در حال بارگذاری ...
 • پیگیری دستور رییس‌جمهوری برای رسیدگی به پرونده‌های زمین‌خواری در پردیس

  در جلسه شورای پردیس مصوب شد تا برای حل و فصل فوری و دقیق پرونده‌های قضایی و حقوقی بخش ویژه‌ای تشکیل شود تا شورای حفظ حقوق بیت‌المال بر عملکرد کارگروه ویژه نظارت داشته باشند و هم مسائل راهبردی را در سطح کلان دنبال کنند .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، نماینده تام‌الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت‌المال نسبت به انجام معاملات خارج از چارچوب قانونی توسط آژانس‌های املاک بدون مجوز در شهر جدید پردیس هشدار داد و تاکید کرد : دستور رییس‌جمهوری برای رسیدگی به پرونده‌های زمین‌خواری در پردیس پیگیری می‌شود.

  حسین معصوم از بازدید میدانی از پردیس و تشکیل جلساتی بعد از بازدید رییس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی و پیگیری دستور رئیس دولت برای رسیدگی به پرونده‌های زمین‌خواری خبر داد .

  نماینده تام‌الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت‌المال گفت : به دنبال بازدید رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی از شهر جدید پردیس در روزهای گذشته بازدیدی از پردیس انجام و شورای اداری تشکیل جلسه داد که مقرر شد تا مسائل مربوط به زمین‌خواری رسیدگی و با متخلفان برخورد قاطعانه شود .

  بخش حقوقی وزارت راه و شهرسازی برای پیگیری پرونده های حقوقی تقویت می‌شود

  معصوم تصریح کرد : تصمیم بر آن شده تا بخش حقوقی پردیس تقویت شود و نیروهای توانمند حقوقی و ثبتی به کار گرفته بشوند . همچنین در جلسه شورای پردیس مصوب شد تا برای حل و فصل فوری و دقیق پرونده‌های قضایی و حقوقی بخش ویژه‌ای تشکیل شود تا شورای حفظ حقوق بیت‌المال بر عملکرد کارگروه ویژه نظارت داشته باشند و هم مسائل راهبردی را در سطح کلان دنبال کنند .

  هشدار نسبت به انجام معاملات خارج از چارچوب قانونی در پردیس

  وی توضیح داد : یکی از مسائل عمده پردیس انجام معاملات غیرقانونی است . بررسی‌ها حاکی است که افراد معاملات قول‌نامه‌ای و به یک چندم قیمت انجام می‌دهند که مشکلاتی را برای آنها در پی دارد . بنابراین مردم باید دقت داشته باشند و در معاملاتی که انجام می‌دهند حتما از شهر جدید پردیس استعلام بگیرند زیرا هم خود دچار مشکل می‌شوند و هم شرکت دچار مشکلاتی خواهد شد . در پرونده‌هایی که در دست بررسی است بالای یکهزار هکتار اراضی در دست اقدام قضایی است .

  معصوم آسیب‌های پردیس را برشمرد و گفت : فعالیت بنگاه‌های املاکی بدون مجوز در پردیس و انجام معاملات خارج از چارچوب بخشی از مشکلات پردیس هستند . بنابراین مقرر شده تا آژانس‌های املاک بدون مجوز شناسایی بشوند و تحت پیگیرد قضایی قرار بگیرند . زیرا عموما این چنین آژانس‌های املاک هستند که به سوداگری و معاملات غیرقانونی در کشور دامن می‌زنند و مشکلاتی را برای مردم و دولت ایجاد می‌کنند . همچنین مقرر شد بصورت مستمر جلسات مشترک تا حصول نتیجه پیگیری شود .
  مطالب مرتبط

  اخذ سند مالکیت واگذار شوندگان اراضی از اهم مسائل مدیران شهر جدید پردیس بوده و پیگیری این موضوع جهت تسریع رفاه و رضایت شهروندان که قانونا مالک هستن ، انجام می‌شود .

  |

  متروی تهران - پردیس به طول ۲۵ کیلومتر به صورت رفت و برگشت است که اکثر طول مسیر آن در تونل پیش بینی و طراحی شده و دارای دو ایستگاه در طول مسیر خواهد بود . جمعیت‌پذیری ، تعادل بخشی به بازار مسکن شهر تهران ، صرفه‌جویی در مصرف سوخت ، کاهش آلودگی هوا ، کاهش بار ترافیک و کاهش زمان سفر ...

  |

  پس از اخذ پایان کارها ، وظیفه پیگیری از اداره ثبت اسناد جهت دریافت سند تک برگ واحدهای مسکونی برعهده واحد املاک شرکت عمران است و در این خصوص باید همه عوامل شرکت عمران در سال ۱۴۰۱ همت ویژه‌ای داشته باشند .

  |

  طراحی جدید پارک فناوری پردیس در فازهای ۳ و ۴ شامل قطعات حدودا ۲ هزار متری برای استقرار شرکت‌های دانش بنیان است که از ۵۱ هکتار مصوب ، حدود ۲۵ هکتار جهت اختصاص به محل احداث شرکت‌های دانش بنیان تخصیص یافته و مابقی به خدمات پشتیبانی شامل خدمات درمانی ، فضای سبز ، معابر و ... می رسد .

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، فرزاد نجات نیا معاون پارلمانی وزارت راه و شهرسازی ، خضریان نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون اصل نود ، امام جمعه ، فرماندار و ...

  |

  نظرات کاربران