در حال بارگذاری ...
 • پیش بینی پرداخت وام ودیعه مسکن به ۸۰۰ هزار نفر مستاجر

  پیش بینی می‌کنیم ۸۰۰ هزار مستأجر متقاضی دریافت وام ودیعه مسکن باشند ؛ متقاضیان ابتدا باید اجاره‌نامه رسمی داشته باشند که کد رهگیری داشته باشد همچنین ملکی به اسم آنها نباشد و تسهیلات فعال مسکن در شبکه بانکی نداشته باشند .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ؛ معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی گفت : پیش بینی می شود ۸۰۰ هزار نفر متقاضی دریافت تسهیلات ودیعه مسکن باشند .

  سحابی درباره تسهیلات ودیعه مسکن اظهار کرد : در جلسه ۶ اردیبهشت شورای پول و اعتبار سقف تسهیلات کمک ودیعه مسکن را تعیین کرد که به ترتیب ۶۰، ۴۵ و ۳۵ میلیون تومان برای تهران ، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر و سایر شهرها در نظر گرفته شده است . نرخ سود این تسهیلات نرخ مصوب شورای پول و اعتبار است که در حال حاضر ۱۸ درصد است دوره بازپرداخت هم حداکثر ۵ سال است .

  این مقام مسئول در بانک مرکزی یادآور شد : طی چند روز آتی همکاران ما در وزارت راه و شهرسازی نحوه ثبت‌نام در سامانه‌ای که برای این تسهیلات در نظر گرفته را اعلام خواهند کرد ؛ اجاره‌نامه متقاضیان دریافت تسهیلات ودیعه مسکن باید در این سامانه بارگذاری شود . باید متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن اجاره نامه دارای کد رهگیری داشته باشند و اجاره نامه دستی مورد پذیرش نخواهد بود ؛ مالکیت آنها نیز بررسی می‌شود که ملکی به نام آنها نباشد .

  سحابی ادامه داد : پیش بینی می‌کنیم ۸۰۰ هزار مستأجر متقاضی دریافت وام ودیعه مسکن باشند ؛ متقاضیان ابتدا باید اجاره‌نامه رسمی داشته باشند که کد رهگیری داشته باشد همچنین ملکی به اسم آنها نباشد و تسهیلات فعال مسکن در شبکه بانکی نداشته باشند .

  وی خاطرنشان کرد : جزئیات دیگر شرایط ، سامانه ثبت‌نام و همچنین نحوه معرفی به بانک عامل طی چند روز آینده از سوی وزارت راه و شهرسازی تشریح خواهد شد . ۲۰ بانک به عنوان بانک عامل در نظر گرفته شده که افرادی که از سوی وزارت راه و شهرسازی پالایش شده‌اند ، باید با اصل شناسنامه ، اجاره نامه و دیگر مدارک هویتی به بانک‌های عامل مراجعه کنند .
  مطالب مرتبط

  بخش مسکن در کشور متأثر از عوامل درونی و بیرونی است که در سال‌های اخیر با افزایش تحریم‌ها ، افزایش ریسک‌های سیستماتیک در بازارهای مختلف و افزایش نقدینگی ، نقش عوامل بیرونی اثرگذار بر بازار مسکن پررنگ‌تر شده است . این امر منجر به ورود نقدینگی سرگردان با ماهیت سوداگری به بخش ...

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، معاونت مسکن و ساختمان طی اطلاعیه ای از متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در خواست کرد تا از باز کردن هرگونه پیامک دریافتی از شماره ...

  |

  محل بحث بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه این است که یارانه وام روستایی عدد سنگینی می‌شود و پرداخت آن تورم زاست . پاسخ بنیاد مسکن نیز این بوده که تعداد کثیری از خانه‌های روستایی نیمه کاره در مرحله فنداسیون مانده است .

  |

  تبصره ۳ ماده ۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ، وزارت راه وشهرسازی را مکلف کرده است با همکاری وزارت جهاد و کشاورزی آیین‌نامه این ماده را حداکثر ۳ ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون آیین نامه اجرایی را تهیه و برای تصویب به هیات وزیران ارسال کند که این آیین‌نامه توسط ...

  |

  مسئولان وزارت راه و شهرسازی ، استانداران ، بانک مرکزی و بانک‌های عامل و همه دستگاه‌های مسئول در اجرای قانون جهش ساخت مسکن ، ایجاد جهش واقعی در ساخت مسکن را جزو اولویت‌های اصلی خود قرار دهند و تلاش کنند دغدغه خانوارها در زمینه هزینه‌های مسکن تا حد قابل قبولی رفع شود .

  |

  نظرات کاربران