در حال بارگذاری ...
 • آغاز عملیات اجرایی حدود ۷۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن تحت مسئولیت بنیاد مسکن

  پیش‌تر مشکلاتی در خصوص بی‌توجهی دفترخانه‌ها به مصوبه شورای مسکن در خصوص پذیرش اسناد دفترچه‌ای برای قرارداد مشارکت مدنی وجود داشت که اکنون این مشکل حل شده است و اسناد دفترچه‌ای نیز مورد پذیرش اسناد برای معرفی به بانک قرار گرفته است . با جلسات مداوم و پیگیری وزیر راه و شهرسازی خوشبختانه این مشکل برطرف شده است .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعلام اینکه اراضی ۸۷ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن با کاربری مسکونی تامین شده است از آغاز عملیات اجرایی حدود ۷۰ هزار واحد خبر داد و گفت : با رفع موانع اجرای طرح نهضت ملی ، پرداخت تسهیلات بانکی به متقاضیان سرعت گرفته است .

  حمیدرضا سهرابی معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از آغاز عملیات اجرایی حدود ۷۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن توسط آن بنیاد خبر داد و گفت : در حال حاضر ۶۹ هزار و ۵۰۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن توسط بنیاد در مرحله اجرایی و عملیاتی قرار گرفته است .

  معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد : وزارت راه و شهرسازی اراضی معادل ۲۰۰ هزار واحد مسکونی را به بنیاد مسکن معرفی کرده است که ۸۷ هزار واحد از این تعداد اراضی کاربری مسکونی دارند و برای آنها پروژه تعریف شده است . از این تعداد اراضی تامین شده و دارای کاربری مسکونی ۶۹ هزار و ۵۰۰ واحد وارد فار عملیاتی و اجرایی شده‌ است . طبق تازه‌ترین آمار ۴۹ هزار و ۵۰۰ واحد برای عقد قرارداد و دریافت تسهیلات به بانک معرفی شدند که بانک‌ها تاکنون با ۲۵ هزار نفر برای پرداخت تسهیلات قرارداد منعقد کردند .

  وی روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن را مناسب ارزیابی کرد و توضیح داد : پیش‌تر مشکلاتی در خصوص بی‌توجهی دفترخانه‌ها به مصوبه شورای مسکن در خصوص پذیرش اسناد دفترچه‌ای برای قرارداد مشارکت مدنی وجود داشت که اکنون این مشکل حل شده است و اسناد دفترچه‌ای نیز مورد پذیرش اسناد برای معرفی به بانک قرار گرفته است . با جلسات مداوم و پیگیری وزیر راه و شهرسازی خوشبختانه این مشکل برطرف شده است .

  الزام ساخت‌وسازها در رعایت مقررات ملی و کنترل ساختمان و آیین‌نامه ۲۸۰۰

  سهرابی در خصوص کیفی‌سازی عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن و بهره‌مندی از فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان اعلام کرد : رعایت مقررات ملی و کنترل ساختمان و آیین‌نامه ۲۸۰۰ در تولید مسکن و در تمامی ساخت‌وسازها الزامی بوده و بنیاد مسکن نیز به این مهم همت گمارده است .

  نتایج بهره‌مندی از فناوری‌های نوین در تفاهم با دانشگاه صنعتی‌شریف ۴ ماه دیگر اعلام می‌شود

  معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد : در خصوص صنعتی‌سازی و بهره‌مندی از فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان اخیرا تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه صنعتی شریف به امضا رسیده است که مطالعات انجام اینکار در خصوص استفاده از فناوری‌های نوین ساختمانی و بومی‌سازی آغاز شده است که پیش‌بینی و زمانبندی شده تا نتایج مطالعات تا ۴ ماه آینده نهایی و اعلام شود .
  مطالب مرتبط

  از مجموع ۹۱ هزار و ۵۰۰ نفر ثبت‌نام‌کنندگان طرح نهضت ملی مسکن در استان گلستان ۶۴ هزار نفر حائز شرایط هستند که در این میان سازمان ملی زمین و مسکن موفق به تامین زمین برای ۱۳ هزار و ۲۵۵ واحد مسکونی زمین ، داخل محدوده شهرها شده است .

  |

  تاکنون در طرح نهضت ملی مسکن ۳۳ هزار و ۱۷۶ نفر ثبت نام کرده و ۹۹ درصد این افراد پالایش شده اند و ساخت ۲۱ هزار و ۷۱۳ واحد مسکن در طرح نهضت ملی مسکن طی چهار سال آینده در جنوب کرمان از اهداف این طرح است . از مجموع افراد پالایش شده ۸هزار و ۷۸۴ نفر واجد شرایط شناخته شده که ۲ هزار و ۶۹۵ ...

  |

  بنیاد مسکن برای احداث واحدهای مسکونی برنامه ریزی و مدیریت لازم را دارد .

  |

  به منظور اجرای طرح نهضت ملی مسکن ، در شهر نوش آباد ۳۹ قطعه زمین با کاربری مسکونی جهت احداث ۷۸ واحد مسکونی ، در شهر ابوزیدآباد ۱۷ قطعه زمین جهت احداث ۳۴ واحد مسکونی و در شهر آران و بیدگل نیز قطعه زمینی به مساحت بیش از ۲۳ هزار مترمربع تحویل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شد .

  |

  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در همکاری با شهرداری تهران احداث ۱۸۰ هزار واحد مسکونی را در قالب طرح نهضت ملی مسکن در برنامه قرار داده است که ۱۰ هزار واحد آن توسط بنیاد مسکن احداث می‌شود که سه هزار واحد مسکونی در سال گذشته آغاز شد و هم اکنون نیز سه هزار واحد دیگر در برنامه ساخت قرار ...

  |

  نظرات کاربران