در حال بارگذاری ...
 • فراهم شدن امکان ثبت‌ نام طرح جهش تولید مسکن در ۴۳ شهر استان اصفهان

  سبز بودن فرم «ج»، فقدان مالکیت خصوصی، متاهل و یا سرپرست خانوار بودن و سابقه حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا چهار شرط اصلی برای ثبت‌نام در این طرح است .  

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت : ثبت‌نام از متقاضیان واحدهای طرح جهش تولید مسکن در سامانه سمن از امروز آغاز شده و امکان ثبت‌نام برای ۴۳ شهر استان اصفهان فراهم شده است .

  علیرضا قاری‌قرآن با بیان اینکه ثبت‌نام متقاضیان طرح جهش تولید مسکن از ساعاتی پیش در ۳۱ استان در شهرهایی که زمین برای آنها تامین شده، آغاز شده است اظهار کرد : متقاضیان این طرح می‌توانند از طریق سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به نشانی   saman.mrud.ir اقدام به ثبت‌نام کنند . هم اکنون سایت در دسترس قرار دارد و متقاضیان پس از ورود به سامانه می‌بایست گزینه «ثبت‌نام نهضت ملی مسکن» را انتخاب کنند .  

  مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه امکان ثبت نام در ۴۳ شهر استان اصفهان فراهم شده است گفت : نام نویسی از متقاضیان این طرح تا یکماه ادامه دارد .  

  وی با اشاره به اینکه ثبت‌نام برای سه شهر جدید فولادشهر ، بهارستان و مجلسی صورت می‌پذیرد گفت : همچنین سامانه برای متقاضیان در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیتِ شاهین‌شهر ، شهرضا و کاشان نیز باز است.  

   قاری‌قرآن ادامه داد : علاوه بر این در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت این استان نیز برای اردستان ، اژیه ، انارک ، برزک ، تودشک ، تیران ، جندق ، حسن‌اباد ، خوانسار ، خور ، داران ، دهق، زواره ، سده‌لنجان ، علویجه، فرخی ، فریدونشهر ، گلپایگان ، مهاباد ، میمه ، نصرآباد ، نوش‌آباد ، نیاسر ، هرند ، ورزنه ، وزوان ، کمه ، کوهپایه ، آران و بیدگل ، ایمانشهر ، باغ بهادران ، بویین و میاندشت ، طالخونچه ، فلاورجان ، قهدریجان، گلدشت و نطنز ثبت نام انجام می‌شود .  

  وی تصریح کرد : سبز بودن فرم «ج»، فقدان مالکیت خصوصی، متاهل و یا سرپرست خانوار بودن و سابقه حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا چهار شرط اصلی برای ثبت‌نام در این طرح است .  

   گفتنی است : بعد از پالایش اولیه و بعد از آنکه متقاضیان واجد شرایط شناخته شدند از پذیرفته‌شدگان برای مراجعه حضوری به اداره کل راه و شهرسازی استان‌ و یا سایر دستگاه‌های کارگزار و مجری ، دعوت می‌شود تا سابقه ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضا پالایش شود.  
  مطالب مرتبط

  سیاست بازآفرینی شناسایی محلات هدف است که طبق برنامه توسعه مقرر است طی دو دوره پنج ساله و هر سال ۱۰ درصد نوسازی شود . به متقاضیان طرح نوسازی بافت فرسوده و بازآفرینی شهری با توجه به نوع شهر از ۱۴۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات ارائه می‌شود .  

  |

  در این طرح ، دولت از تجربه مسکن‌مهر و نمونه‌های ساخته شده در کشور به خوبی استفاده کرده است . لذا ساخت واحدهای مسکونی جدید در طرح جهش تولید به صورت تقاضا محور بوده به این معنی که در صورت وجود تقاضا ، واحدهای مسکونی احداث می‌شوند . مطابق با اعلام وزارت راه و شهرسازی ثبت‌نام از ...

  |

  قانون جهش تولید شامل پنج فصل (تامین منابع مالی ، تأمین زمین ، تأمین مصالح ساختمانی ، تأمین خدمات ساختمانی و سایر موارد) بوده که در رابطه با برنامه‌ریزی برای تولید یک میلیون واحد مسکونی بصورت سالانه است .

  |

  با همکاری شهرداری های جنوب کرمان می توان برای زندگی وآسایش شهروندان خدمات و امکانات شهری بیشتری فراهم کرد و این امر مستلزم برنامه ریزی و هماهنگی بیشتر نهادهای مربوطه است .

  |

  از جمله این پروژه‌ها ، توسعه ساختمان فرمانداری اصفهان با دو هزار و ۵۰۰ مترمربع زیربنا بوده است که با اعتبار هزینه شده ۱۸ میلیارد ریال دارای ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی است همچنین توسعه سالن فرمانداری آران و بیدگل با ۶۰۰ متر مربع زیربنا و پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه ...

  |

  نظرات کاربران