در حال بارگذاری ...
 • آغاز ثبت‌نام متقاضیان در سامانه جهش تولید مسکن

  متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه در بخش شرایط ثبت‌نام نهضت ملی مسکن ، شرایط ثبت‌نام را مطالعه و وارد مراحل ثبت‌نام شوند .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، ثبت‌نام‌ متقاضیان مسکن در سامانه ثمن (saman.mrud.ir) سامانه جهش تولید مسکن از ساعت ۱۲ امروز ۲۸ مهرماه آغاز شد .

  بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی هیچگونه محدودیتی برای پذیرش متقاضیان وجود ندارد و تلاش می‌شود تا تمامی متقاضیان حائز شرایط از امکانات ایجاد شده بهره‌مند شوند . بنا بر اعلام دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی ، امکان ثبت‌نام به شکل شبانه‌روزی برای متقاضیان فراهم است و در ساعت اولیه از ثبت‌نام حدود ۱۰ هزار نفر در سامانه ثبت نام کردند و ۲۱ هزار نفر نیز در حال طی کردن شرایط ثبت‌نام هستند که این میزان در حال افزایش است .

  همچنین ، متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه در بخش شرایط ثبت‌نام نهضت ملی مسکن ، شرایط ثبت‌نام را مطالعه و وارد مراحل ثبت‌نام شوند .

  چنانچه مشکلی در شرایط و نحوه ثبت‌نام وجود داشته باشد متقاضیان باید به بخش تماس با ما مراجعه کرده و در ساعت‌های اداری با شماره‌گیری شماره‌های ۰۲۱۸۸۶۴۶۳۹۰ تا ۹۴ در ساعت اداری نسبت به دریافت پاسخ و رفع ابهامات پیش‌رو، اقدام کنند .

  این گزارش حاکی است که در استان‌های سیستان و بلوچستان (ایرانشهر) در ۱۱ شهر ، آذربایجان شرقی در ۳۰ شهر ، آذربایجان‌غربی در ۱۴ شهر ، اردبیل در ۱۲ شهر ، اصفهان در ۴۳ شهر ، البرز در ۷ شهر ، ایلام در ۵ شهر، بوشهر در ۱۵ شهر ، تهران در ۱۰ شهر ، جنوب کرمان در ۶ شهر ، چهارمحال و بختیاری در ۱۵ شهر ، خراسان‌جنوبی در ۱۷ شهر ، خراسان‌رضوی در ۳۲ شهر ، خراسان شمالی در ۹ شهر ، امکان ثبت نام برای متقاضیان فراهم شده است .

  همچنین ، در دیگر استان‌ها شامل خوزستان در ۲۳ شهر ، زنجان در ۱۰ شهر ، سمنان در ۸ شهر ، سیستان‌وبلوچستان در ۷ شهر ، شرق سمنان در ۴ شهر ، فارس در ۲۴ شهر ، قزوین در ۱۱ شهر ، کردستان در ۴ شهر ، کرمان در ۱۹ شهر ، کرمانشاه در ۱۲ شهر ، کهگیلویه‌وبویراحمد در ۸ شهر ، گلستان در ۱۰ شهر ، گیلان در ۱۹ شهر ، لارستان در ۹ شهر ، لرستان ۶ شهر ، مازندران ۲۱ شهر ، مرکزی ۱۵ شهر ، هرمزگان ۱۱ شهر ، همدان ۱۰ شهر و یزد ۹ شهر ثبت نام جهش تولید مسکن انجام می‌شود .
  مطالب مرتبط

  در یک ماه گذشته دو اتفاق در خصوص شرایط ثبت‌نام سامانه نهضت ملی مسکن رخ داد. اول آنکه مجردان امکان ثبت‌نام در سامانه را دارند که این افراد باید در هنگام تحویل واحد مسکونی مستندات ازدواج خود را ارایه بدهند . همچنین در فرم ج سابق زمان طولانی برای افرادی که باید صاحب ملک نباشند ...

  |

  بر اساس مصوبه تازه شورای‌عالی مسکن ، مردان مجرد بالای ۴۵ سال سن و بیماران خاص با تاییدیه وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی، امکان ثبت‌نام در نهضت ملی مسکن را دارند .

  |

  قانون برای سرپرستان خانوار ، محدودیت سنی نگذاشته است چرا که این افراد سرپرست خانوار تعریف می‌شوند و برای قانونگذار متاهل یا سرپرست خانوار بودن ملاک است . در عین حال ، زنان و مردان سرپرست خانوار که به دلیل متارکه به صورت مجردی زندگی می‌کنند و سرپرست فرزندان خود هستند خانوار ...

  |

  متقاضیان این امکان را دارند تا طی یک ماه و حداکثر تا ۲۸ آبان با داشتن چهار شرط تاهل و سرپرست خانوار بودن ، حداقل سابقه ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضا ، فاقد مالکیت خصوصی و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولتی از اول انقلاب در حوزه مسکن ، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند .

  |

  طبق تازه‌ترین آماری که ارایه شده است ۶۳۲ هزار و ۲۰۰ نفر در سامانه نهضت ملی مسکن که اجرای قانون جهش تولید مسکن نیز نامیده می‌شود ، ثبت‌نام کرده اند . خاطرنشان می‌شود که ثبت‌نام تا ۲۸ آبان ادامه دارد .

  |

  نظرات کاربران