در حال بارگذاری ...
 • اخذ مالیات از واحدهای مسکونی خالی پس از رفع نواقص سامانه املاک و اسکان

  سامانه املاک و اسکان نواقصی داشت و موضوعاتی با سازمان امور مالیاتی و سازمان بازرسی مطرح بود که مقرر شد ظرف دو هفته ، کمیته مشترک ایجاد و به وضعیت سامانه رسیدگی شود و نواقص آن بر طرف شود تا برای کلیه خانه‌های خالی قبض مالیاتی صادر کنیم .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، وزیر راه و شهرسازی گفت : برای ۵۴۰ هزار واحد مسکونی خالی شناسایی شده پیامک ارسال شده است .

  رستم قاسمی پس از حضور در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی جهت پاسخ به سوالات نمایندگان ، گفت : برخی از نمایندگان مجلس سوالاتی را در خصوص حمل و نقل ، وضعیت نامناسب جاده‌ها مطرح کردند که عمده آنها به کمبود اعتبارات و مسائل بودجه مربوط می‌شود و مقرر شد پیگیری لازم انجام شود .

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به حضور در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس و ارائه توضیحات در خصوص وضعیت اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی تصریح کرد : طبق سامانه املاک و اسکان که مدتی پیش ساماندهی شد ، آمار خانوارهای ایرانی ۶۵ میلیون نفر بوده که وضعیت سکونت تعداد زیادی از آنها مشخص شده است .

  وی با بیان اینکه برای خانه‌های خالی شناسایی شده پیامک ارسال کردیم تا وضعیت سکونتی خودشان را تعیین تکلیف کنند ، تاکید کرد : در صورتی که خانه آنها خالی نبوده باید سامانه املاک و اسکان اصلاح کنند . البته تعدادی از مالکان وضعیت خودشان را اصلاح کرده و برای تعداد زیادی از مالکان نیز قبض مالیاتی صادر کردیم .

  قاسمی بیان کرد : سامانه املاک و اسکان نواقصی داشت و موضوعاتی با سازمان امور مالیاتی و سازمان بازرسی مطرح بود که مقرر شد ظرف دو هفته ، کمیته مشترک ایجاد و به وضعیت سامانه رسیدگی شود و نواقص آن بر طرف شود تا برای کلیه خانه‌های خالی قبض مالیاتی صادر کنیم .

  وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد : تعداد خانه‌های خالی به صورت دقیق مشخص نبوده و بین ۲ الی ۲.۵ میلیون اعلام می‌شود اما هم اکنون برای ۵۴۰ هزار واحد مسکونی خالی شناسایی شده پیامک ارسال کردیم که از تعداد کمی نیز مالیات اخذ شده است .
  مطالب مرتبط

  بر اساس آمار عملیات اجرایی ۸۸۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن آغاز شده است . همچنین حدود ۳۲۰ هزار واحد نیز وارد عملیات اجرایی شدند که مجوع آنها بالای یک میلیون در سطح کشور است .

  |

  پیش از این نیز سازمان امور مالیاتی اعلام کرده بود‌‌ ‌پیرو ارسال پیامک پرداخت مالیات خانه‌های خالی ، مشمولان می‌توانند با ورود به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امورمالیاتی به نشانی My.tax.gov.ir و مشاهده واحد یا واحدهای مسکونی مشمول مالیات ، نسبت به پذیرش و پرداخت مالیات و یا ...

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت : جهت جلوگیری از ارسال اطلاعات ملک به سازمان امور مالیاتی ، ضروری است تهرانی ها در اسرع ...

  |

  بر اساس آخرین آمار ، تاکنون ۸۰۰ شهر توانسته‌اند در سامانه ثبت‌نام کنند و تعدادی از شهرها به دلایلی ثبت‌نام نکرده‌اند ؛ با این حال ظرف یک ماه آینده مردم می‌توانند در همه شهرها برای مسکن ثبت‌نام کنند که این قابلیت آمار ثبت‌نام شدگان را بسیار افزایش خواهد داد .

  |

  در این راستا بانک‌ها با تائیدیه نهادهای متولی مسکن مهر از جمله ادارات کل راه و شهرسازی ، شرکت عمران شهرهای جدید و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نسبت به ارسال پیامک و اطلاع رسانی اقدام خواهند کرد .

  |

  نظرات کاربران