در حال بارگذاری ...
 • مصمم به جبران عقب‌ماندگی در حوزه ساخت مسکن هستیم

  مسکن‌سازی ، صنعتی پیشران و زیربنایی است بنابراین ساخت مسکن باید دانش‌بنیان و مبتنی بر علم و فناوری‌های نوین باشد و با توجه به حوادث فراوان طبیعی نظیر سیل و زلزله در کشور مقاوم‌سازی به عنوان اصلی مهم مورد توجه قرار گیرد .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، رئیس جمهور بر ضرورت جبران عقب‎‌ماندگی‌ها در حوزه ساخت مسکن تاکید کرد و گفت : دولت مصمم به تحقق برنامه ساخت یک میلیون مسکن در سال برای تامین نیاز کشور است .

  سید ابراهیم رئیسی در دیدار با مدیران ارشد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این نهاد را برآمده از اراده و فرمان حضرت امام (ره) و مولود انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت : این نهاد مهم با مجموعه‌ای از نیروهای انقلابی ، با انگیزه ، جهادگر و کارآمد با ماموریت تامین مهم‌ترین نیاز محرومان شکل گرفت و علاوه بر حوزه مسکن منشا خیرات و برکات فراوانی در عرصه‌های راه‌سازی در روستاها و حتی در برخی شهرها شد و از خود کارنامه درخشانی بجا گذاشت .

  آقای رئیسی روحیه انقلابی و مدیریت جهادی را از ویژگی‌های ضروری مدیریت در بنیاد مسکن برشمرد و تصریح کرد : همین روحیه باید در همه سطوح برنامه‌ریزی و ماموریت‌های این نهاد استمرار یابد .

  رییس جمهور با اشاره به نیاز سالانه کشور به یک میلیون مسکن و ضرورت جبران عقب‌ماندگی‌های گذشته در این زمینه بر ضرورت سرعت در ساخت مسکن و تحویل به هنگام به متقاضیان تاکید کرد و گفت : البته نباید مسئله سرعت در کار ، سبب شود که دقت و کیفیت در ساخت مسکن نادیده گرفته شود. وظیفه شما ساخت مسکن ایمن، مطمئن و مستحکم است و هر گونه کم‌توجهی به این اصل زیان‌های سنگینی در پی خواهد داشت .

  وی با تاکید بر اهمیت ساخت مسکن در شهرها و روستاها ، متناسب با جلوه‌های فرهنگ و معماری ایرانی و اسلامی ، به لزوم توجه به شعار امسال در این زمینه اشاره کرد و افزود : مسکن‌سازی ، صنعتی پیشران و زیربنایی است بنابراین ساخت مسکن باید دانش‌بنیان و مبتنی بر علم و فناوری‌های نوین باشد و با توجه به حوادث فراوان طبیعی نظیر سیل و زلزله در کشور مقاوم‌سازی به عنوان اصلی مهم مورد توجه قرار گیرد .

  آیت‌االله رییسی خدمات فراوان بنیاد مسکن و دیگر نهادهای انقلابی را در شرایط پس از وقوع حوادث طبیعی افتخارآمیز دانست و گفت : با همت و تلاش بی‌وقفه جهادگران این عرصه و با استفاده از تجربه‌های ارزنده و درخشان بعد از انقلاب ، باید نیاز و کمبود مسکن که در حال حاضر بر اساس قانون یک میلیون واحد در سال است تامین شود .

  رییس جمهور نقش مسکن و سرپناه مطمئن را در جلوگیری از مهاجرت روستائیان و حاشیه نشبنی در شهرها مهم برشمرد و اظهار داشت : تامین مسکن در کنار فراهم کردن امکانات زندگی و ارایه تسهیلات و خرید محصول کشاورزان می‌تواند زندگی در روستا را با صرفه کند و از ضرورت‌های اساسی است .

  دکتر رییسی لزوم ساخت مسکن ارزان‌قیمت و در عین حال استاندارد در شهرها و روستاها را مورد تاکید قرار داد و گفت : همه نهادها و دستگاه‌های فعال و موثر در حوزه مسکن باید ارزان‌سازی و سهولت در امکان دسترسی به مسکن را برای مردم بویژه نیازمندان فراهم سازند .
  مطالب مرتبط

  موضوع معیشت و اسکان آحاد جامعه از اولویت دولت جدید است . در این قالب بنا داریم سالانه یک میلیون واحد مسکونی جدید به همت دستگاه‌های اجرایی و با مشارکت بخش خصوصی در استان‌های مختلف احداث کنیم که گزارش‌های دریافت شده از روند اجرای این پروژه‌ها نشان می‌دهد تمامی طرح‌ها با سرعت ...

  |

  امروزه بحث گردشگری در بین خانواده ها از اهمیت ویژه ای برخودار است و جزو برنامه ریزی خانواده ها در طول سال است و در این میان روستاهای هدف گردشگری از جایگاه ویژه ای برخوردارند . اجرای طرح روستاهای هدف گردشگری در بحث رونق اقتصادی روستاها بسیار موثر است و زمینه‌ساز ایجاد اشتغال، ...

  |

  احداث ۱۸ هزار و ۵۸۰ واحد در برنامه سال‌جاری بنیاد مسکن قرار دارد که ۱۴ هزار واحد در حال احداث هستند و بخشی از واحدها نیز که پیشرفت فیزیکی بالایی دارند در سال جاری تکمیل و بهره‌برداری می‌شوند .

  |

  با انعقاد این تفاهمنامه در زمینه عمران و مسکن روستایی برای رونق روستاها زمینه همکاری بیشتری با وزارت کشور خواهیم داشت. آبادانی روستاها از برنامه‌های جدی دولت است و مردم شاهد برنامه ریزی‌های جدید برای عمران در روستاها هستند .

  |

  محل بحث بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه این است که یارانه وام روستایی عدد سنگینی می‌شود و پرداخت آن تورم زاست . پاسخ بنیاد مسکن نیز این بوده که تعداد کثیری از خانه‌های روستایی نیمه کاره در مرحله فنداسیون مانده است .

  |

  نظرات کاربران