در حال بارگذاری ...
 • تامین ۷۰ درصد اراضی مورد نیاز برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن

  بر اساس آمار عملیات اجرایی ۸۸۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن آغاز شده است . همچنین حدود ۳۲۰ هزار واحد نیز وارد عملیات اجرایی شدند که مجوع آنها بالای یک میلیون در سطح کشور است .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه ۷۰ درصد اراضی اجرای طرح نهضت ملی مسکن تامین شده است از عملیاتی شدن ۲ میلیون واحد مسکونی این طرح در ۶ ماهه نخست امسال خبر داد .

  رستم قاسمی در نشست با اعضای کمیسیون عمران مجلس ضمن تشکر از نمایندگان مجلس برای اصلاح و تصویب بودجه ۱۴۰۱ در جهت تقویت وزارت راه و شهرسازی با تشریح فعالیت های حوزه مسکن ادامه داد : هم اکنون حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد زمین آماده آغاز عملیات اجرایی است که با این میزان زمینی که آماده شده است به همراه آغاز عملیات اجرایی بیش از ۸۸۰ هزار واحد مسکونی ، بیش از ۷۰ درصد اراضی اجرای طرح نهضت ملی مسکن تامین شده است .

  قاسمی توضیح داد : بر اساس آمار عملیات اجرایی ۸۸۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن آغاز شده است . همچنین حدود ۳۲۰ هزار واحد نیز وارد عملیات اجرایی شدند که مجوع آنها بالای یک میلیون در سطح کشور است . با برنامه‌ریزی‌هایی وزارت راه و شهرسازی در ۶ ماهه سال جاری (۱۴۰۱) سهم اجرای طرح نهضت ملی مسکن به ۲ میلیون واحد مسکونی می رسد و با این احتساب ، تلاش خواهد شد تا در زمانبندی اعلام شده واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی احداث و تکمیل شود .

  تشکیل بانک زمین و ارزیابی از اراضی در اختیار وزارت راه و شهرسازی

  وی در بخش دیگری از سخنان خود تشکیل بانک زمین در وزارت راه و شهرسازی را از جمله اقدامات مناسب ارزیابی کرد و گفت : بخش عمده اراضی تامین شده طرح نهضت ملی مسکن از اراضی متعلق به وزارت راه و شهرسازی است و انتظار می‌رود تا سایر وزارتخانه‌ها و ارگان‌ها در تامین اراضی برای اجرای مسکن همکاری بیشتری با وزارت راه و شهرسازی داشته باشند .

  قاسمی اعلام کرد : ایجاد شهرها و شهرک‌های جدید از دیگر برنامه‌هایی است که وزارت راه و شهرسازی در دستور کار قرار دارد . در همین خصوص نیز حدود ۳۰ شهرک جدید در مراحل تغییر کاربری هستند و به زودی ایجاد خواهند شد .

  وی تکمیل و واگذاری واحدهای مسکونی باقیمانده مسکن مهر را بیش از ۲۰۰ هزار واحد برشمرد و فعالیت برای اتمام این واحدها را یادآوری کرد .

  در دیدار وزیر راه و شهرسازی با کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ، معاونان این وزارتخانه نیز حضور داشتند و در بخش مسکن گزارشی از اقدامات انجام شده توسط معاونان ارایه و بررسی موضوع حمل و نقل به جلسه دیگری موکول شد . همچنین در ادامه رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و دیگر اعضای این کمیسیون به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند .
  مطالب مرتبط

  در این شهرستان عملیات ساخت بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ واحد آغاز شده که پیشرفت خوبی دارد و بخش زیادی از آن امسال تحویل متقاضیان می‌شود .

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، در نخستین جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری در سال جاری با الحاق ۶۰ هکتار اراضی در برازجان و ۱۴۵ هکتار اراضی در شهر جدید پرند ...

  |

  فناورانه و مردم پایه عمل کردن در وزارت راه و شهرسازی که می تواند پیشران پیشرفت کشور باشد ، اهمیت مضاعف دارد و لازم است با تلاش هرچه بیشتر به مردم خدمت رسانی کنید و همچنین روند ساخت مسکن برای مردم را هرچه بیشتر سرعت ببخشید .

  |

  نهضت ملی مسکن یکی از پروژه های کلان ما در وزارتخانه است و اینکه ایمنی مسکن مستقیم در جان مردم اثر دارد و بنابراین باید دقت را بالا ببریم و وجود این شرکت در انجام پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن می‌تواند ارتقای کیفیت قابل توجهی را رقم بزند .

  |

  بعد از تامین زمین و حل مشکلات پرداخت تسهیلات برای متقاضیان در نشست‌های مختلفی که با انبوه‌سازان داشتیم مقرر شد تا هم انبوه سازان بیشتری برای ساخت مسکن وارد میدان شوند و هم استانداران روش‌های جدیدتری را برای ساخت مسکن در استان در دستور کار قرار دهند .

  |

  نظرات کاربران