در حال بارگذاری ...
 • تاکید بر اقدام فعالانه شهرداری‌ها در زمینه متقاعدسازی مردم برای مشارکت در نوسازی بافت‌های فرسوده

  مالکان می‌توانند در دوران جا به جایی و ساخت از ودیعه اسکان موقت استفاده کنند که مبلغ آن ۴۵ میلیون تومان به صورت قرض الحسنه است و علاوه بر آن از محل تسهیلات ویژه نوسازی به عاملیت بانک مسکن ، وام‌هایی در نظر گرفته شده که مبلغ آن در شهرهای مختلف متفاوت است اما در همه آنها مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان به صورت صفر درصد و بدون سود بانکی است .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در جریان سفر به شهرهای بادرود ، نطنز و قمصر در استان اصفهان بر متقاعدسازی مردمی و تهیه بسته‌های تشویقی شهرسازانه برای تسریع نوسازی بافت‌های فرسوده تاکید کرد .

  محمد آیینی در این سفر به همراه اعضای کمیسیون عمران مجلس شوای اسلامی و رحمت‌الله فیروزی‌پور نماینده حوزه انتخابیه شهرستان‌های بادرود ، نطنز و قمصر از پروژه‌های بازآفرینی محلات هدف این شهرستان بازدید کرد .

  همچنین آئینی در این سفر با شهرداران ، دهیاران و مسوولان محلی بادرود، نطنز و قمصر نشست‌های جداگانه برگزار کرد و به بررسی مسائل ، مشکلات و موانع موجود برای تسریع در نوسازی این مناطق پرداخت .

  آئینی در این نشست‌ها از شهرداران خواست تا با ارایه تخفیفات ویژه در بافت‌های فرسوده از جمله تخفیف ۱۰۰ درصدی در صدور پروانه ساخت و نیز تسریع در صدور مجوزها، مالکان و سازندگان را به نوسازی بافت‌های فرسوده تشویق کنند .

  به گفته آئینی مالکان می‌توانند در دوران جا به جایی و ساخت از ودیعه اسکان موقت استفاده کنند که مبلغ آن ۴۵ میلیون تومان به صورت قرض الحسنه است و علاوه بر آن از محل تسهیلات ویژه نوسازی به عاملیت بانک مسکن ، وام‌هایی در نظر گرفته شده که مبلغ آن در شهرهای مختلف متفاوت است اما در همه آنها مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان به صورت صفر درصد و بدون سود بانکی است .

  معاون وزیر راه و شهرسازی نقش مردم و متقاعدسازی آن‌ها برای نوسازی بافت‌های فرسوده را بسیار مهم و گام نخست در این امر برشمرد و گام دوم را  فراهم کردن فضای تشویقی برای توسعه‌گران و انبوه سازان عنوان کرد . به گفته او بسته تشویقی مورد نظر باید به گونه‌ای باشد که برای سازندگان توجیه اقتصادی نوسازی در بافت‌های فرسوده را ایجاد کرده و آن‌ها را از ورود به بازارهای سرمایه‌ای موازی باز دارد .

  وی در بخشی از دیگر از سخنان خود از راه‌اندازی نهضت بهسازی معابر خاکی خبر داد و خواستار این شد که شهرداری‌ها مشخصات معابر خاکی محلات هدف را به شرکت بازآفرینی شهری ارایه کنند تا اعتبار لازم برای بهسازی و آسفالت معابر خاکی فراهم شود و طی سه سال آینده تمام معابر خاکی محلات هدف بهسازی شوند .

  مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در ادامه از بافت فرسوده و بازار قدیمی نطنز بازدید کرد و در دیدار اختصاصی با شهردار و اعضای شورای و مدیران شهرداری نظنز در خصوص راه کارهای شتاب بخشی به نوسازی بافت فرسوده نطنز به بحث و گفتگو پرداخت .
  مطالب مرتبط

  مبلغ تسهیلات در کلانشهر تبریز ۴۰۰ میلیون تومان که ۳۰۰ میلیون تومان با نرخ ۹ درصد و ۱۰۰ میلیون تومان با نرخ رایج بانکی است .

  |

  شهرک پردیس جزو محلات هدف شهر شاهرود است که تاکنون خدمات بسیار خوبی به آن ارایه شده و کیفیت زندگی ساکنان آن افزایش یافته و به سطح متوسط خدمات شهری نزدیک شده است ، با یک ممیزی جدید از شاخص‌های توسعه می‌توان اعلام کرد که این محله از بافت ناکارآمد خارج شده است .

  |

  بر اساس بررسی‌های انجام شده بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد ناپایدار در کشور وجود دارد که باید نوسازی و بهسازی شود و در برنامه شرکت بازآفرینی شهری ایران برای نوسازی قرار دارد .

  |

  ستاد بازآفرینی شهرستان در سند ملی راهبردی باز آفرینی شهری پایدار از جایگاه بالایی برخوردار است که متاسفانه مدتی کمرنگ شده بود . بنابراین در گام اول باید متناسب با نیازمندی‌های روز مشکلات محلات را برآورد کنید و در ادامه با تشکیل جلسات ستاد بازآفرینی شهرستان محدوده‌های هدف ...

  |

  تکمیل این پروژه‌ها در محرومیت‌زدایی و ارتقای سطح زندگی ساکنان بافت‌های فرسوده و محلات و بافت‌های هدف بازآفرینی و همچنین امیدواری در بین مردم موثر است .

  |

  نظرات کاربران