در حال بارگذاری ...
 • پیش بینی پرداخت وام ودیعه مسکن به ۸۰۰ هزار نفر مستاجر

  پیش بینی می‌کنیم ۸۰۰ هزار مستأجر متقاضی دریافت وام ودیعه مسکن باشند ؛ متقاضیان ابتدا باید اجاره‌نامه رسمی داشته باشند که کد رهگیری داشته باشد همچنین ملکی به اسم آنها نباشد و تسهیلات فعال مسکن در شبکه بانکی نداشته باشند .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ؛ معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی گفت : پیش بینی می شود ۸۰۰ هزار نفر متقاضی دریافت تسهیلات ودیعه مسکن باشند .

  سحابی درباره تسهیلات ودیعه مسکن اظهار کرد : در جلسه ۶ اردیبهشت شورای پول و اعتبار سقف تسهیلات کمک ودیعه مسکن را تعیین کرد که به ترتیب ۶۰، ۴۵ و ۳۵ میلیون تومان برای تهران ، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر و سایر شهرها در نظر گرفته شده است . نرخ سود این تسهیلات نرخ مصوب شورای پول و اعتبار است که در حال حاضر ۱۸ درصد است دوره بازپرداخت هم حداکثر ۵ سال است .

  این مقام مسئول در بانک مرکزی یادآور شد : طی چند روز آتی همکاران ما در وزارت راه و شهرسازی نحوه ثبت‌نام در سامانه‌ای که برای این تسهیلات در نظر گرفته را اعلام خواهند کرد ؛ اجاره‌نامه متقاضیان دریافت تسهیلات ودیعه مسکن باید در این سامانه بارگذاری شود . باید متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن اجاره نامه دارای کد رهگیری داشته باشند و اجاره نامه دستی مورد پذیرش نخواهد بود ؛ مالکیت آنها نیز بررسی می‌شود که ملکی به نام آنها نباشد .

  سحابی ادامه داد : پیش بینی می‌کنیم ۸۰۰ هزار مستأجر متقاضی دریافت وام ودیعه مسکن باشند ؛ متقاضیان ابتدا باید اجاره‌نامه رسمی داشته باشند که کد رهگیری داشته باشد همچنین ملکی به اسم آنها نباشد و تسهیلات فعال مسکن در شبکه بانکی نداشته باشند .

  وی خاطرنشان کرد : جزئیات دیگر شرایط ، سامانه ثبت‌نام و همچنین نحوه معرفی به بانک عامل طی چند روز آینده از سوی وزارت راه و شهرسازی تشریح خواهد شد . ۲۰ بانک به عنوان بانک عامل در نظر گرفته شده که افرادی که از سوی وزارت راه و شهرسازی پالایش شده‌اند ، باید با اصل شناسنامه ، اجاره نامه و دیگر مدارک هویتی به بانک‌های عامل مراجعه کنند .
  مطالب مرتبط

  بخش مسکن در کشور متأثر از عوامل درونی و بیرونی است که در سال‌های اخیر با افزایش تحریم‌ها ، افزایش ریسک‌های سیستماتیک در بازارهای مختلف و افزایش نقدینگی ، نقش عوامل بیرونی اثرگذار بر بازار مسکن پررنگ‌تر شده است . این امر منجر به ورود نقدینگی سرگردان با ماهیت سوداگری به بخش ...

  |

  در راستای رسیدگی هر چه بهتر به درخواست ها و مشکلات مراجعین ، میز ارتباطات مردمی با حضور ادارات کل زیرمجموعه وزارت در استان برپا خواهد شد و هماهنگی های لازم در این خصوص صورت گرفت .

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت : کنترل بازار مسکن نیاز به قانون دارد که روز شنبه در جلسه سران مطرح خواهد شد و ...

  |

  پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن به مستاجران برای شهر تهران ، مراکز استان‌ها و سایر نقاط شهری به ترتیب تا سقف ۱۰۰ ، ۷۰ و ۴۰ میلیون تومان برای سال جاری در شورای پول و اعتبار مصوب و برای اجرا به شبکه بانکی کشور ابلاغ شده است .

  |

  بر اساس اعلام معاونت مسکن و ساختمان ، تعداد پروژه‌های شروع شده در مناطق شهری ۵۳۰ هزار واحد است . همچنین تعداد پروژه‌های آغاز شده در مناطق روستایی ۱۶۰ هزار واحد و تعداد پروژه‌های کلنگ‌زنی شده در مناطق شهری ۳۲۱ هزار واحد گزارش شده است.

  |

  نظرات کاربران