در حال بارگذاری ...
 • تبدیل ۱۸۹۰ واحد از پروژه های نیمه تمام فاقد متقاضی مسکن مهر خراسان شمالی به طرح نهضت ملی مسکن

  امروزه واقعیت بسیار مهم بحث مسکن این است که مردم مسکن می خواهند و موضوع نهضت ملی مسکن در دستور کار کشور و این اداره کل قرار گرفته است . در بحث واگذاری زمین به گروه های ساخت ، تاکنون ۱۱۷ نفر از متقاضیان در حال انعقاد قرارداد هستیم که نیاز است فعالیت بیشتری در این زمینه داشته باشیم .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی از تبدیل شدن ۱۸۹۰ واحد از پروژه های نیمه تمام فاقد متقاضی مسکن مهر استان به طرح نهضت ملی مسکن خبر داد .

  جلسه شورای مسکن اداره کل به ریاست قاسمی ، مدیرکل راه و شهرسازی استان و با حضور محمدی ، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ، معاونین ، روسای ادارات و کارشناسان مرتبط با موضوع با هدف بررسی آخرین اقدامات صورت گرفته در طرح نهضت ملی مسکن استان برگزار شد .

  قاسم قاسمی ، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی با اشاره به اینکه در طرح نهضت ملی مسکن یکی از استان های موفق هستیم ، گفت : نسل آینده ما باید امنیت مسکن داشته باشند و این وظیفه ما را دو چندان خواهد کرد و باید تلاش را چند برابر کنیم که در تمامی جبهه های نهضت ملی مسکن ، استان برتر باشیم .

  وی ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته در بحث نهضت ملی مسکن گفت : امروزه واقعیت بسیار مهم بحث مسکن این است که مردم مسکن می خواهند و موضوع نهضت ملی مسکن در دستور کار کشور و این اداره کل قرار گرفته است .  در بحث واگذاری زمین به گروه های ساخت ، تاکنون ۱۱۷ نفر از متقاضیان در حال انعقاد قرارداد هستیم که نیاز است فعالیت بیشتری در این زمینه داشته باشیم .

  وی همچنین به بحث بازآفرینی استان اشاره کرد و افزود : با توجه به نزدیک شدن به پایان سال مالی و کمک به شهرداری ها ، نیاز است اسناد و مدارکی که جهت انجام مراحل مناقصه ضرورت دارد سریع تر به دبیرخانه ستاد بازآفرینی استان ارسال گردد .

  مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی در پایان اظهار داشت : در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت که تامین زمین صورت گرفته است و اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به عنوان متولی کار به زودی کار را شروع خواهد کرد .

   
  مطالب مرتبط

  تاکنون ۷۶۷۷ متقاضی مجرد در این طرح ثبت نام کردند که از این تعداد ۳۴۶۹ متقاضی مرد و ۴۲۰۸ متقاضی شامل زن خود سرپرست و زن مجرد بالای ۳۵ سال هستند .

  |

  تاکنون ۳۰۶ هکتار زمین برای این طرح در استان تامین شده است که با توجه به ابلاغ وزارت راه و شهرسازی مبنی بر احداث ۴۸ هزار واحد در استان ، نیاز ۴ ساله زمین برای طرح نهضت ملی مسکن در استان تامین شد و مشکلی بابت تامین زمین وجود ندارد .

  |

  باید روی مسئله نحوه ساخت در قالب خودمالکان ،‌ انبوه‌سازان و تعاونی‌ها گفت‌وگو و تصمیم‌گیری شود . تجربه خوبی در مسکن مهر وجود دارد و اشکالاتی که در دوره ساخت این طرح وجود داشته است ، می‌تواند در دستور اصلاح قرار بگیرد و در نهایت بهترین روش انتخاب شود .

  |

  همکاری سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها در تامین اراضی طرح نهضت ملی مسکن علاوه بر تامین اراضی توسط وزارت راه و شهرسازی راهکاری است که می‌تواند برای رفع نیاز مردم به مسکن موثر باشد . بنابراین در اجرای طرح نهضت ملی مسکن سایر دستگاه‌ها نیز باید در تامین اراضی اهتمام داشته باشند .

  |

  بیشترین ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن استان در شهرهای زاهدان ، سراوان ، میرجاوه ، زابل ، خاش ، مهرستان و جالق بوده است .

  |

  نظرات کاربران