخی از ایرادات قانون ساماندهی و حمایت از عرضه و تولید مسکن مصوب سال ۱۳۸۷ را برطرف کرده است . قانون جهش تولید مسکن دو بخش دارد که بخش اول مختص مصوبات ساختاری و بخش دوم مختص مصوبات حکمی است .

  |

  ساماندهی بازار مسکن و بازگرداندن تعادل بین عرضه و تقاضا در بازار مسکن اصلی‌ترین هدف است و باتوجه به تجربیات اجرای طرح اقدام ملی مسکن و مسکن مهر سعی می‌شود در تعیین اراضی مناسب نهایت دقت و توجه با لحاظ معیارهای شهرسازی و توسعه آینده شهری و نیز دسترسی آسان به خدمات زیربنایی ...

  |

  حدود ۴۰ هزار هکتار اراضی دیگر شناسایی شده است که در نوبت تعیین‌تکلیف در شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران برای الحاق به محدوده و تغییر کاربری قرار دارد که بعد از اخذ نتیجه از شورای‌عالی شهرسازی و معماری ، می‌توان آنها را در چرخه تولید مسکن ، وارد کرد .

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، سهرابی معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور از طرح اقدام ملی مسکن ایلام بازدید کرد .

  |

  در مرحله اول ، ثبت‌نام در ۴۶۰ شهر که اراضی در آن‌ها مشخص شده بود ، آغاز شد و به تدریج با مشخص شدن وضعیت شهرهای جدید ، این تعداد به بیش از ۵۲۰ شهر افزایش یافت . تاکنون بیش از ۹۸۰ هزار نفر در این طرح ثبت نام کرده‌اند . لازم به ذکر است که برای تامین آسایش مردم ، ثبت نام در این طرح ...

  |

  نظرات کاربران