در حال بارگذاری ...
 • ایجاد شهرک‌های جدید برای تسریع در اجرای طرح نهضت ملی مسکن

  شرکت عمران شهرهای جدید وزارت راه و شهرسازی ، با هدف پشتیبانی از سیاست‌های توسعه مسکن کشور و‌ همچنین مدیریت تقاضا در اقشار مختلف اجتماعی ، در ۱۴ استان کشور ، ایجاد بیش از ۴۰ شهرک را در دستور کار دارد که این شهرک‌ها به‌ صورت تقریبی بیش از ۶۵۹ هزار نفر را در خود جای خواهند داد .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ؛ وزیر راه و شهرسازی از عزم جدی دولت برای جذب سرمایه بخش خصوصی به حوزه مسکن به روش‌های مختلف و ایجاد شهرک‌های جدید برای تسریع در اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد .

  رستم قاسمی درباره مزایای ایجاد شهرک‌های جدید توسط بخش خصوصی اظهار کرد : ورود بخش خصوصی به حوزه مسکن با توجه به منابع کنونی کشور در پیشبرد نهضت ملی مسکن بسیار موثر است و به شدت به دنبال ورود سرمایه بخش خصوصی به مسکن با روش‌های مختلف هستیم .

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به صدور پروانه ساخت شهرک خلیج فارس توسط سرمایه‌گذار خصوصی توسط شرکت عمران شهرهای جدید ، این اقدام را گامی برای سرعت‌بخشی برای ایجاد شهرک‌ها جدید دانست و افزود : احداث این شهرک‌ها به تسریع و تحقق اهداف نهضت ملی مسکن کمک خواهد کرد .

  قاسمی در ادامه درباره الزامات پیش روی طرح نهضت ملی مسکن با اشاره به اینکه هر اقدام بزرگی با چالش‌هایی همراه است ، گفت : با تلاش‌های انجام گرفته توسط وزارت راه و شهرسازی ، تامین منابع مالی مورد نیاز از بانک‌ها در قانون بودجه سال جاری پیش‌بینی شده است .

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تفاوت مسکن مهر با طرح نهضت ملی مسکن خاطرنشان کرد : مسکن مهر شامل ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای مختلف بود که از این میزان یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد آن متعلق به مردم بوده و تنها حدود یک میلیون آن به دولت تعلق داشته است .

  شرکت عمران شهرهای جدید وزارت راه و شهرسازی ، با هدف پشتیبانی از سیاست‌های توسعه مسکن کشور و‌ همچنین مدیریت تقاضا در اقشار مختلف اجتماعی ، در ۱۴ استان کشور ، ایجاد بیش از ۴۰ شهرک را در دستور کار دارد که این شهرک‌ها به‌ صورت تقریبی بیش از ۶۵۹ هزار نفر را در خود جای خواهند داد .
  مطالب مرتبط

  هدف ما صرفا تولید مسکن نیست چرا که مسکنی که تولید و جذب متقاضیان می‌شود ، در حوزه خدمات زیربنایی و روبنایی هم می‌بایست بهینه باشد . ما به دنبال زیست مطلوب اسلامی هستیم که هم سکونت مطلوب را می‌طلبد و هم فضای اجتماعی و عمومی آن مطلوب باشد .

  |

  شرایط امروز ما از لحاظ کیفیت ساخت با شرایط دوران مسکن مهر قطعا متفاوت است . ضمن اینکه ما به دنبال مسکن‌سازی نیستیم بلکه به دنبال شهرسازی هستیم یعنی همزمان که مسکن برای مردم می‌سازیم ، شهرسازی هم انجام می‌دهیم یعنی نیازهای مردم در یک شهر اعم از مدرسه ، درمانگاه و پارک و ... را ...

  |

  امروز حدود ۵۰ هزار واحد در کل استان خراسان رضوی ، زمین‌هایش آماده شده که بخش قابل توجهی از آن امروز بارگزاری می‌شود .

  |

  در جلسات متعددی که با مقام عالی وزارت راه و شهرسازی داشتیم ،‌ تاکید وزیر بر اقتصاد محوری شهرها بود ، لذا حوزه سرمایه و مشارکت‌ها و بحث مدیریت بهره‌وری زمین ، اقتصاد مسکن و اقتصاد زمین را در دستور کار قرار دادیم تا انشاالله بتوانیم با ایجاد ظرفیت‌های خلق درآمد و خلق پول این ...

  |

  راه اصولی این است که مسکن ساخته شود تا میزان عرضه افزایش یابد ، از این رو طرح نهضت ملی مسکن می‌تواند در راستای متعادل سازی نرخ اجاره‌ها کمک کننده باشد ؛ همچنین علاوه بر این در سال ۱۴۰۱ ، مجلس شورای اسلامی حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان برای ودیعه مسکن در نظر گرفته است تا به ...

  |

  نظرات کاربران