در حال بارگذاری ...
 • استفاده از توان پیمانکاران بومی در ساخت پروژه‌های نهضت ملی مسکن استان خراسان شمالی

  زمین‌هایی که برای پروژه های نهضت ملی مسکن مشخص شده ، هیچگونه معارضی ندارد و سعی کرده‌ایم زمین‌ها در محدوده شهر یا چسبیده به محدوده شهر باشد که حتی‌الامکان کمتر نیازمند خدمات زیربنایی و روبنایی باشند .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت : در ساخت پروژه های نهضت ملی مسکن در استان باید از پیمانکاران و نیروی کار بومی استفاده شود .

  قاسم قاسمی در جلسه ای در جمع پیمانکاران و انبوه سازان مسکن تصریح کرد : با توجه به شرایط اقتصادی و معضل بیکاری استان در پروژه های نهضت ملی مسکن ، باید از نیروی پیمانکاران بومی استفاده شود و برای ساخت واحدها تا حد ممکن از مصالح ساختمانی تولید استان استفاده شود تا بتوانیم در تمامی جبهه های نهضت ملی مسکن در استان شاهد ثمرات و برکات باشیم . اولویت ما در طرح نهضت ملی مسکن تامین زمین برای چهار سال بود که خداروشکر در این بحث مشکلی نداریم و زمین برای نیاز احداث مسکن برای چهار سال در استان تامین شده است .

  وی افزود : زمین‌هایی که برای پروژه های نهضت ملی مسکن مشخص شده ، هیچگونه معارضی ندارد و سعی کرده‌ایم زمین‌ها در محدوده شهر یا چسبیده به محدوده شهر باشد که حتی‌الامکان کمتر نیازمند خدمات زیربنایی و روبنایی باشند .

  وی همچنین از تبدیل شدن ۱۸۹۰ واحد از پروژه های نیمه تمام فاقد متقاضی مسکن مهر استان به طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و اظهار داشت : این تعداد که شامل ۹ پروژه می باشد تقریباً تمامی پروژه ها دارای پیشرفت فیزیکی پایین و یا بعضاً رها شده بودند که با تبدیل شدن به طرح نهضت ملی مسکن شتاب بالایی خواهند گرفت .

  مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی عنوان کرد : در بحث واگذاری زمین به گروه های ۳ نفره در حال انعقاد قرارداد هستیم که نیاز است فعالیت بیشتری در این زمینه داشته باشیم .

  گفتنی است طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی در طی چهار سال ۴۸ هزار واحد در قالب طرح نهضت ملی مسکن در استان خراسان شمالی می بایست ساخته شود .
  مطالب مرتبط

  تاکنون الحاق به محدوده ۹ شهر استان در راستای نهضت ملی مسکن به تایید کارگروه زیربنایی و شورای برنامه ریزی و توسعه استان رسیده و طرح و بررسی سایر اراضی شناسایی شده در همین راستا جهت الحاق به محدوده شهر بجنورد و دیگر شهرهای استان در دستورکار جلسات آتی کارگروه زیربنایی قرار دارد .

  |

  طرح پیشنهادی شهر فاروج به مساحت ۳/۶ هکتار ، آشخانه ۱۳/۳ هکتار ، ایور ۱۱ هکتار ، شوقان ۵/۶ هکتار و اسفراین ۲ هکتار به تصویب رسید .

  |

  همچنین در خصوص تامین ده هکتار زمین تخصیص یافته برای احداث بیمارستان ۲۶۴ تختخوابی که قرار است سپاه پاسداران استان نسبت به احداث آن اقدام نماید نیز هماهنگی های لازم انجام شد .

  |

         

  |

  احداث ۱۸ هزار و ۵۸۰ واحد در برنامه سال‌جاری بنیاد مسکن قرار دارد که ۱۴ هزار واحد در حال احداث هستند و بخشی از واحدها نیز که پیشرفت فیزیکی بالایی دارند در سال جاری تکمیل و بهره‌برداری می‌شوند .

  |

  نظرات کاربران