در حال بارگذاری ...
 • تداوم‌ ثبت نام برای دریافت تسهیلات بانکی نوسازی بافت فرسوده در استان زنجان

  با این میزان تسهیلات بانکی متقاضیان می‌توانند در زمین خودشان اقدام به ساخت و ساز بکنند و ثبت نام برای اخذ تسهیلات خود مالکین از اواخر سال گذشته شروع شده و همچنان تداوم دارد .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان گفت : زنجانی‌ها می‌توانند با مراجعه به سامانه « https://saman.mrud.ir» از تسهیلات خود مالکین استفاده کنند .

  بهزاد کردلو با اعلام این خبر که تسهیلات بانکی برای خود مالکین در قالب طرح نهضت ملی مسکن برای ساخت و ساز مسکن در استان زنجان پرداخت می‌شود ، گفت : در این میان متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه «https://saman.mrud.ir» ثبت نام کرده و با تکمیل مدارک و انتخاب بانک عامل پیگیر دریافت تسهیلات خود باشند . خود مالکین می‌توانند با داشتن پروانه ساختمانی زمین مورد نظر جهت اخذ دریافت وام اقدام کنند .

  کردلو به میزان تسهیلات خود مالکین در استان زنجان اشاره کرد و ابراز داشت : سقف تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومان و با کارمزد ۱۸ درصد و ۲۰ ساله است .

  وی پرداخت این نوع تسهیلات را فرصت بسیار طلایی برای خود مالکین اعلام کرد و گفت : با این میزان تسهیلات بانکی متقاضیان می‌توانند در زمین خودشان اقدام به ساخت و ساز بکنند و ثبت نام برای اخذ تسهیلات خود مالکین از اواخر سال گذشته شروع شده و همچنان تداوم دارد .

  رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان ابراز داشت : افرادی که برای اخذ تسهیلات خودمالکین طی سال گذشته ثبت نام کرده بودند , در مرحله معرفی به بانک و تشکیل پرونده و اخذ تسهیلات هستند و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

  کردلو با بیان اینکه بانک‌های عامل استان در پرداخت این نوع تسهیلات همکاری دارند ، تصریح کرد : متقاضیان اگر مدارک خواسته شده از طرف بانک را در اسرع وقت تهیه و تشکیل پرونده بدهند در بخش اعتباری مشکلی نبوده و می‌توانند تسهیلات لازم را اخذ کنند و گفتنی است ، بانک عامل و شعبه آن برای دریافت تسهیلات خودمالکین از سوی متقاضیان انتخاب می‌شود . در این نوع از تسهیلات , بررسی فرم «ج» و سابقه مالکیت و استفاده از تسهیلات یارانه‌ای مطرح نیست .

  متقاضیان نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده زنجان از امتیاز نهضت ملی استفاده کنند

  رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان در ادامه به پرداخت تسهیلات بافت فرسوده در استان زنجان اشاره کرد و افزود : از ۱۳ دی ماه سال گذشته سایت سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به آدرس https://saman.mrud.ir فعال شده است و سازندگان بخش خصوصی در بافت‌های کم برخوردار و ناکارآمد شهری در استان زنجان می‌توانند برای دریافت تسهیلات بانکی اقدام کرده و در سامانه مذکور ثبت نام کنند .

  کردلو با بیان اینکه امکان استفاده از تسهیلات بانکی برای سازندگان در بافت‌های فرسوده در قالب طرح نهضت ملی مسکن فراهم شده است ، افزود : تسهیلات بافت فرسوده در زنجان ۳۵۰ میلیون تومان است که مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان با کارمزد صفر درصد بوده ؛۱۵۰ میلیون تومان بعدی هم با کارمزد ۱۸ درصد و ۵۰ میلیون تومان هم اوراق ۱۶ درصد است . پرداخت تسهیلات جهت نوسازی بافت فرسوده تنها توسط بانک مسکن انجام می‌شود .

  رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان خاطرنشان کرد : متقاضیان نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده محلات هدف بازآفرینی شهری اعم از توسعه‌گران ، سازندگان و مالکان واحدهای فرسوده می‌توانند از فرصت بسیار خوب تسهیلات ویژه نهضت ملی مسکن استفاده کنند .
  مطالب مرتبط

  متقاضیان می‌توانند در این راستا جهت هماهنگی‌های لازم و کسب اطلاعات بیشتر به اداره کل راه و شهرسازی استان (معاونت مسکن و ساختمان) مراجعه کنند .

  |

  این قرعه کشی پس از ارسال پیامک برای ۱۰ هزار نفر متقاضی جهت تشکیل پرونده در کارگزاری نهضت ملی مسکن و بررسی مدارک متقاضیان و افتتاح حساب و سپس واریز ۴۰ میلیون تومان واریزی اولیه برگزار شد .

  |

  علاوه بر مسئولیت ناظران حقوقی ، کارگزاری نیز نقش نظارت عالیه در پروژه ها را داشته و همکاران اداره نظارت اداره کل عملکرد تمام عوامل دخیل در پروژه را کنترل می نمایند تا در نهایت ساختمان ها مطابق مقررات ملی ساختمان احداث و تحویل متقاضیان شود .

  |

  در شهرهای با جمعیت بالای ۱۰۰ هزار نفر ساخت مسکن بر عهده راه و شهرسازی بوده و در شهرهای با جمعیت زیر ۱۰۰ هزار نفر هم کارگزاری ساخت مسکن با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان می‌باشد .

  |

  بنا بر اعلام دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی ، لیست متقاضیان کارگری از سوی طرفین تفاهم‌نامه دریافت شده است که امکان ثبت‌نام برای متقاضیان کارگری در سامانه فراهم شده و خانواده‌های کارگری ثبت‌نام خود را انجام داده‌اند .

  |

  نظرات کاربران