در حال بارگذاری ...
 • ضرورت افزایش سهم مسکن در تسهیلات بانکی

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد در همایش اقتصاد مقاومتی ، مسکن ؛ پیشران تولید گفت : طبق قانون و اقتصاد ، باید سهم تسهیلات بخش مسکن در تسهیلات بانکی به بیش از ۵ درصد افزایش یابد اما باید روش‌های متنوعی هم برای تامین مالی در حوزه ساخت مسکن در پیش گرفت و معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی این روش‌ها را در نظر گرفته است .

   

   

   

   
   
   
   
  مطالب مرتبط

  ما در طرح ملی مسکن تنها خانه سازی نمی‌کنیم بلکه همراه با ساخت مسکن در واقع شهرسازی می‌کنیم و تمام امکانات مورد نیاز برای شهر را ایجاد می‌کنیم .

  |

  تاکنون در این شهرها ساخت ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در استان بوشهر آغاز شده است . در اجرا این طرح ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی پرداخت و تخفیف هزینه نظام مهندسی و پروانه ساخت ارائه می‌شود .

  |

  در حال حاضر ۴۴۵ هکتار به استعداد ۲۰ هزار واحد به شهر جدید پرند الحاق شده است که مشکلاتی همچون ابلاغ طرح تفصیلی دارد که در استانداری به دلیل تقسیمات کشوری مانده است . همچنین مشکلاتی با ارتش در خصوص زمین‌های الحاقی به شهر جدید پرند وجود دارد که این مشکلات نیز با رایزنی در حال ...

  |

  مسکن‌سازی ، صنعتی پیشران و زیربنایی است بنابراین ساخت مسکن باید دانش‌بنیان و مبتنی بر علم و فناوری‌های نوین باشد و با توجه به حوادث فراوان طبیعی نظیر سیل و زلزله در کشور مقاوم‌سازی به عنوان اصلی مهم مورد توجه قرار گیرد .

  |

  بنا بر اعلام دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی ، لیست متقاضیان کارگری از سوی طرفین تفاهم‌نامه دریافت شده است که امکان ثبت‌نام برای متقاضیان کارگری در سامانه فراهم شده و خانواده‌های کارگری ثبت‌نام خود را انجام داده‌اند .

  |

  نظرات کاربران